X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Північний Льодовитий океан і його історія

Завантажити презентацію

Північний Льодовитий океан і його історія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА УРОКУ ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

Слайд 2

ЕПІГРАФ Хто не знає, в яку гавань пливе, для того немає попутного вітру.

Слайд 3

МЕТА УРОКУ сформувати в учнів уявлення про особливості географічного положення Північного Льодовитого океану; про історію дослідження; особливості рельєфу дна,клімату, течії, льодового режиму; визначити особливості органічного світу, а також екологічні проблеми океану; сприяти виявленню учнями відмінностей у природі океанів; удосконалити навички роботи з картами атласу; розвивати уміння працювати в малих групах; виховувати бережливе ставлення до природи.

Слайд 4

МОТИВАЦІЯ Цей край гостинний та незвичайний, такий далекий та близький, таємничий та загадковий. Край обвіяний романтикою першопрохідницьких пошуків. Це одне з найзагадковіших місць нашої планети, і пройдуть віки, поки люди зможуть пізнати всі його таємниці. Як ви думаєте, про який край йдеться мова?

Слайд 5

БЛІЦТУРНІР 1.Найтипліший океан планети? 2.Чорне море – частина? 3.Найглибша западина світового океану? 4.Найпотужніша течія? 5.Перська затока – частина океану? 6. Гавайські острови за походженням?

Слайд 6

АРКТИКА Північна полярна область, яка займає великі простори Північного полюсу,що включають Північний Льодовитий океан із його морями і островами та північні окраїни прилеглих материків.

Слайд 7

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Слайд 8

Слайд 9

Руаль Амундсен

Слайд 10

Слайд 11

Іван Папанін

Слайд 12

Головна особливість рельєфу дна Північно-Льодовитого океану – великі розміри шельфу. Він займає понад половину поверхні дна. Ширина шельфу вздовж берегів Євразії становить близько 1300-1500 км. Шельф океану є колишньою материковою ділянкою. Про це свідчить будова земної кори, а також численні форми рельєфу, які продовжують рельєф материків.

Слайд 13

Взимку середні температури коливаються від -20 до -40, а влітку наближається до 0°С.

Слайд 14

Льодовики в океані

Слайд 15

Органічний світ

Слайд 16

Слайд 17

Чистик Кайра Крачки

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Білий ведмідь – цар північних морів

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Види госполарської діяльності в океані

Слайд 26

Видобуток нафти

Слайд 27

Північний морський шлях

Слайд 28

Забруднення Світового океану

Слайд 29

Робота з підручником Чому забруднення нафтою вод Північного Льодовитого океану є особливо небезпечним?

Слайд 30

ВІКТОРИНА 1Якого походження острови Північного Льодовитого океану? 2.Звір-цар Арктики. 3.Дослідник Арктики, керівник дрейфуючої станції “Північний полюс1”. 4.Яке море Північного Льодовитого океану найбільш багате на рибу? 5.Північний Льодовитий океан є частиною… 6.Океан, з якого надходить тепла течія, що робить Арктику теплішою за Антарктиду. 7.Головний хребет океану. 8.Зона, що в будові дна океану займає найбільшу площу. 9.Чим з єднується Північний Льодовитий океан з Тихим? 10.Назвіть найбільші країни, які омиває Північний Льодовитий океан.

Слайд 31

ЗАБЕРИ ЗАЙВЕ Баранцове море Мадагаскар Чілійська улоговина Шпіцберген Норвезька течія Гвінейська течія Канадська улоговина Бермудські острови Східно - Сибірське море Гудзонова затока

Слайд 32

Заповни таблицю

Слайд 33

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1.Опрацювати параграф 12 Проблемне запитання. 2. Які зміни відбудуться в Арктиці в результаті глобального потепління

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія