X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
річка Оріноко

Завантажити презентацію

річка Оріноко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Р. Оріноко Підготувала: Студентка І курсу 1 групи КЗОП ПВНЗ “Медичний коледж” Зінченко Галина

Слайд 2

Основні характеристики Довжина річки становить 2 410 км. Площа басейну становить близько 1 млн км². Ширина річки в середній течії становить 1-1,5 км, місцями до 3 км. Ширина річкової долини в середній течії — 3-10 км. Глибина річки в середній течії — 10-20 метрів. Живлення головним чином дощове. Розливи річки в нижній течії сягають 10-15 км та більше (до 22 км). В річному ході рівнів води добре виражений підйом в період із квітня по жовтень. В районі гирла річки Мета підйом води становить 8-10 м, біля міста Сьюдад-Болівар — 10-15 м, за іншими джерелами до 100 м. Морські припливи поширюються вверх по річці до міста Сьюдад-Болівар — 400 км від гирла. Під час припливів підвищення рівня води сягає 2 м. Пересічні витрати води на початку дельти становлять приблизно 29 тис. м³/с. При сильних паводках витрати становлять 50-55 тис. м³/с та більше, а в межень (з листопада по березень) — знижуються до 5-7 тис. м³/с. Річний стік води становить 915 км³. Твердий стік річки за рік в середньому становить 45 млн т.

Слайд 3

Витік річки Річка бере початок при злитті річок Угет і Венесуела в північно-східній частині Південної Америки, в районі Гвіанського плоскогір'я.

Слайд 4

Річище річки

Слайд 5

Слайд 6

Притоки річки Вентуарі, Каура, Кароні - праві притоки; Гуавьяре, Вічада, Мета, Араука, Апуре - ліві притоки. На одній з його приток, річці Чурун, знаходиться найвищий у світі водоспад - Анхель.

Слайд 7

Гирло Ріяка Оріноко впадає в Атлантичний океан, дуже велика дельта, близько 22500 км² і 370 кілометрів в найширшому місці.

Слайд 8

Флора річки Ліс, що росте вздовж річки, є затоплювані. Тому рослинне життя тут буйне і різноманітне. У низу річки флора відрізняється щільністю через велику кількіст ліан, які роблять тутешні місця непрохідними. Однак ті, кому вдасться прогулянка по Орінокських лісах, будуть захоплені рясно квітучими бромеліями і орхідеями. Серед дерев переважають мангрові. Їх коріння опускаються безпосередньо в воду, звідки отримують харчування. У численних змішаних лісах рясно ростуть високорослі пальми, різноманітні фруктові дерева

Слайд 9

Фауна річки Фауна річкової системи Оріноко унікальна. Вона налічує близько 700 видів живих істот. Води річки багаті рибою. Тут водяться електричні вугрі і соми, вагою в кілька фунтів, які вже багато століть годують місцеве населення. Однак варто побоюватися піраній і крокодилів, які водяться тут в надлишку. Район річки Оріноко - це будинок для тисяч видів птахів. Тут мешкають червоні ібіси, фламінго, різнокольорові папуги. На берегах можна зустріти гігантських черепах і інших плазунів. У нижній частині річки мешкає багато мавп - капуцинів, ревунів, макак, а також представників сімейства котячих - оцелотів, ягуарів, пум і ін. Більшість туристів подорожує по річці Оріноко в надії побачити величезних анаконд. Але також тут можна зустріти дуже рідкісних тварин - рожевих і сірих річкових дельфінів, гігантську річкову видру, травоїдних ламантинів, а також саму рідкісну рептилію в світі - Орінокського крокодила. Сьогодні ці видивизнані зникаючими і взяті під охорону.

Слайд 10

Гідрографія Океанські судна піднімаються вгору по річці до міста Сьюдад-Болівар;— 435 км від гирла. Для забезпечення їхнього проходження русло Оріноко було поглиблене до 8-метрової гарантійної глибини. Річкові судна доходять до міста Пуерто-Аякучо, а в період дощів до гирла річки Ґуавьяре з переривами в районах порогів. Праві притоки, які стікають з Гвіанського плоскогір'я, мають порожисті русла та для судноплавства придатні лише в нижніх течіях. Ліві притоки судноплавні більшу частину року. Загальна довжина судноплавних шляхів системи Оріноко — близько 12 тис. км. На річці розташовані величезні (найбільші у світі) запаси бітумноземних пісків (важкої нафти). Річки басейну мають значні гідроенергетичні ресурси. На річці Кароні створено каскад ГЕС. Найбільші міста на річці: Санта-Барбара, Пуерто-Аякучо,  Сьюдад-Болівар, Сьюдад-Ґуаяна (Венесуела) та Пуерто-Карреньйо (Колумбія).

Слайд 11

Цікаві факти Населених пунктів біля берегів Оріноко практично немає. Однак тут мешкають численні корінні племена, для яких річка стала джерелом не тільки їжі, але і додаткових доходів. Так, місцеві доброзичливі індіанські племена варао живуть тут уже багато років. Їх невеликі дерев'яні будинки побудовані на палях і підносяться над водою. Крім лову риби, вони займаються перевезеннями туристів річкою Оріноко. Саме слово "варао" перекладається як "люди човни", настільки тісно це первісне плем'я пов'язує своє життя з водою. Населення

Слайд 12

Населення Місцева дівчинка зі своїм найкращим другом.

Слайд 13

Цікаві факти У 1532 р, коли конкістадори напали на село варао, ті застосували проти них ... екологічну зброю. Це були розпечені сковороди з насипаним на них порошком гострого червоного перцю. Від їдкого диму іспанці стали чхати, кашляти, які виступили сльози застилали їм очі, і проти томагавків індіанців вони з їх рушницями виявилися безсилі. У Жюля Верна є роман «Чудова Оріноко» (1894 г.) про пригоди кількох французів на самій річці і в джунглях. У місті Сьюдад-Болівар, який до 1846 р називався Санто-Томе-де-Гуаяна-де-Ангостура-дель-Оріноко, була прийнята Конституція Венесуели 1811 р написана вождем венесуельської і ще кількох революцій Симоном Боліваром (1783-1830 рр.), на честь якого місто і був перейменований. Індіанці розповідають, що до сих пір біля витоку Оріноко живе кілька невеликих племен, які уникають будь-яких контактів із зовнішнім світом.

Слайд 14

Цікаві факти Міст через Оріноко в місті Сьюдад-Болівар

Слайд 15

Дякую за увагу! Надіюсь на хорошу оцінку

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія