Ґрунт. Склад ґрунту. Різноманітність ґрунтів.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Актуалізація опорних знань. Гра «Хто такий? Що це таке?». Поясніть сутність запропонованих слів.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Природознавство. Наука, яка вивчає природу. Організм. Будь-яке тіло живої природи. Система. Сукупність частин закономірно пов’язаних між собою.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Природна система. Система, яка існує в природі. Штучна система. Система, створена людиною. Ліс. Природна екосистема.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Автотрофи. Організми, які здатні до фотосинтезу. Фітофаги. Рослиноїдні тварини.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Хижак. Тварина, яка харчується іншою твариною. Паразит. Організм, який існує за рахунок іншого не вбиваючи його.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Сапротроф. Організм, який харчується рештками. Лисиця. Природна система. Хижак.
Гра «Хто такий? Що це таке?». Гриф. Природна система. Птах, який харчується рештками. Годинник. Штучна система.
Пригадайте, як вода, вітер, зміна температури та життєдіяльність організмів руйнують гірські породи, перетворюючи їх на ґрунт. Саме ґрунт забезпечує існування більшості рослин, багатьох тварин та інших живих організмів.
Грунт - це верхній пухкий родючий шар землі, де ростуть рослини, мешкають тварини та інші організми. Його товщина неоднакова у різних куточках нашої планети - від кількох сантиметрів до двох метрів.
Ґрунт - верхній родючий шар Землі, що забезпечує рослини водою, необхідними поживними речовинами та повітрям.
Із чого складається ґрунт Складовими частинами ґрунту є: вода та розчинені в ній неорганічні речовини; органічні речовини - так званий перегній, або гумус, який надає ґрунтам темного забарвлення; пісок і глина; повітря.
* Гумус, або перегній, - органічна складова ґрунту. * Пісок, глина, повітря, вода, деякі солі - неорганічна складова ґрунту.
Вода з розчиненими в ній речовинами Складовими частинами ґрунту є: Пісок і глина Ґрунт Гумус Повітря
В Україні нараховують понад 38 типів грунтів. Вони відрізняються між собою структурою, мінеральним складом, вмістом гумусу та поживних елементів, фізичними й хімічними властивостями, родючістю, придатністю для сільськогосподарського використання.
З усіх видів грунтів найродючіші чорноземи. Родючість грунтів визначає такий компонент, як гумус (перегній). Це органічна речовина, що утворилася з решток відмерлих організмів, а також у результаті життєдіяльності організмів, які переробляють ці рештки, розкладають, збагачують вуглекислим газом, водою, аміаком та іншими речовинами.
У складі піщаних ґрунтів переважає пісок. Вода легко проходить через такий ґрунт і не затримується у верхньому його шарі. Глинисті ґрунти переважно складаються з глини і мають достатній запас поживних речовин.
Підзолисті грунти за кольором нагадують попіл. Вони мають незначний вміст гумусу (1-3%), достатньо зволожені. Сірі лісові грунти багатші на поживні речовини, ніж підзолисті.
Каштанові ґрунти назвали так через коричневий колір. Вони здатні забезпечувати рослини поживними речовинами. Про солончакові ґрунти також говорить їхня назва. В них підвищений вміст солей. На таких ґрунтах рослинність бідніша, ніж на чорноземах.
Схожі презентації
Категорії