X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Катастрофи світу"

Завантажити презентацію

"Катастрофи світу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Катастрофи світу

Слайд 2

11 березня 2011 року землетрус магнітудою 9,0 сколихнув всю Японію і викликав цунамі, яке обрушилося на східне узбережжя країни, руйнуючи будинки та комунікації, забираючи життя десятків тисяч людей. АЕС Фукусіма

Слайд 3

Фукусімська катастрофа стала причиною «найбільшого за всю історію викиду радіації в світовий океан». Понад 150 тисяч людей покинули заражені території в радіусі 50 км від АЕС. У 20-кілометрову зону евакуації досі закритий в'їзд, так як фахівці вважають, що ці землі непридатні для життя протягом найближчих десятиліть. Якщо радіонукліди потраплять у харчовий ланцюжок, то стронцій, який здатний накопичуватись в організмі людини, може збільшити ризик захворювань лейкемією і раком кісток.

Слайд 4

Смог у Пекіні Виявляється, смог небезпечний не тільки тим, що обмежує видимість і утруднює дихання внаслідок вмісту в ньому частинок важких металів та знебезпечних хімікатів. У ньому, як з'ясувалося, присутні хвороботворні бактерії, які становлять вагому небезпеку для здоров'я людей.

Слайд 5

Дослідники виявили понад 1000 різних видів мікроорганзмов, 80% з яких були бактеріями. Вони здатні викликати у людини інфекції дихальних шляхів, алергічні реакції та провокувати запальні процеси.

Слайд 6

Супертайфун Хайян обрушився на центральну частину Філіппін на почтаку листопада 2013 року. За підтвердженими даними тільки у східній частині Висайських островів загинуло більше 1,5 тис. осіб. Місцеві жителі повідомляють про смерті понад 10 тис. чоловік. Хайян

Слайд 7

Згідно з оцінками місцевої влади, понад 9,5 мільйонів чоловік постраждали від даного стихійного лиха. Мінімум 600 тисяч мешканців змушені були покинути власні будинки. Збитки завдані тайфуном Хайан в Філіппінах становлять від 12 до 15 млрд дол, що приблизно відповідає 5% ВВП країни.

Слайд 8

Кракатау Вибух було чути на відстані 4800 км - самий гучний вибух в історії планети, що відомий людству. Виверження викликало ні з чим не порівнянні руйнування. Ця подія справила вплив не тільки на Індонезійський архіпелаг, ще багато років його наслідки впливали на клімат планети. До виверження в 1883 році вулкан не виявляв активності протягом двохсот років.

Слайд 9

Група з трьох вулканів - Данан, Пербуватан і Раката - відома як вулканічний острів Кракатау. Величезні вали висотою в 40 м стерли з лиця землі 150 міст і затопили всі острови. Велетенська хвиля забрала життя 30 000 чоловік.

Слайд 10

Бхопальска катастрофа Аварія на хімічному заводі грудні 1984 року призвела до смерті, принаймні 18 тисяч осіб, з них 3 тисячі людей загинули безпосередньо в день трагедії, і 15 тисяч в подальші роки.

Слайд 11

Безпосередньою причиною трагедії став аварійний викид парів метілізоціаната, який в заводському резервуарі нагрівся вище температури кипіння (39 °C), що призвело до підвищення тиску та розриву аварійного клапана. За різними даними, загальна кількість постраждалих оцінюється в 150-600 тисяч чоловік. Ці цифри дають підставу вважати бхопальську трагедію однією з найбільших світі техногенних катастроф за кількістю жертв.

Слайд 12

В атмосферу було викинуто близько 42 тонн отруйних парів. Велика кількість жертв пояснюється несвоєчасним інформуванням населення, браком медперсоналу, а також несприятливими погодними умовами - хмара важких парів розносилося вітром. Причина катастрофи досі офіційно не встановлена. Серед версій переважають грубе порушення техніки безпеки і навмисне саботування роботи підприємства. 7 червня 2010 індійський суд засудив сімох винуватців у цій трагедії до двох років тюремного ув'язнення кожного.

Слайд 13

Слайд 14

ЧАЕС В результаті вибуху четвертого реактора на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року в атмосферу потрапило величезна кількість радіоактивних речовин, котрі поширилися по території країн тоді ще Радянського Союзу і Європи.

Слайд 15

Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення. У сучасному викладі, причини аварії такі: реактор був неправильно спроектований і небезпечний; персонал не був проінформований про небезпеки; персонал допустив ряд помилок і ненавмисно порушив існуючі інструкції, частково через відсутність інформації про небезпеки реактора; відключення захисту або не вплинуло на розвиток аварії, або не суперечило нормативним документам.

Слайд 16

Після оцінки масштабів радіоактивного забруднення стало зрозуміло, що буде потрібно робити евакуацію міста Прип'ять. Група ліквідаторів Сосновий бір, який знаходився між містом і ЧАЕС під дією радіації перетворився на «Рудий ліс».

Слайд 17

Будується більш безпечний саркофаг- величезна споруда у вигляді арки після завершення її будівництва буде по рейках переміщена у бік існуючого саркофага, який захищає реактор. При першій операції з встановлення модульних конструкцій понад 5 тисяч тонн сталі було піднято на висоту близько 22 метри. Чорнобиль знаходиться всього в 100 км від Києва. Територія навколо атомної електростанції все ще дуже забруднена і позначається на картах як "заборонена зона" Нова структура буде важити 20000 тонн. Вона матиме наступні параметри: довжина - понад 250 метрів, ширина - майже 165 м і висота - 110 м.

Слайд 18

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія