X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Економіко – географічний поділ України"

Завантажити презентацію

"Економіко – географічний поділ України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Економіко – географічний поділ України

Слайд 2

Територія України неоднорідна за природними умовами і ресурсами, чисельністю і складом населення, історико-географічними умовами освоєння, рівнем і структурою розвитку господарства. Все це є передумовою поділу її на економіко-географічні райони. Такі райони являють собою великі за площею, населенням та господарським потенціалом соціально-економічні комплекси, які формуються у межах кількох суміжних адміністративних областей.

Слайд 3

Частину території країни з відносно однорідними й соціально – економічними характеристиками і певними кордонами, що відрізняються від сусідніх територій цілісністю і спеціалізацією, називають економічним районом. Основною його рисою є цілісність.

Слайд 4

Карта економічних районів України

Слайд 5

Економічні райони та їх найбільші міста 1. Столичний (Київська, Чернігівська, Житомирська області); 2. Північно-Східний (Харківська, Полтавська, Сумська області); 3. Донецький (Донецька, Луганська області); 4. Придніпровський (Запорізька, Дніпропетровська області); 5. Центральний (Кіровоградська, Черкаська області); 6. Подільський (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області); 7. Карпатський (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області); 8. Північно-Західний (Волинська, Рівненська області); 9. Причорноморський (Одеська, Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим).

Слайд 6

Столичний район Розташований на півночі України. Площа його становить 90,7 тисяч квадратних кілометрів. Населення — 7,5 млн чоловік. Столичний економічний район посідає друге місце в Україні за територією, а за кількістю населення поступається тільки Донецькому і Причорноморському економічним районам. Друге місце в країні належить району за виробництвом продукції промисловості, за виробництвом продукції сільського господарства район поступається тільки Причорноморському. Дендрологічний парк "Олександрія" розташований у місті Біла Церква

Слайд 7

Малинський каменедробильний завод

Слайд 8

Північно-Східний район Розташований на північному сході України і межує на півночі та північному сході з Російською Федерацією, на заході — зі Столичним економічним районом, на сході — з Донецьким, на півдні — з Придніпровським. Район включає територію Сумської, Харківської і Полтавської областей. Належить до найбільш індустріально розвинених районів України, характеризується вигідним економіко-географічним положенням, розташований на важливих шляхах сполучення з сусідньою Російською Федерацією, поблизу металургійних баз Донбасу та Придніпров’я. м. Ха рків – найбільше місто Північно – Східного економічного району

Слайд 9

Завод ″АвтоКраз″

Слайд 10

Донецький район Донецький економічний район — розташований на південному сході України. Він охоплює територію тільки двох областей - Донецької та Луганською. Площа його становить 53,2 тис. км2, а населення - 6,8 млн осіб. Донецький металургійний завод

Слайд 11

Авдіївський коксохімічний завод

Слайд 12

Придніпровський район Придніпровський економічний район — економічний район України, до якого входять Дніпропетровська та Запорізька області. Це другий район після Донецького за обсягом виробництва промислової продукції (разом з останнім — 33 % промислової продукції держави). Дніпропетровськ – найбільша область в Придніпровському районі

Слайд 13

Завод Петровського

Слайд 14

Центральний район Центральний економічний район займає, відповідно до назви, центральне географічне положення в межах України і є єдиним районом, котрий займає повністю внутрішнє положення в державі. Складається з двох адміністративних областей – Кіровоградської та Черкаської. Площа району – 45.5 тис. км² (7,5% площі держави), населення – 2530,5 тис. осіб (5,2% населення України). За територіально-адміністративним устроєм в межах району налічується 41 район, 28 міст, 41 смт та 1843 сільських населених пунктів. Кіровоград. Вхід до дендропарку.

Слайд 15

Ферми центрального району

Слайд 16

Подільський район Подільський район — один з дев’яти районів столиці України, міста Києва. До складу району входять масив Вітряні гори, Виноградар, Куренівка, частина Нивок, Рибальський півострів, Мостицький масив і центральна частина — Поділ (ця місцевість і дала назву району). Створений у 1921 році. Кам’янець-Подільський. Старий Замок.

Слайд 17

ВАТ "Подільський цемент"

Слайд 18

Карпатський район Розташований на заході України, межує з Молдовою. У межах Карпатського району проходить етиленопровід з Калуша до Угорщини, яким транспортують продукти переробки нафти з Прикарпаття,також добре розвинені рекреаційні ресурси. Найкращий горно лижний курорт в Карпатах Буковель

Слайд 19

Рекреаційні ресурси Карпатського району

Слайд 20

Північно-Західний район Розташований на заході України, виходить до державних кордонів де межу з країнами ЄС. Цей район зосереджений на мінерально – сировинні ресурси (нафта, газ, калійні солі),а також на машинобудуванні. Луцький автозавод "Богдан"

Слайд 21

Автозавод "Богдан"

Слайд 22

Причорноморський район Причорноморський економічний район найбільший з усіх районів України. Розташований на півдні країни на узбережжі Чорного моря та Азовського, що робить його положення дуже вигідним. Причорноморське зерно займе п'яту частину світового ринку.

Слайд 23

Суднобудівництво

Слайд 24

Існують різні точки зору щодо економічних районів – від абсолютного не визначення про об’єктивне існування таких районів і про необхідність економічного районування. Економічні райони досліджувало багато вчених у нашій країні і за кордоном. В окремих країнах світу для статистичної звітності виокремлюють так звані статистичні райони. Наприклад, у Франції в законодавчому порядку виділено 22 статистичні райони, а США розділено на 9 таких районів. Кожен з економічних районів України є системним утворенням, тобто охоплює всі соціально – економічні сфери. Важливо також звернути увагу на проблеми та перспективи економічного району. Спираючись на територіальний поділ праці, кожний соціально – економічний район розвиває свої галузі спеціалізації.

Слайд 25

ВНП України за рік

Слайд 26

Чинники, які обмежують надходження інвестицій і знижують конкурентоспроможність районів • Екстремальні умови виробництва і життєдіяльності населення; • Слабка екологічна вивченість і наукова обґрунтованість теорії; • Недостатній розвиток інфраструктури ; • Низький рівень виробництва товарів і надання послуг ; • Віддаленість від економічно розвинених територій і слабо розвинена транспортна система ; • Криміногенні та інші ризики.

Слайд 27

Чинники, які підвищують надходження інвестицій і конкурентоспроможність районів • Висока якість товарів і послуг ; • Високий матеріально-технічний рівень виробництва ; • Надійна сировинна й енергетична база ; • Якісний склад трудових ресурсів, їхня дешевизна ; • Фінансова стабільність, кредитоспроможність ; • Ефективність переміщення товарів ; • Наявність науково – інформаційної бази супроводу виробництва і комерційної діяльності.

Слайд 28

На сучасному етапі ринкового формування економіки проблема зайнятості населення України є однією з найгостріших соціально-економічних проблем, а таке явище як безробіття стало досить звичним, і Україна вже має певний досвід у вирішенні проблем зайнятості населення. Кожний соціально – економічний район розвиває свої галузі спеціалізації, для яких на його території склались кращі умови. Тому кращим показником, який визначає рейтинг економічного району є коефіцієнт спеціалізації району

Слайд 29

Коефіцієнт спеціалізації району Визначається за такою формулою: С – Рв/Р •100% Де С – загальний рівень спеціалізації району; Р – сукупний суспільний продукт,створений у районі; Рв – частина сукупного суспільного продукту району, що вивозиться за його межі.

Слайд 30

Зайнятість та рівень життя населення в Україні

Слайд 31

Висновки • Економічні райони є основною одиницею територіальної структури господарства. • Економічний район – частина території країни з відносно однорідними природними й соціально – економічними характеристиками і певними межами, що відрізняються від сусідніх територій цілісністю і спеціалізацією. • Головним показником , який визначає рейтинг економічного району серед інших районів, є коефіцієнт спеціалізації району.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія