Рельєф. Геоморфологічна будова
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Рельєф України. Рівнини. Урок у 8 класі Проненко О.П., учитель географії та економіки Люботинської гімназії №1
систематизувати та поглибити знання учнів про рельєф,ознайомити з формами рівнинного рельєфу, охарактеризувати низовини, височини, визначити пересічні та максимальні висоти рівнин, навчити складати стислу характеристику певних форм рельєфу; удосконалювати вміння та навички учнів працювати з фізичною картою України, сприяти розвитку вміння зіставляти, аналізувати, описувати, розвивати вміння працювати з додатковою літературою, з інтернет-ресурсами; виховувати патріотичні почуття завдяки пізнання рідного краю, здійснювати естетичне виховання шляхом сприймання прекрасного довкілля, вшановувати пам’ять великого Кобзаря. Мета
називати основні форми рівнинного рельєфу України; визначати найвищі точки рівнин; наводити приклади рекордів рівнинного рельєфу України; описувати низовини та височини за планом; розповідати про природні пам’ятки, пов’язані з ім’ям Т.Г.Шевченко. Після цього уроку учні зможуть:
«Учіться так, немов ви постійно відчуваєте брак своїх знань, і так немов ви постійно боїтеся розгубити свої знання». "Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь..» Конфуцій Т.Г.Шевченко
Яку інформацію можна отримати з фізичної карти? Що означають кольори: зелений, жовтий, коричневий? Рельєф це…..? Основні форми рельєфу…..? За висотою рівнини розрізняють….? За віком рівнини бувають…? Гори за висотою ……..? Гори за віком ……? Рельєф формують сили….? Внутрішні сили Землі називають…..? До внутрішніх сил відносяться…..? Зовнішні сили Землі називають…..? Ендогенні сили це….? Екзогенні сили це……? Яри, балки, кари, каньйони це форми рельєфу сформовані під дією…….?
Рельєф – це сукупність форм твердої поверхні Землі. Його особливості відображають на фізичних картах. Площа рівнин складає 95%. Значна частина України займає південно-західну частину великої Східно – Європейської рівнини. В її межах розташовані низовини (70%) та височини (25%).
Робота з фізичною картою України. Знайдіть : Поліську, Придніпровську, Закарпатську, Причорноморську низовини; Придніпровську, Подільську, Приазовську височини. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЇХ АБСОЛЮТНІ ВИСОТИ. ЗРОБІТЬ ВИСНОВОК!
Характеристика височин і низовин України Назваформирельєфу Географічне положення Середні висоти, м Максимальна висота Форма поверхні Особливості Поліськанизовина Придніпровськанизовина Причорноморськанизовина Закарпатськанизовина Подільськависочина Волинськависочина Хотинськависочина Придніпровськависочина Приазовськависочина Донецькависочина
Унікальність низовин і височин України. “Гори мої високії, Не так і високі, Як хороші, хорошії, Блакитні здалека...” Тарас Шевченко.
Перший шевченківський меморіал, зведений на Чернечій горі у 1883-84 рр. Пам'ятник на могилі Тараса Шевченка Тарасова світлиця Шевченківський національний заповідник
Домашнє завдання. 1. Опрацювати відповідний параграф. 2. На контурну карту нанести основні форми рельєфу та підписати максимальні висоти. 3. Продовжити збір інформації до захисту проектів. 4. Продовжити створення фотоальбому «Мальовнича Україна»
Схожі презентації
Категорії