Причорноморський економічний район
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Причорноморський економічний район Район розташований у Одеській, Миколаївській, Херсонській областях і АРК, має вихід до Чорного і Азовського морів. Межує Центральним, Придніпровським, Подільським економічним районами, а також з країнами: Молдова, Румунія, Росія. Площа району — 113,4 тис. квадратних кілометрів. Населення — 7 млн чоловік. За площею район посідає перше місце в країні, за кількістю населення — друге.
Природні умови і ресурси Більшу частину району займає Причорноморська низовина. На північному заході та півночі знаходяться відроги Подільської і Придніпровської височин, в Криму розташовані Північнокримська височина, Кримські гори. У районі немає значних корисних копалин. Невеликі поклади бурого вугілля залягають в Єланецькому районі Миколаївської області. Торф трапляється в Херсонській і Миколаївській областях. У рівнинній частині Криму відомі родовища газу (Глібівське, Джанкойське та ін.) і нафти. Перспективними щодо видобутку нафти і природного газу є шельф Чорного моря. В районі є лікувальні грязі та мінеральні джерела. Велике значення мають залізні руди Керченського півострова. Солоні озера і Сиваш містять кухонну сіль, йодобромну і магнієву сировину. Є сировина для виробництва цементу, будівельні та флюсові вапняки . До цінного облицювального матеріалу належать мармуровидні вапняки. Клімат району помірно континентальний і досить посушливий. Незважаючи на те, що через територію району протікають такі великі річки Європи, як Дунай і Дніпро, водні ресурси його недостатні. Для покращання водопостачання і зрошення полів тут збудовано кілька каналів.
Промисловість Провідними галузями господарства Причорноморського району є машинобудування(суднобудування), харчова та легка промисловість, курортно-туристичне господарство.
Сільське господарство Рослинництво має більше значення, ніж тваринництво. Провідну роль відіграє зернове господарство. Майже 30% всієї посівної площі зайнято під озимою пшеницею. Друге місце належить кукурудзі. Вирощують також ячмінь, просо, рис. На основі зернового господарства працює потужна борошномельно-круп'яна промисловість. З-поміж технічних культур виділяється соняшник. У Причорноморському районі зосереджено близько 30% його посівів у країні. Вирощують також цукрові буряки (у північній частині), сою, льон-кучерявець, рицину, тютюн, кунжут, гірчицю, арахіс, рижій, ефіроолійні і лікарські рослини. Переробна ланка представлена підприємствами олійної, олійно-жирової, ефіроолійної, цукрової та тютюново-ферментаційної промисловості. У Причорномор'ї багато садів, виноградників, розвинуті городництво та вирощування баштанних культур. Переробляють цю продукцію численні підприємства плодоовочевої та виноробної промисловості. Рослинництво
Сільське господарство Тваринництво У тваринництві переважають молочно-м'ясне скотарство, свинарство м'ясного напряму, птахівництво і вівчарство. На їх основі розвиваються м'ясна, молочна, ковбасна, шкіряна галузі. Підприємства харчової промисловості є в кожному адміністративному районі, багатьох селах.
Транспорт Всі види транспорту добре розвинуті, особливо морський. Найбільші центри: Одеса, Миколаїв, Херсон, Севастополь.
Проблеми Екологічна; Недостатня забезпеченість водними ресурсами; Ерозія грунтів; Не повне використання рекраційних ресурсів.
Схожі презентації
Категорії