річка Оріноко
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Р. Оріноко Підготувала: Студентка І курсу 1 групи КЗОП ПВНЗ “Медичний коледж” Зінченко Галина
Основні характеристики Довжина річки становить 2 410 км. Площа басейну становить близько 1 млн км². Ширина річки в середній течії становить 1-1,5 км, місцями до 3 км. Ширина річкової долини в середній течії — 3-10 км. Глибина річки в середній течії — 10-20 метрів. Живлення головним чином дощове. Розливи річки в нижній течії сягають 10-15 км та більше (до 22 км). В річному ході рівнів води добре виражений підйом в період із квітня по жовтень. В районі гирла річки Мета підйом води становить 8-10 м, біля міста Сьюдад-Болівар — 10-15 м, за іншими джерелами до 100 м. Морські припливи поширюються вверх по річці до міста Сьюдад-Болівар — 400 км від гирла. Під час припливів підвищення рівня води сягає 2 м. Пересічні витрати води на початку дельти становлять приблизно 29 тис. м³/с. При сильних паводках витрати становлять 50-55 тис. м³/с та більше, а в межень (з листопада по березень) — знижуються до 5-7 тис. м³/с. Річний стік води становить 915 км³. Твердий стік річки за рік в середньому становить 45 млн т.
Витік річки Річка бере початок при злитті річок Угет і Венесуела в північно-східній частині Південної Америки, в районі Гвіанського плоскогір'я.
Притоки річки Вентуарі, Каура, Кароні - праві притоки; Гуавьяре, Вічада, Мета, Араука, Апуре - ліві притоки. На одній з його приток, річці Чурун, знаходиться найвищий у світі водоспад - Анхель.
Гирло Ріяка Оріноко впадає в Атлантичний океан, дуже велика дельта, близько 22500 км² і 370 кілометрів в найширшому місці.
Флора річки Ліс, що росте вздовж річки, є затоплювані. Тому рослинне життя тут буйне і різноманітне. У низу річки флора відрізняється щільністю через велику кількіст ліан, які роблять тутешні місця непрохідними. Однак ті, кому вдасться прогулянка по Орінокських лісах, будуть захоплені рясно квітучими бромеліями і орхідеями. Серед дерев переважають мангрові. Їх коріння опускаються безпосередньо в воду, звідки отримують харчування. У численних змішаних лісах рясно ростуть високорослі пальми, різноманітні фруктові дерева
Фауна річки Фауна річкової системи Оріноко унікальна. Вона налічує близько 700 видів живих істот. Води річки багаті рибою. Тут водяться електричні вугрі і соми, вагою в кілька фунтів, які вже багато століть годують місцеве населення. Однак варто побоюватися піраній і крокодилів, які водяться тут в надлишку. Район річки Оріноко - це будинок для тисяч видів птахів. Тут мешкають червоні ібіси, фламінго, різнокольорові папуги. На берегах можна зустріти гігантських черепах і інших плазунів. У нижній частині річки мешкає багато мавп - капуцинів, ревунів, макак, а також представників сімейства котячих - оцелотів, ягуарів, пум і ін. Більшість туристів подорожує по річці Оріноко в надії побачити величезних анаконд. Але також тут можна зустріти дуже рідкісних тварин - рожевих і сірих річкових дельфінів, гігантську річкову видру, травоїдних ламантинів, а також саму рідкісну рептилію в світі - Орінокського крокодила. Сьогодні ці видивизнані зникаючими і взяті під охорону.
Гідрографія Океанські судна піднімаються вгору по річці до міста Сьюдад-Болівар;— 435 км від гирла. Для забезпечення їхнього проходження русло Оріноко було поглиблене до 8-метрової гарантійної глибини. Річкові судна доходять до міста Пуерто-Аякучо, а в період дощів до гирла річки Ґуавьяре з переривами в районах порогів. Праві притоки, які стікають з Гвіанського плоскогір'я, мають порожисті русла та для судноплавства придатні лише в нижніх течіях. Ліві притоки судноплавні більшу частину року. Загальна довжина судноплавних шляхів системи Оріноко — близько 12 тис. км. На річці розташовані величезні (найбільші у світі) запаси бітумноземних пісків (важкої нафти). Річки басейну мають значні гідроенергетичні ресурси. На річці Кароні створено каскад ГЕС. Найбільші міста на річці: Санта-Барбара, Пуерто-Аякучо, Сьюдад-Болівар, Сьюдад-Ґуаяна (Венесуела) та Пуерто-Карреньйо (Колумбія).
Цікаві факти Населених пунктів біля берегів Оріноко практично немає. Однак тут мешкають численні корінні племена, для яких річка стала джерелом не тільки їжі, але і додаткових доходів. Так, місцеві доброзичливі індіанські племена варао живуть тут уже багато років. Їх невеликі дерев'яні будинки побудовані на палях і підносяться над водою. Крім лову риби, вони займаються перевезеннями туристів річкою Оріноко. Саме слово "варао" перекладається як "люди човни", настільки тісно це первісне плем'я пов'язує своє життя з водою. Населення
Цікаві факти У 1532 р, коли конкістадори напали на село варао, ті застосували проти них ... екологічну зброю. Це були розпечені сковороди з насипаним на них порошком гострого червоного перцю. Від їдкого диму іспанці стали чхати, кашляти, які виступили сльози застилали їм очі, і проти томагавків індіанців вони з їх рушницями виявилися безсилі. У Жюля Верна є роман «Чудова Оріноко» (1894 г.) про пригоди кількох французів на самій річці і в джунглях. У місті Сьюдад-Болівар, який до 1846 р називався Санто-Томе-де-Гуаяна-де-Ангостура-дель-Оріноко, була прийнята Конституція Венесуели 1811 р написана вождем венесуельської і ще кількох революцій Симоном Боліваром (1783-1830 рр.), на честь якого місто і був перейменований. Індіанці розповідають, що до сих пір біля витоку Оріноко живе кілька невеликих племен, які уникають будь-яких контактів із зовнішнім світом.
Схожі презентації
Категорії