Кристали
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що таке кристали??? Криста л (англ. crystal, нім. Kristall m) — тверде тіло з упорядкованою внутрішньою будовою, що має вигляд багатогранника з природними плоскими гранями: впорядкованість будови полягає у певній повторюваності у просторі елементів кристала (атомів, молекул, йонів), що зумовлює виникнення т. зв. кристалічної ґратки.
Кистали це здоровя За останні 4 роки в Google на 40% зріс пошук фрази «зцілення кристалами». Причому, пошук найбільш активний в перші місяці року, адже всі хочуть почати нове життя. Французьке видання Madame Figaro буквально минулого місяця назвало кристали нової необхідністю. А The New York Times говорить, що якщо колись кристали асоціювалися з часами хіпі, то зараз вони стали так само звичні в нашому житті, як зелений смузі і йога. До речі, в наймодніших йога-студіях Нью-йорку і Лос-Анджелеса розставлені кристали. Магазини, або ж скоріше студії, які торгують кристалами, стають одними з найбільш модних місць. Наприклад, засновники салону Spellbound Sky, який з’являється в серіях британськогоVogue «What on Earth is wellness?» впевнені, що в наш неспокійний час кристали можуть заспокоїти людину.
Гуру велнеса – актриса Гвінет Пелтроу – особливо ретельно підходить до теми кристалів і на своєму ресурсі goop публікує розмову зі знавцем мінералів. Наведемо як приклад декілька видів каменів і їх функцій:
Медового кольору цитрин надихає жінку лідирувати Синій лазурит допомагає побороти страх публічних виступів (рекомендовано тримати його в кишені під час вашого спічу) Прозорий кварц сприятиме розвитку інтуїції Фіолетовий аметист «утримає» енергетичних вампірів від вашого простору Бірюза допоможе зцілитися Димчатий кварц прибере стару непотрібну вам енергію і звільнить місце для нової Авантюрин відкриє нові можливості (чого варта сама назва!) Деякі адепти кристалів кладуть графітового кольору камінь під назвою шунгіт на телефон під час сну, щоб краще спати Нефрит широко відомий в китайській історії як камінь, який привносить елемент «янь». Ось уже три тисячі років він відомий як китайський королівський камінь. Кажуть, що він дає красу тим, хто його носить. У китайській медицині він відомий своїм охолоджуючим ефектом, а також тим, що робить обличчя м’яким. Рожевий кварц відкриває чакру серця. Він абсорбує тепло людини, в той час як нефрит залишається холодним.
Кристал чудодійно своїми властивостями, він виконує самі різні функції. Ці властивості закладені в його будові, що має гратчасту тривимірну структуру. Як приклад використання кристалів можна взяти кристал кварцу, який використовується в телефонних трубках. Якщо на платівку з кварцу впливати механічно, то в ній у відповідному напрямку виникне електричний заряд. У трубці мікрофона кварц перетворює механічні коливання повітря, викликані мовцем, в електричні. Електричні коливання в трубці Вашого абонента перетворюються в коливальні, і, відповідно, він чує мову. Будучи гратчастим, кристал ограняется і кожна грань, як особистість, своєрідна. Якщо грань щільно упакована в решітці матеріальними частками (атомами або молекулами), то це дуже повільно зростаюча грань. Наприклад, алмаз. У нього грані мають форму октаедра, вони дуже щільно упаковані атомами вуглецю, і відрізняються в силу цього і блиском, і міцністю.
Яка наука вивчає кристали??? Кристалографія - наука не нова. Біля її витоків стоїть М. В. Ломоносов. А ось вирощування штучних кристалів справа більш пізніше. Популярна книгаШубнікова "Освіта кристалів" вийшла в 1947 році. Ця наукова практика виросла з мінералогії, науки про кристалах і аморфних тілах. Вирощування кристалів стало можливим завдяки вивченню даних мінералогії про кристаллообразования в природних умовах. Вивчаючи природу кристалів, визначали склад, з якого вони виросли і умови їх зростання. І тепер ці процеси імітують, отримуючи кристали з заданими властивостями. У справі отримання кристалів беруть участь хіміки та фізики. Якщо перші розробляють технологію зростання, то другі визначають їх властивості. Чи можна штучні кристали відрізнити від природних? Ось питання. Ну, наприклад, штучний алмаз досі поступається природному за якістю, в тому числі і по блиску. Штучні алмази не викликають ювелірної радості, але для використання в техніці вони цілком підходять, виступають в цьому сенсі на рівних з природними. Знову ж таки, нахраписті ростовікі (так називають хіміків, які вирощують штучні кристали) навчилися вирощувати найтонші кристалічні голки, які мають надзвичайно високою міцністю. Це досягається маніпулюванням хімізмом середовища, температурою, тиском, впливом деяких інших додаткових умов. І це вже ціле мистецтво, творчість, майстерність - тут точні науки не допоможуть, вони в цій області працюють погано. Ще покійний академік Микола Васильович Бєлов говорив, що мистецтвомвирощувати кристал має той фахівець, який тонко відчуває кристал.
Цікаві факти про кристали У перекладі з грецької, слово «кристал» означав «лід». Проте пізніше кристал придбав і ще одну назву — гірський кришталь. Вчені припускають, що гірський кришталь буде танути при зміні температури у вищу сторону. Однак, цього так і не сталося. Гірський кришталь наділений і ще однією особливістю — він дуже гладкий і має плоскі грані. Більше такого ніде не знайдеш. У кристалах всі атоми розташовані так, щоб з них утворювалася трехмерно-періодична укладка. Таким чином, на поверхні ми бачимо кристалічну решітку.. . Найкрупніші кристали існують в Мексиці, у двох печерах. На глибині більше 300 метрів знаходяться кристали довжиною в 10-15 м. А самі такі складаються з селеніту — прозорий гіпс....
Схожі презентації
Категорії