X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ґрунт. Склад ґрунту. Різноманітність ґрунтів.

Завантажити презентацію

Ґрунт. Склад ґрунту. Різноманітність ґрунтів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ґрунт. Склад ґрунту. Різноманітність ґрунтів. 6 клас.

Слайд 2

Актуалізація опорних знань. Гра «Хто такий? Що це таке?». Поясніть сутність запропонованих слів.

Слайд 3

Гра «Хто такий? Що це таке?». Природознавство. Наука, яка вивчає природу. Організм. Будь-яке тіло живої природи. Система. Сукупність частин закономірно пов’язаних між собою.

Слайд 4

Гра «Хто такий? Що це таке?». Природна система. Система, яка існує в природі. Штучна система. Система, створена людиною. Ліс. Природна екосистема.

Слайд 5

Гра «Хто такий? Що це таке?». Автотрофи. Організми, які здатні до фотосинтезу. Фітофаги. Рослиноїдні тварини.

Слайд 6

Гра «Хто такий? Що це таке?». Хижак. Тварина, яка харчується іншою твариною. Паразит. Організм, який існує за рахунок іншого не вбиваючи його.

Слайд 7

Гра «Хто такий? Що це таке?». Сапротроф. Організм, який харчується рештками. Лисиця. Природна система. Хижак.

Слайд 8

Гра «Хто такий? Що це таке?». Гриф. Природна система. Птах, який харчується рештками. Годинник. Штучна система.

Слайд 9

Ґрунт. Склад ґрунту. Різноманітність ґрунтів.

Слайд 10

Пригадайте, як вода, вітер, зміна температури та життєдіяльність організмів руйнують гірські породи, перетворюючи їх на ґрунт. Саме ґрунт забезпечує існування більшості рослин, багатьох тварин та інших живих організмів.

Слайд 11

Чорнозем.

Слайд 12

Коричневий ґрунт.

Слайд 13

Суглинисто-піщаний ґрунт

Слайд 14

Грунт - це верхній пухкий родючий шар землі, де ростуть рослини, мешкають тварини та інші організми. Його товщина неоднакова у різних куточках нашої планети - від кількох сантиметрів до двох метрів.

Слайд 15

Ґрунт - верхній родючий шар Землі, що забезпечує рослини водою, необхідними поживними речовинами та повітрям.

Слайд 16

Із чого складається ґрунт Складовими частинами ґрунту є: вода та розчинені в ній неорганічні речовини; органічні речовини - так званий перегній, або гумус, який надає ґрунтам темного забарвлення; пісок і глина; повітря.

Слайд 17

* Гумус, або перегній, - органічна складова ґрунту. * Пісок, глина, повітря, вода, деякі солі - неорганічна складова ґрунту.

Слайд 18

Вода з розчиненими в ній речовинами Складовими частинами ґрунту є: Пісок і глина Ґрунт Гумус Повітря

Слайд 19

В Україні поширені чорноземи, піщані, глинисті, каштанові, підзолисті, сірі лісові ґрунти.

Слайд 20

В Україні нараховують понад 38 типів грунтів. Вони відрізняються між собою структурою, мінеральним складом, вмістом гумусу та поживних елементів, фізичними й хімічними властивостями, родючістю, придатністю для сільськогосподарського використання.

Слайд 21

З усіх видів грунтів найродючіші чорноземи. Родючість грунтів визначає такий компонент, як гумус (перегній). Це органічна речовина, що утворилася з решток відмерлих організмів, а також у результаті життєдіяльності організмів, які переробляють ці рештки, розкладають, збагачують вуглекислим газом, водою, аміаком та іншими речовинами.

Слайд 22

У складі піщаних ґрунтів переважає пісок. Вода легко проходить через такий ґрунт і не затримується у верхньому його шарі. Глинисті ґрунти переважно складаються з глини і мають достатній запас поживних речовин.

Слайд 23

Підзолисті грунти за кольором нагадують попіл. Вони мають незначний вміст гумусу (1-3%), достатньо зволожені. Сірі лісові грунти багатші на поживні речовини, ніж підзолисті.

Слайд 24

Каштанові ґрунти назвали так через коричневий колір. Вони здатні забезпечувати рослини поживними речовинами. Про солончакові ґрунти також говорить їхня назва. В них підвищений вміст солей. На таких ґрунтах рослинність бідніша, ніж на чорноземах.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія