X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Охорона підземних вод

Завантажити презентацію

Охорона підземних вод

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підземні води України

Слайд 2

Важливою складовою внутрішніх вод України є підземні води, які широко використовують у водопостачанні. Їх вивчає одна з наук про Землю — гідрогеологія. Вона значно розвинена в Україні, а її гідрогеологічні умови і ресурси добре вивчено. Формування підземних вод тісно пов'язане з геологічною будовою, поверхневими водами, кліматичними умовами, рельєфом і ґрунтами. Підземні води мають значний вплив на ландшафти й зумовлюють такі фізико-географічні процеси як зсуви, карст, засолення, підтоплення та ін.

Слайд 3

Підземні води  — води, що містяться у верхній частині земної кори. Заповнюють проміжки, пори, тріщини, пустоти. У ґрунті заповнюють капіляри. Поділяються на води зони аерації, ґрунтові і артезіанські. Шипіт — підземне джерело водопостачання

Слайд 4

Гідрогеологи виділяють на території України сім основних гідрогеологічних регіонів: Дніпровсько-Донецький артезіанський басейн, Волино-Подільський артезіанський басейн. Причорноморський артезіанський басейн, область тріщинних і пластово-порових вод Українського кристалічного щита, область пластово-тріщинних вод Донецької складчастої споруди, область пластово-тріщинних вод Карпатської складчастої системи, область карстово-тріщинних вод Кримської складчастої системи.

Слайд 5

По всьому світу існують підземні річки, озера і навіть моря. Річки під землею можуть простягатись на сотні кілометрів. Настільки велика річка є в Сахарі. А нещодавно за даними учених було виявлено, що підземна річка є і під Амазонкою. Існують також підземні моря. Нещодавно було виявлено море під Західним Сибіром і кажуть, що вода в цьому морі дуже гаряча. Такі моря також виявили під Україною, Туркменістаном і на Кубані. Можливо, незабаром ми зможемо використовувати як і Ісландія термальний ефект такої води. Здорово було б використовувати для обігріву Києва і його передмістя термальну воду, можна було б проблеми обігріву населення вирішити.

Слайд 6

Факти про воду  Один мільярд людей по всьому світу не мають доступу до прісної питної води. Кожні 8 хвилин, з-за проблем із забрудненою водою, у світі вмирає одна дитина.  Двадцять п'ять мільйонів людей помирає щороку від забрудненої води. Тобто, це приблизно, населення цілої Канади. Забруднюючі речовини у водопровідній воді, такі як, наприклад, свинець - можуть збільшити ризик у розладах уваги та пам'яті дитини. У водопровідній воді, предназначеній для більше ніж 41 мільйона американців, був виявлений величезний спектр лікарських препаратів, у тому числі статевих гормонів і антисептиків. У Сполучених Штатах, величезна кількість нових токсичних відходів, на загальну суму близько 18 мільярдів фунтів на рік, потрапляють в атмосферу, грунт і грунтові води.  Токсичні речовини, що потрапляють в організм через водопровідну воду, можуть накопичуватися в ньому роками, збільшуючи ризик розвитку ракових пухлин і інших, не менш серйозних, видів захворювань.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія