"Європейські регіони. Західна Європа"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Європу поділяють на такі субрегіони: Східна Європа Північна Європа Південна Європа Західна Європа Центральна Європа
Західна Європа включає такі країни Франція Бельгія Люксембург Нідерланди Німеччина Швейцарія Австрія Ліхтенштейн Велика Британія
Усі країни Західної Європи належать до групи індустріальних розвинених країн з переважно однотипною економікою. Вони характеризуються досить високим рівнем розвитку, посідаючи за ВВП на душу населення з 2 по 44 місця серед країн світу. За рівнем економічного розвитку, за характером структури економіки та її масштабами західноєвропейські країни діляться на декілька груп.
Сьогоднішня частка Західної Європи у світовому сукупному ВВП становить 28 %. У ній проживає 7 % населення світу
В основному економічну потужність регіону забезпечують чотири найрозвиненіші країни — ФРН, Франція, Великобританія, що входять у «Велику вісімку» і зосереджують 50 % населення та 70 % ВВП Західної Європи. Саме ці держави значною мірою зумовлюють загальні тенденції економічного та соціально-політичного розвитку всього регіону.
Економіко-географічне положення (ЕГП) країн регіону характеризують: 1) відносна компактність і межування більшості країн між собою. При цьому природні умови регіону не тільки не створюють перешкод для відносин між країнами, а навпаки, сприяють їх розвитку. Гірські території давно освоєні й не становлять особливих труднощів для транспортних зв’язків (побудовано численні тунелі); 2) приморське розташування більшості країн. Регіон омивається морями Атлантики (Балтійським, Північним, Ірландським, Середземним) та має безпосередній вихід у відкритий океан. Естуарії численних рік (Темзи, Сени, Ельби та ін.) заходять глибоко у суходіл, що здавна сприяло розвитку морського господарства. Вихід до Атлантичного океану та його морів створює зручні передумови для торгівлі з усім світом; 3) центральне положення щодо інших чотирьох регіонів Європи. Територією Західної Європи проходять зв’язки між Північною, Південною, Східною й Південно-Східною Європою. Всі країни регіону входять до ООН і ЄС; ФРН, Велика Британія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург є членами НАТО (Франція у 1966 році вийшла з військової структури цієї організації).
Природні умови. У Західній Європі широко представлені низовини, горбкуваті рівнини і молоді високі гори альпійської складчастості, які утворюють головний вододіл материка.
Клімат помірний, частково субтропічний середземноморський (Франція, Монако). Наявність активного західного перенесення вологих атлантичних повітряних мас робить клімат м’яким і сприятливим для життя і господарської діяльності (у тому числі в сільському господарстві).
У Західній Європі живе понад 414 млн. осіб Середня густота населення у країнах Західної Європи становить близько 100 осіб на 1 км кв. Розміщується населення доволі нерівномірно: найгустіше (більше як 300 осіб на 1 км кв.) заселені Південно-Східна Англія, Нідерланди, Бельгія Північна Франція, Рур та Прирейнська частина Німеччини.
Промисловість є основою господарства регіону. Тривалий час вона розвивалася на базі власної сировини, але останнім часом цілком переорієнтована на імпортну. Сконцентрована переважно в трьох найбільших країнах – ФРН, Франції та Великій Британії (понад 80% вартості продукції). У структурі промисловості всіх країн Західної Європи переважають обробні галузі. Проте й інші країни регіону відіграють помітну роль у виробництві Європи. Їх промислові райони, які охоплюють насамперед усю територію Бельгії, Нідерландів та Люксембургу також мають складну структуру і високий рівень розвитку.
Інші держави належать до групи малих промислово розвинених країн. Особливе місце цих країн у регіоні та світі визначається високим рівнем спеціалізації на виробництві технічно складної, високоякісної продукції.
Сільському господарству Західної Європи традиційно властива мала кількість працюючих і дуже висока інтенсивність. Передумовами значного розвитку сільського господарства є м’який і вологий клімат, величезні капіталовкладення, наявність платоспроможного попиту на сільськогосподарську продукцію за межами регіону. Тваринництво - це провідна галузь сільського господарства, на яку припадає 70% всієї сільськогосподарської продукції. Основною спеціалізацією тваринництва є виробництво молока, молочних продуктів, м’яса.
Рослинництво. Ця галузь є високопродуктивною, що пояснюється не тільки сприятливими кліматичними умовами, а й належним технічним оснащенням, раціональним добором культур, ефективним використанням добрив тощо. Швидко зростає виробництво найважливіших зернових культур – пшениці та кукурудзи. Найбільшим їх виробником традиційно є Франція, яка за експортом зернових належить до десятки світових лідерів.
Західна Європа насичена різноманітними шляхами сполучення, обслуговується всіма видами транспорту. Транспортна система – так званого європейського типу, характеризується дуже густою мережею залізниць (особливо країни Бенілюксу, ФРН). Не менш важливими є авіаційний та автомобільний транспорт.
Використані джерела: geoswit.ucoz.ru/index/0-352 uk.wikipedia.org/wiki/Західна_Європа www.ebk.net.ua/Book/...me/.../201.htm geoknigi.com/book_view.php?id=181
Схожі презентації
Категорії