X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Природний заповідник «Горгани»"

Завантажити презентацію

"Природний заповідник «Горгани»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природний заповідник «Горгани»

Слайд 2

Природной заповідник «Горгани» Розташування:  Івано-Франківська область, Надвірнянський район Площа: 5344,2 га Підпорядкування:  Міністерство охорони навколишнього природного середовища України Поштова адреса:  78400, Івано-Франківська область, м. Надвірна, вул. Комарова, 7 Тел/факс: (03475) 2 04 82, 2 04 80

Слайд 3

Панорама “Горган”

Слайд 4

«Горгани» — природний заповідник, заснований в 1996 році. Заповідник розташований в південно-західній частині Івано-Франківської області у районі Довбушанських Горган. Його площа становить 5344 га. Він створений для збереження реліктової сосни кедрової європейської (Pinus cembra). Територія заповідника має типові для району Горган геоморфологічну будову, структуру рослинного покриву і тваринного світу, тому заповідник становить велику цінність для збереження, відтворення і вивчення біорізноманіття району та Українських Карпат загалом.

Слайд 5

Природний заповідник «Горгани» розташований в районі Довбушанських Горган — найнедоступнішій високогірній і кам'янистій частині Українських Карпат. Довбушанський масив — один із трьох основних масивів Горган. Його вершини та верхні частини схилів вкриті кам'янистими розсипами. Для Довбушанського масиву характерні видовжені хребти з гострими вершинами і стрімко спадаючими північно-східними та більш пологими південно-західними схилами. Найвищі вершини — Довбушанка (1754) та Медвежик (1736).

Слайд 6

У заповіднику живуть представники понад 1000 видів безхребетних тварин. Серед них найчисленнішою групою є комахи. У фауні хребетних тварин заповідника налічується 149 видів, які належать до 6 класів. Іхтіофауна представлена 10 видами риб. Домінуючим видом у річках є форель струмкова. З круглоротих водиться лише мінога угорська, яка зрідка трапляється в р. Бистриці Надвірнянській та її притоках. Серед земноводних найчисленнішою є жаба трав'яна. Вона зустрічається по всій території. В калюжах та заплавах потоків живуть тритони альпійський і карпатський, кумка жовтобрюшка. У нижній та середній частинах лісового поясу зрідка зустрічається саламандра плямиста. Всього на заповідній території відмічено 8 видів земноводних. Фауна

Слайд 7

Козуля Олень Благородний Кабан дикий

Слайд 8

Фауна птахів налічує 85 видів. Фауна ссавців представлена 47 видами. Звичними в заповіднику є олень благородний, козуля, кабан дикий, заєць-русак, білка звичайна. Мешкає тут 18 видів дрібних ссавців — мишоподібних гризунів. З хижаків водяться ведмідь бурий,рись звичайна, лисиця, видра річкова, норка європейська, тхір звичайний, два види куниць, зрідка заходять вовки. З фауни 20 видів є рідкісними і занесені до Червоної книги України, а саме: харіус європейський, тритони альпійський і карпатський, саламандра плямиста, лелека чорний, підорлик малий, глухар, пугач, сова довгохвоста, дятел білоспинний, тинівка альпійська, бурозубка альпійська, кутора мала, полівка снігова, горностай, норка європейська, борсук, видра річкова, кіт лісовий, рись звичайна Фауна

Слайд 9

Занесені до Червоної книги України: Харіус європейський, єдиний представник харіусових в українських водоймах. Гірський або альпійський тритон, вид тритонів роду Mesotriton, відомий своїм яскравим забарвленням.

Слайд 10

Занесені до Червоної книги України Сова довгохвоста, рідкісний гніздовий вид. Євразі йська або звича йна рись, зустрічається рідко: в Карпатах та на Поліссі. Вогняна або плямиста саламандра.

Слайд 11

Флора На території заповіднику росте 402 види вищих судинних рослин, які належать до 5 відділів, 75 родин, 236 родів. Значна частина видів рідкісні, ендемічні і реліктові. Особливу групу (20 видів, або 5%) становлять види, які занесені до Червоної книги України. Найбільш рідкісними з них є зозулинці чоловічий та зшоломоносний, зозулині сльози яйцевидні, язичок зелений, лунарія оживаюча.

Слайд 12

Занесені до Червоної книги України Зозулинець шоломоносний, рідкісна, зникаюча рослина. трапляється в Карпатах і на Прикарпатті, Зозулині сльози яйцевидні, одна з найпоширеніших в Україні орхідей.

Слайд 13

. Дякую за увагу! L/O/G/O

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія