X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Катастрофи в шахтах

Завантажити презентацію

Катастрофи в шахтах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Катастрофи в шахтах

Слайд 2

Визначення Катастро фа — велика за масштабами аварія чи інша подія, що призводить до тяжких (або неповоротних) наслідків. Ша хта (нім. Schacht, англ. Mine) — промислове підприємство з видобування корисних копалин (вугілля, солей, руди тощо) підземним способом і відвантаження їх споживачам або на гірничозбагачувальну фабрику.

Слайд 3

Найбільші аварії на українських шахтах 4 квітня 1998 року в результаті вибуху метану й обвалу, який за ним послідував, на донецькій шахті імені Скочинського загинули 63 гірники, нагадує ИТАР-ТАСС. 16 серпня 1998 року на шахті імені XVI з’їзду КПРС ПО “Луганськвугілля” відбувся сильний вибух метану. Загинули 24 шахтарі.

Слайд 4

24 травня 1999 року на шахті імені Засядька в Донбасі в результаті короткого замикання в двигуні електровоза стався вибух метану. Загинули 50 і отримали поранення 49 людей. 11 березня 2000 року на луганській шахті імені Баракова відбулася найбільша аварія, в результаті якої загинули 80 гірників і семеро були поранені.

Слайд 5

21 січня 2001 року на шахті “Краснолиманська” викид копальневого газу з вибухом метано-повітряної суміші, що потім послідував, призвів до виникнення пожежі. Загинули дев’ять шахтарів. В ніч з 5 на 6 травня 2001 року на шахті імені Кірова вибухнула повітряно-газова суміш. В результаті аварії загинули 10 шахтарів. 19 серпня 2001 року в результаті вибуху метано-повітряної суміші на шахті імені Засядька в Донецькій області загинули 55 гірників.

Слайд 6

14 лютого 2002 року жертвами вибуху копальневого газу стали п’ять гірників шахти “Красноармійська-Західна” Донбасу. 7 липня 2002 року в місті Українськ Донецької області на шахті “Україна” в результаті пожежі загинули 35 людей. У ніч на 20 липня 2004 року в результаті пожежі і вибуху копальневого газу в лаві шахти “Краснолиманська” загинули 37 людей. Вранці 13 серпня 2006 року під час підземного вибуху загинули шестеро гірників шахти “Суходольска-Східна” в місті Краснодон Луганської області.

Слайд 7

Мільйон тонн вугілля коштує два життя Українські вугільні шахти вважаються найнебезпечнішими в світі. Головними причинами їхньої високої аварійності є, по-перше, особливості залягання вугільних порід і вкрай важкі гірничогеологічні і температурні умови, яких немає в жодній країні світу. Середня глибина розробки вугілля наближається вже до кілометрової відмітки.

Слайд 8

По-друге, причиною високої аварійності українських шахт є технічна відсталість підприємств. Третина зі 165 шахт України, що залишилися в строю після “реструктуризації”, була введена в експлуатацію більше 100 років тому. Більшість вугледобувних підприємств працюють без реконструкції і технічного переозброєння впродовж кількох десятків років.

Слайд 9

За останні 20 років лише вісім шахт було реконструйовано. За даними Держдепартаменту промислового і гірського нагляду України, 75% шахт республіки відносяться до першої категорії з підвищеною небезпекою вибуху метану (надкатегорійні), 35% – до небезпечних щодо вибухів вугільного пилу.

Слайд 10

Згідно зі статистикою, яку паралельно ведуть декілька відомств, з січня по липень цього року в результаті аварій на українських шахтах загинули в цілому близько 150, травмовано майже 6 тисяч гірників. За даними Міжнародної організації енергетиків і гірників, щорічно за кожен мільйон тонн здобутого вугілля Україна “розплачується” життями два своїх шахтарів.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія