Презентація на тему : Бельгія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Бе льгія - офіційна назва: Королі вство Бе льгія – держава у Західній Європі. На півночі омивається Північним морем. На суходолі межує на півночі з Нідерландами, на сході – з Німеччиною і Люксембургом, на півдні – з Францією. Площа країни - 30 510 км² (139 місце у світі), населення - 11 007 020 осіб (відповідно до оцінки на 2011 рік). За густотою населення (354,7 чол. на 1 км2) Бельгія посідає одне з перших місць у світі .
Населення Бельгії складається з двох груп: фламандців (бл. 5 млн. чол., 1958), що населяють північні та центральні провінції Бельгії (Західна і Східна Фландрія, Фламандський Брабант, Антверпен, Лімбург) та розмовляють нідерландською, і валлонів (бл. 4 млн. чол.), що живуть у південних провінціях (Ено, Намюр, Льєж, Люксембург) і своїми говірками близькі до північних французів. Крім того, у Бельгії живуть італійці (бл. 161,5 тис. чол., 1954), французи (бл. 55,3 тис. чол., 1954), нідерландці (понад 49,7 тис. чол., 1954). Невелика німецькомовна громада Бельгії проживає на сході країни у провінції Льєж.
Офіційні мови — нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі), німецька (друга офіційна на земляхНімецькомовної громади).
Бельгійський франк (фр. franc, нід. frank, нім. Franken) — грошова одиниця Бельгії з 1832 до 2002 року. Ділився на 100 сантимів. Назва походить від французького франка, якому бельгійський під час запровадження дорівнював за вмістом золота. Замінений євро.
Столиця Бельгії Брюссель - столиця Бельгії, його населення складає близько 1 мільйона чоловік. Будучи культурним і політичним центром Бельгії, Брюссель також вважається «головними комірами» в країну: через нього проходять основні маршрути, ведучі углиб Бельгії, від портів Ла Манша через фламандські міста. Крім того, це зручна станція для залізничного транспорту, наступного з Франції до Нідерландів. Брюссель узяв свою назву від “Брукселе”, що означає «місто боліт», місто виникло в 6 столітті на торговому маршруті між містами Кельн і Брюгге / Гент. В період правління Габсбургов місто процвітало і зрештою стало столицею Іспанської Голландії. У 19 столітті він прийняв статус столиці Бельгії, що знов знайшла незалежність
Економіка Бельгія – високорозвинена індустріальна країна. Основні галузі економіки: інжинірінг і металургія, моторобудівна, харчова, хімічна, текстильна, вугільна та нафтова, скляна. Грошова одиниця — євро
Політична криза 2007-2011 Після останніх федеральних виборів, які пройшли 10 червня 2007 р., ліберальній та соціально-християнській партіям так і не вдалося створити національний (федеральний) уряд країни. За всю свою політичну історію Бельгія вперше переживала таку складну ситуацію. Через 6 місяців після виборів нарешті досягнута домовленість, і у грудні 2007 р. створено Перехідний уряд, який очолив колишній прем’єр-міністр Гі Вергофстадт. 20 березня 2008 р., через 9 місяців перемовин, прем’єр-міністром обрано Іва Летерма і сформувано новий уряд. 15 липня 2008 І.Летерм подає у відставку (дарма що Король Бельгії Альберт ІІ не дав свою згоду на це), і країна знову поринає у невизначеність. Політична криза триває: повноваження діючого уряду продовжуються лише за умови значних обмежень, дати розгляду гарячих питань відтягуються, у тому числі щодо проведення дострокових виборів у 2009 р. спільно з черговими регіональними та парламентськими. Ів Летерм пропонує відставку уряду двічі, 19 та 22 грудня 2008 р., і під час другої доповіді Король Альберт ІІ нарешті дає згоду.
Географічне положення Географічне положення — знаходиться у Західній Європі, на узбережжі Північного моря. На південному заході межує з Францією, на сході з Люксембургом і Німеччиною, на північному сході з Нідерландами; на північному заході міститься Північне море. На північному заході прибережні рівнини, у центральній частині — пагорби; пагорби й ліси на південному сході; Арденський ліс; річкаШельда (Схелде).
Роботу виконав : Учень 11- Б класу Сокальського НВК ЗШ I – III ст. № 4 – ліцей Хомин Володимир (2011-2012 н.р.)
Схожі презентації
Категорії