X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація на тему: ВНУТРІШНІ ВОДИ ЄВРАЗІЇ

Завантажити презентацію

Презентація на тему: ВНУТРІШНІ ВОДИ ЄВРАЗІЇ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку:Води суходолу – поверхневі та підземні . Річка:річкова система ,басейн річки , річкова долина. Найдовші,найбільші за площею басейну і найповноводніші річки світу.

Слайд 2

Вивчення нового матеріалу Дана — богиня води в  слов′янській міфології, покровителька річок, струмків і водойм

Слайд 3

Води суходолу Поверхневі Підземні річки знаходяться під землею: озера в порах,тріщинах порід болота і порожнинах земної льодовики кори штучні водойми канали багаторічна мерзлота

Слайд 4

Води суходолу залежать : від клімату; особливостей рельєфу; складу гірських порід.

Слайд 5

Основні поняття: 1.Річка 2. Витік 3.Гирло 4.Річкова система 5.Русло 6.Заплава 7.Тераса 8.Річковий басейн 9.Річкова долина 10.Вододіл

Слайд 6

Річка – природний водний потік , що тече у виробленій ним заглибині. Витік – місце , де річка бере початок. Гирло – місце , де річка впадає. Якщо притока впадає з правого берега - це права притока та навпаки.( Щоб їх визначити , слід стати обличчям до гирла,тобто за течією. Ліворуч буде лівий берег , праворуч – правий. Річкова система – головна річка з усіма притоками. Річковий басейн – площа , з якої вода стікає в одну річку.

Слайд 7

Річковий басейн – площа , з якої вода стікає в одну річку. Вододіл – межа , яка відокремлює сусідні річкові басейни.

Слайд 8

Річкова долина - це пониження , у якому тече річка Русло – заглиблення у річковій долині ,яким постійно тече вода. Заплава – частина річкової долини , яка інколи затоплюється водою. Тераса – частина річкової долини , яка ніколи не затоплюється водою.

Слайд 9

Рівнинна річка Гірська річка

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Назвати найбільші річки (користуючись фізичною картою світу): 1.Північної Америки. 2.Південної Америки. 3.Євразії. 4.Австралії. 5.Африки.

Слайд 16

Використання прийому ″ Закінчіть речення ″ 1.Водний потік, який тече у виробленому ним самим руслі називають… 2.Початок річки – це… 3.Місце , де річка впадає в іншу річку , море чи озеро … 4.Головна річка з притоками… 5.Територія ,з якої річка разом з притоками збирає воду… 6.Заглиблення у річковій долині ,яким постійно тече вода… 7.Частина річкової долини , яка інколи затоплюється водою. 8.Частина річкової долини , яка ніколи не затоплюється водою. 9.Найдовша річка світу. 10.Межа , яка відокремлює сусідні річкові басейни.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія