X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Погода і клімат

Завантажити презентацію

Погода і клімат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Летичівський НВК №1 Хмельницької області учитель географії Цимбалюк Марія Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Цимбалюк М.В. Цимбалюк М.В.

Слайд 4

Цимбалюк М.В.. Супутники несуть на борту прибори, з допомогою яких спостерігають за температурою поверхні Землі, хмарним, сніговим і льодовим покривом Цимбалюк М.В..

Слайд 5

Суміш азоту і кисню необхідна для дихання. Чистий кисень викликає отруєння.   Невелика кількість вуглекислого газу затримує тепло в атмосфері.   Водяні пари регулюють клімат на Землі. Вони охолоджуються і випадають на землю у вигляді опадів.

Слайд 6

Цимбалюк М.В. Тропосфера 8 – 18 км Погодні явища, з висотою пониження температури Стратосфера до 50 км Накопичення озону, підвищення температури Мезосфера до 80 км Пониження температури Термосфера вище 80 км Підвищення температури Цимбалюк М.В.

Слайд 7

Цимбалюк М.В. Цимбалюк М.В.

Слайд 8

Цимбалюк М.В. Цимбалюк М.В.

Слайд 9

Цимбалюк М.В. Блискавка, гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом . Цимбалюк М.В.

Слайд 10

Цимбалюк М.В. Цимбалюк М.В.

Слайд 11

Цимбалюк М.В У нижньому шарі атмосфери зосереджено 9/10 маси повітря Повітря легке, однак воно надає на всі тіла значний тиск Тиск повітря на людину становить 15 тонн, але ми його не відчуваємо, бо тиск всередині тіла його врівноважує Атмосферний тиск вперше було виміряно приладом - ртутним барометром Нормальним прийнято вважати атмосферний тиск, який піднімає ртуть на висоту 760 мм на рівні моря на паралелі 45 º при температурі 0 º С Атмосферний тиск змінюється з висотою і залежить від температури повітря Цимбалюк М.В

Слайд 12

Цимбалюк М.В Цимбалюк М.В

Слайд 13

Цимбалюк М.В.. 1. Пилові бурі 2. Лісові пожари 3. Вулканізм 4. Вивітрювання 5. Розпад померших організмів 1 2 5 4 3 Цимбалюк М.В..

Слайд 14

Цимбалюк М.В. Фабрики, заводи 2. Теплоенергетика 3. Транспорт 4. Авіація 5. Опалення житла 1 2 5 4 3 Цимбалюк М.В.

Слайд 15

Цимбалюк М.В Цимбалюк М.В

Слайд 16

Цимбалюк М.В. Сонячна радіація нагріває земну поверхню, тобто поверхня води і сушіУмови нагрівання води та суші досить різні  Теплоємність води в два рази більше теплоємності порід, що складають сушуЦе означає, що при однаковій кількості тепла суша нагрівається удвічі сильніше води, при охолодженні співвідношення зворотне Крім того, вода при нагріванні випаровується, на що витрачається чимала кількість тепла На суші тепло зосереджується лише у верхньому шарі, лише невелика його частина передається в глибинуУ воді ж промені пронизують і нагрівають відразу значну товщуНа ще більшу глибину тепло передається вертикальним перемішуванням води В результаті вода накопичує тепла набагато більше, ніж суша, утримує його довше і витрачає рівномірнішеВона повільніше нагрівається і охолоджується. Цимбалюк М.В.

Слайд 17

22 19 16 13 10 7 -1 -2 0 +1 +2 +3 +4 +5 Добова амплітуда температури повітря - це різниця між найвищою та найнижчою температурою повітря протягом доби 2. Середньодобова температура - середнє арифметичне температур протягом однієї доби 3. Коливання температури повітря залежать від кута падіння сонячних променів

Слайд 18

Цимбалюк М.В. 22 червня - найдовший день у році.Сонце займає саме високе становище – день літнього сонцестояння.22 грудня-Сонце у найнижчому положенні - найкоротший день у році. Цимбалюк М.В.

Слайд 19

Горизонтальне переміщення повітря називається вітром Воно обумовлено неоднаковим атмосферним тиском в різних точках земної поверхніПовітря залишається у спокої до тих пір, поки тиск на даній ділянці атмосфери розподіляється більш-менш рівномірноАле варто тиску на якій-небудь ділянці збільшитися або зменшитися, як повітря потече від місця більшого тиску в бік меншогоСтійкої рівноваги в атмосфері майже ніколи не існує, тому вітри спостерігаються постійно   Рівновага атмосфери порушується з різних причин, головною з них є неоднакове нагрівання земної поверхні і відмінність температур на різних ділянках

Слайд 20

. Повітря нагрівається над сушею Тепле повітря розширюється, його тиск зменшується, воно стає легким і піднімається вгоруЙого місце займає більш холодне і важке повітря з боку води Атмосферний фронт - зіткнення теплих і холодних повітряних мас .

Слайд 21

Слайд 22

Цимбалюк М.В. Вихровий рух повітря З пониженим тиском у центрі Наближення циклону до похмурій погоді Цимбалюк М.В.

Слайд 23

Цимбалюк М.В. Вихровий рух повітря З підвищеним тиском у центрі Підвищення тиску до гарної погоди Цимбалюк М.В.

Слайд 24

. Повітря нижніх частин атмосфери завжди містить деяку кількість вологи у вигляді водяної пари Вологість повітря - це вміст в ньому водяної пари При достатньому надходженні вологи в атмосферу вологість залежить від температури повітряЧим вища температура повітря, тим більше водяної пари він може вмістити Так, 1 куб.м повітря при температурі 30 ° С може містити 30 г водяної пари, при 20 ° С-17, 3 г; при 10 ° С - 9,4; при 0 ° С - 4,8; при -10 ° С - 2,3; при -20 ° С - 1,1 гТому хід вологості паралельний ходу температури Зазвичай вона більше вдень, ніж вночі Протягом року максимум вологості припадає на літні місяці, мінімум - на зимовіУ низьких широтах вологість більше, ніж у середніх і високих Вологість повітря вимірюється приладами гігрометри та психрометриЗ пониженням температури водяна пара перетворюється в туман або хмари .

Слайд 25

Хмари розташовуються на різній висоті Мають різну форму За ним можна передбачити погоду

Слайд 26

Цимбалюк М.В. Цимбалюк М.В.

Слайд 27

Слайд 28

Бочкова И.А. Бочкова И.А.

Слайд 29

З пониженням температури водяна пара перетворюється в туман або хмари Крапельки і кристали хмар при певних умовах укрупнюються і досягають такої величини, що можуть подолати висхідні струми і опір повітря У такому випадку випадають атмосферні опади, головним чином дощ і сніг, іноді мряка, крупа, градДощ складається з крапель діаметром 0,5 мм і більше Мряка має дрібні краплі, діаметром не більше 0,5 ммСніг - тверді опади у вигляді крижаних кристалів різної форми. Він утворюється при низьких температурах. Падаючи, особливо в теплу (близько 0 ° С) погоду, сніжинки з'єднуються в пластівці. Снігопади призводять до виникнення сніжного покривуКрупа випадає переважно навесні і восени при температурах, близьких до нуля. Вона має вигляд округлих ядерець, або м'яких (сніжна крупа), або твердих з білим ядром (крижана крупа)

Слайд 30

Цимбалюк М.В. Всі погодні явища взаємопов'язані Мінливість погоди на Землі залежить:від кількості сонячного теплавід рельєфу: гори, море, рівнинивід руху повітряних мас: циклонів і антициклонів Клімат - багаторічний режим погоди Головні компоненти, що визначають клімат - температура повітря і атмосферний тиск За цими характеристиками земну кулю розділений на великі кліматичні зони Цимбалюк М.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія