X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подільський економічний район

Завантажити презентацію

Подільський економічний район

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Подільський економічний регіон Поді льський економі чний райо н — економічний район України, розташований на Правобережній Україні, на заході лісостеповоїзони, охоплюючи Вінницьку, Тернопільську та Хмельницькуобласті.

Слайд 2

Подільський економічний район Охоплює: Вінницьку,  Тернопільську та Хмельницькуобласті.

Слайд 3

Основні дані: Площа:60,9 тис. км² Населення:4,6 млн осібОбласті:Вінницька область Тернопільська область Хмельницька область Рельєф:рівниннийКлімат:помірно континентальнийҐрунти:чорнозем, сірі лісові Річки:Дністер, Південний Буг, Горинь, Збруч,Серет Природні ресурси:Добре забезпечений земельними ресурсами, дещо гірше - водними і лісовими. Корисні копалини: гнейси,червоний граніт, мармур, крейда,пісковики, гіпс, мергель. Виявлені лікувальні води Міста:Вінниця, Хмельницький, Тернопіль,Кам'янець-Подільський, Шепетівка,Жмеринка, Чортків, Могилів-Подільський, Ладижин, Полонне Проблеми:Основними проблемами району є відносно низький, у порівнянні з іншими регіонами, рівень розвитку промислового виробництва. Це приводить до того, що у Тернопільській та Хмельницькій областях дуже високий рівень безробіття і низький рівень життя населення, особливо у сільській місцевості.

Слайд 4

Населення На територій району проживає 4,6 млн осіб. Пересічна щільність населення є нижчою від середньоукраїнської і становить 72,5 осіб/км². Район має один з найнижчих в Україні показників урбанізованості — 46 %. В середньому рівень зайнятості перевищує 70 %. Українці складають понад 92 % населення.

Слайд 5

Господарство Основою господарського комплексу є потужний Агропромисловий комплекс, який базується на інтенсивному, багатогалузевому сільському господарстві.Провідною галуззю сільського господарства є рослинництво. Основними зерновими культурами є пшениця, ячмінь, кукурудза,зернобобові; технічними — цукрові буряки, соняшник, тютюн. Розвинуте також картоплярство, овочівництво. З галузей тваринництва виділяються молочно-м'ясне скотарство,свинарство, птахівництво, рибництво, бджільництво.

Слайд 6

Харчова промисловість Визначальними для району у харчовій промисловості є цукрова, спиртова, м'ясна, молочна, маслоробна, сироварна,борошномельно-круп'яна, олійно-жирова, плодовоовочева, хлібопекарська промисловості. Підприємства галузі є у кожному міському населеному пункті.

Слайд 7

Машинобудування Машинобудування спеціалізується на виробництві технологічного устаткування, електротехнічної продукції,сільськогосподарських машин (Кам'янець-Подільський, Могилів-Подільський, Бар, Чортків, Тернопіль).

Слайд 8

Електроенергетика Найбільшими електростанціями є Хмельницька АЕС і Ладижинська ТЕС.

Слайд 9

Хімічна промисловість Хімічна промисловість спеціалізується на виробництві фосфатних добрив, сірчаної кислоти, товарів побутової хімії,мийних засобів, штучної шкіри, виробів лісохімії (каніфолі, скипидару).

Слайд 10

Легка промисловість Основними галузями легкої промисловості є бавовняна, трикотажна, швейна, взуттєва, хутрова, а найбільшими центрами — Тернопіль, Хмільник, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Шепетівка, Жмеринка, Кременець.

Слайд 11

Промисловість будівельних матеріалів Промисловість будівельних матеріалів представлена цементною, цегельною, черепичною, скляною галузями, виробництвом стінових блоків.

Слайд 12

Транспорт Найбільше перевезень здійснюється залізничним та автомобільним транспортом. Мережа доріг тут достатньо розгалужена. Основні транспортні вузли: Вінниця, Хмельницький, Козятин,Тернопіль, Жмеринка та ін. По території району проходять транснаціональні магістралі Москва-Вінниця-Тернопіль-Львів-Братіслава (Відень, Будапешт); Москва-Київ-Вінниця-Кишинів-Бухарест (Софія, Афіни) та ін. Тут пролягають найбільші газо- і нафтопроводи: «Союз» і Уренгой-Помари-Ужгород.

Слайд 13

Експорт У структурі експорту переважають цукор, деревина, напівфабрикати з деревини, овочеві, м'ясні, фруктові консерви,інструменти, підшипники, фосфатні добрива, миючі засоби, штучна шкіра, бавовняні і шерстяні тканини, будівельні матеріали, продукція целюлозно-паперової промисловості.

Слайд 14

Імпорт Основними статтями імпорту є природний газ, нафтопродукти, прилади, машини, обладнання, автомобілі, автобуси.

Слайд 15

Презентацію виконав Учень 9 класу Клубівської ЗОШ I-IIIст. Бурдяк Назарій Дякую за Увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія