X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Глобальне потепління: що за ним криється

Завантажити презентацію

Глобальне потепління: що за ним криється

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Глобальне потепління: що за ним криється.

Слайд 2

Протягом багатьох століть ніхто не турбувався про наслідки дії людини на навколишнє середовище.

Слайд 3

Однак зараз не існує країни, де не було б екологічних проблем.

Слайд 4

Повені,

Слайд 5

Слайд 6

цунамі,

Слайд 7

Слайд 8

землетруси…

Слайд 9

Слайд 10

Світ неприємно вражає нас новими катаклізмами:

Слайд 11

Еверест зменшується,

Слайд 12

Слайд 13

біля Антарктиди з’являються медузи,

Слайд 14

Слайд 15

ріст тропічних дерев у Карибському басейні уповільнився.

Слайд 16

Слайд 17

А в Україні метелики стають більшими за розмірами та яскравіше забарвленими.

Слайд 18

Слайд 19

З природою “щось не так”, адже на цілу декаду змістилися оптимальні строки посадки картоплі.

Слайд 20

А минулого року сніг випав на розквітаючі дерева.

Слайд 21

Кліматологи отримують дедалі більше свідчень, що клімат змінюється швидше і у більш грандіозних масштабах, ніж думали кілька років тому.

Слайд 22

Глобальне потепління – прогресуюче поступове підвищення температури поверхні землі, що пов’язується з парниковим ефектом і призводить до зміни клімату у глобальних масштабах.

Слайд 23

Власне механізм антропогенного глобального потепління наступний:

Слайд 24

При згорянні будь-якого вуглеводневого палива, чи то вугілля, чи то газу, мазуту чи бензину, в атмосферу викидається продукт реакції горіння – вуглекислий газ.

Слайд 25

Сам по собі цей газ не шкодить здоров’ю, але, накопичуючись в атмосфері, затримує інфрачервоні промені, які віддають тепло Землі в космос, тим самим підвищуючи її температуру.

Слайд 26

Ще більше ста років тому, шведський вчений Ареніус вирахував, що при збільшенні концентрації вуглекислого газу в атмосфері удвічі, середня температура земної поверхні підвищиться на 6 градусів.

Слайд 27

Слайд 28

Глобальне потепління в Європі призведе до прискорення танення льодовиків і районів вічної мерзлоти, а також зростання кількості екстремальних погодних явищ, таких як руйнівні теплові хвилі, які супроводжуватимуться засухами та повенями.

Слайд 29

Ці зміни стануть справжнім випробуванням для фермерів та лісників.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

У Північній Європі теплі зими супроводжуватимуться підвищенням рівня опадів. Потепління на півночі регіону приведе до позитивних явищ: розширення лісових масивів і зростання урожаїв.

Слайд 33

Проте вони йтимуть рука в руку з повенями, руйнуваннями прибережних територій, знищенням деяких видів рослин та тварин.

Слайд 34

До кінця сторіччя багато видів рослин, рептилій і тварин Європи опиняться під загрозою зникнення.

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Останніми роками в Альпійських горах температура повітря зросла на декілька градусів, і це призвело до випадання меншої кількості опадів.

Слайд 38

Непокриті снігом темні скелі, поглинаючи тепло, зігрівають повітря, що призводить до загального підвищення температури. Зміна екосистеми Альп вже негативно позначилася на туристичній сфері.

Слайд 39

У районі Антарктиди та Гренландії океан нагрівається швидше, ніж очікувалося, і підмиває льодовики. До кінця століття рівень моря може зрости на 1-2 м. У цьому разі декілька мільйонів людей залишаться без даху над головою.

Слайд 40

Дослідники університету Колорадо (США) розповіли про відкриття нового механізму, за допомогою якого тала вода проходить через мережу тріщин та розломів всередині льодовиків, нагріваючи лід сильніше, ніж передбачалося за кліматичними моделями.

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Невдовзі почнуть масово розмножуватися кровососні комахи та шкідники лісу. Багато тропічних та субтропічних видів комах розповсюдяться на північ і разом з ними будуть розповсюджуватися хвороби, які вони можуть переносити – малярія, тропічні вірусні лихоманки.

Слайд 44

Слайд 45

Значно зросте ерозія ґрунту, почастішають зсуви земель, затоплення прибережних територій.

Слайд 46

Слайд 47

Збільшення промислових викидів та викидів від автотранспорту, крім посилення парникового ефекту, дедалі погіршує якість повітря у містах.

Слайд 48

Слайд 49

Це згубно впливає на здоров’я людей: зростає кількість захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи та онкологічних захворювань.

Слайд 50

Як же вирішувати проблему глобального потепління?

Слайд 51

Необхідно зменшувати кількість викидів та збільшувати кількість поглиначів парникових газів. Найкращими поглиначами парникових газів є біомаса – ліси та океани.

Слайд 52

Коли ми спалюємо ліси, ми не тільки збільшуємо викиди СО2 та СН4, а й зменшуємо кількість природних поглиначів. Знищення лісів негативно впливає на обидва процеси: поглинання і викиди.

Слайд 53

“Екологічна небезпека, якщо вона стає реальною, – сильніша за війну, бо вбиває поступово, з прицілом на багато поколінь”. А. Мелуа

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія