X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
кристали

Завантажити презентацію

кристали

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кристали та їх властивості

Слайд 2

Криста л (англ. crystal, нім. Kristall m)— тверде тіло з упорядкованою внутрішньою будовою, що має вигляд багатогранника з природними плоскими гранями: впорядкованість будови полягає у певній повторюваності у просторі елементів кристала (атомів, молекул, йонів), що зумовлює виникнення т.зв. кристалічної ґратки.

Слайд 3

Властивості кристалів Фізичні властивості кристалів визначаються їх складом, геометрією кристалічної структури і типом хімічного зв'язку в них. Основні властивості кристалів — спайність, анізотропія і здатність до самоограновування. Властивості кристалів описуються відповідними тензорами.

Слайд 4

Спайність Спайність - здатність кристалів розколюватись при механічній дії по певних площинах, паралельних дійсним або можливим граням, з утворенням дзеркальних поверхонь. Спайність виникає в тих напрямах, де хімічні зв'язки ґратки ослаблені.Вона обумовлена внутрішньою структурою мінералу і не залежить від зовнішньої форми кристала або зерна мінералу.

Слайд 5

Анізотропія Анізотропі я (від грец. άνισος — нерівний, неоднаковий та грец. τροπή — напрям) — відмінність властивостей середовища у різних напрямках (на відміну від ізотропії).Щодо одних властивостей середовище може бути ізотропним, щодо інших —анізотропним. Може різнитися також ступінь анізотропії. Виявляється в кристалах низької симетрії та рідких кристалах.

Слайд 6

Слайд 7

Кристал кварцу

Слайд 8

Штучний кристал бісмуту

Слайд 9

Кристал Галію

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика