Енергетика
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Електроенергетика - галузь господарства, що виробляє електроенергію (на різних видах електростанцій) і передає її на відстань лініями електропередач (ЛЕП). Входить до паливно-енергетичного комплексу.
Чорна металургія: чавун, сталь, прокат Кольорова металургія: Al, Zn Хімічна промисловість: фарби, міндобрива, кислоти Легка промисловість: тканини, взуття Сільське господарство Харчова промисловість: хліб, м’ясо Транспорт Лісова промисловість: меблі, папір, спирт Машинобудування: трактори, тепловози, устаткування Промисловість будівельних матеріалів
Електроенергетика включає всі типи електростанцій: теплові (ТЕС), атомні (АЕС), гідравлічні (ГЕС), альтернативні – вітрові (ВЕС), сонячні; теплоелектроцентралі (ТЕЦ) та електромережне господарство, у тому числі й лінії електропередач.
Теплові електростанції виробляють 42,9% електроенергії країни, ТЕЦ – 4,2%, атомні – 46,9%, гідроелектростанції – 6%.
Теплові електростанції (ТЕС) (паливо: вугілля, газ, мазут, торф) Кондесаційні Теплоелектроцентралі (ТЕЦ)
ДРЕС – державні районні електростанції - кондесаційні електростанції, що обслуговують великі території
ТЕЦ – теплові електростанції Будують у великих містах. Подача гарячої води на відстань до 20 км
Найпотужніші теплові електростанції України: на Донбасі – Вуглегірська, Старобешівська, Курахівська, Слов’янська, Зуївська, Луганська; у Придніпров’ї – Придніпровська, Криворізька; у Харківській області – Зміївська; у Київській – Трипільська; у Вінницькій – Ладижинська; в Івано-Франківській – Бурштинська; у Львівській – Добротвірська.
Швидко будуються Будівництво ТЕС дешевше ніж ГЕС і АЕС Потребують більше працівників Постійний видобуток і транспортування палива Собівартість електростанції велика Завдають шкоду навколишньому середовищу
Найбільші гідроелектростанції побудовані на Дніпрі: Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпрогес, Каховська; на Дністрі – Дністровська ГЕС, на Південному Бузі – Костянтинівська ГЕС й у Карпатах – єдина ГЕС України, що працює на гірських річках – Теребле-Ріцька ГЕС.
Мінімальні витрати праці Собівартість електроенергії у 4 рази нижча, ніж на ТЕС Тривалі терміни і висока вартість будівництва Створення ГЕС на рівнинних річках привело до затоплення площ, уповільнення стоку, забруднення водойм, заболочення прибережних територій.
Атомні електростанції (АЕС) – використовують уран, 1 кг якого виділяє стільки ж тепла, скільки одержують від спалювання 2,5 тис.т вугілля. АЕС працюють на вітчизняній та імпортній сировині.
Будують там, де недостатньо палива Складні для будівництва і експлуатації Процес захоронення ядерних відходів Споживає значну кількість води
Електростанції, які працюють на альтернативних джерелах енергії: Вітрові (ВЕС) Геліоустановки (енергія сонця) Геотермальні (внутрішнє тепло Землі)
Схожі презентації
Категорії