X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озера України

Завантажити презентацію

Озера України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Озера України Віртуальна подорож по найкрасивіших озерах України

Слайд 2

Придунайські озера Космічний знімок

Слайд 3

Озеро Ялпуг

Слайд 4

Прісноводне лиманне озеро, розташоване на Південному-Заході України в Одеській області, найбільше прісноводне природне озеро України. Довжина 39 км, ширина до 6 км, площа - 149 км². Середня глибина — близько 2 м, максимальна — 5,5 м. Сполучається з Дунаєм через озеро Кугурлуй. Територіально розташоване в Болградському, Ізмаїльському та Ренійському районі Одеської області. Підземні витоки беруть початок в с.Ялпуг Республики Молдова.

Слайд 5

Слайд 6

Озеро Донузлав

Слайд 7

Озеро Донузлав – найглибше (до 27м) озеро Криму, розташоване в західній частині півострова. Воно має незвичайну подовгасту форму, яка розширена до 9 км в гирлі. Від моря озеро відокремлює піщаная коса, ширина якої подекуди становить всього лише 200 м. Вглиб півострова озеро звужується, і на півночі утворює зовсім вузькі (до кількох метрів) клиноподібні затоки.

Слайд 8

Тилигульский лиман

Слайд 9

Тилігульский лиман без перебільшення можна назвати унікальним місцем на Україні. Розташований він на межі двох південних областей: Одеської та Миколаївської та віддалене від великих населених пунктів. Дана водойма одержала славу самого найчистішого в країні. Тилігульский лиман багатий лікувальними магнієво-натрієвими грязями. Його територія належить до заповідних зон, тому ніяких рекреаційних об`єктів на його берегах немає. Завдяки силиним вітрам над лиманом особливу популярність тут має відомий в країні дельтадром в селі Калинівка, це також прекрасне місце для навчання кайт – та віндсерфінгу.

Слайд 10

Хаджибейский лиман

Слайд 11

Хаджибейський лиман – утворився в гирлі ріки Малий Куяльник, знаходиться в Одеській області на чорноморськом побережжі. Його довжина становить блиько 30 км, ширина – від 500 м до 3,5 км. Максимальна глибина досягає 2,5 м. Виходу до моря лиман не має та відокремлена від його вод пещано-ракушечною косою. В Хаджибейському лимані водяться мідії, краби. Любителів рибалки приваблюють поширені в його водах: бички, карасі, судаки, окуні та карпи. Іноді трапляються амури и пиленгаси. Хаджибейський лиман відомий лікувальними властивостями черних грязей, якими вкрите дно водойми. Ще в минулому столітті на побережжі був відкритий популярний Хаджибейський курорт. Відомоо, що раніше солоність лиману становила 25‰. Саме в Хаджибей –ходили за сіллю чумаки. Але в 30-х роках минулого століття водойма почала забруднюватися стічными водами найближчого великого міста – Одеси.

Слайд 12

Днестровский лиман

Слайд 13

Лиман утворився в гирлі Дністра, тому різноманітні риби, яким славиться ця ріка. В ньому водиться: плотва, вирезуб, єлець, краснопірка, піскар, вусач, густера, лящ, карась, сазан, сом, судак, окунь, йорж, носар та багато інших. Середня глибина Днестровського лиману невелика – всього 2 м. Його порізані береги утворюють Карагольську затоку, яка є частиною урочища «Днестровські плавні» - заповідної зони, де поширені дуже рідкісні представники фауни. Карагольська затока охороняється, як іхтіологічний заказник і риболовля на його території заборонена. Це найбільший лиман України.Важливий рекреаційний регіон.

Слайд 14

Молочный лиман

Слайд 15

Молочний лиман – один з небагатьох водних об`єктів України, який має статус водно-болотних угідь міжнародного значення згідно Рамсарської конвенції. Розташований він на території Запорізької області, біля берегів Азовського моря. Солона водойма, довжиною до 32 км и шириною до 8 км, відокремлений від моря природною косою Пересип. Поповнюється водою з трьох річок: Молочної, Тащенак та Джекельня. Молочний лиман є місцем гніздування багатьох водоплаваючих птахів. На його берегах ростуть рідкісні рослини, занесені в Червону Книгу України. Ще всередині XX ст. лиман почали використовувати для промислового розведення та вилову риби.

Слайд 16

Шаболатский(Будацький) лиман

Слайд 17

Витягнутий вздовж черноморського побережжя Шаболатський лиман (друга назва - Будацький лиман) розташованийн в 20 км від Бєлгорода-Дністровського. Від моря лиман відокремлений персипами-косами, ширина якого становить 100-200 метров. Ширина лиману не перевищує 1,5 км, довжина – 17 км, площа – 32 кв. км. Середня глибина лиману становить 1 м, хоча в деяких місцях перевищує 2 метри. В північно-східній частині лиману є прісні джерела ; солоність тут не перевишує 15 ‰, але на деяких ділянках водойми солоність доходить до 20-30 ‰. Береги лиману з материкової сторони круті, обривисті, в районі селища Сергеевка – до 35 метрів висотою.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія