X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Єгипет

Завантажити презентацію

Єгипет

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єгипет Богданової Олени 10-Б

Слайд 2

Єги пет, Ара бська Респу бліка Єги пет (АРЄ)— держава на північному сході Африки та Синайському півострові в Азії (близько 6% території). Єгипту належать також кілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході — Червоним морем. На заході межує з Лівією, на півдні — з Суданом, на північному сході — з Ізраїлем.

Слайд 3

Герб країни — Орел Саладіна тримає сувій, на якому арабською написана назва держави. Орел несе на грудях щит в кольорах прапора Єгипту — але з вертикальним розташуванням, замість горизонтальної конфігурації (як є на прапорі). Прапор країни — є триколір що складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг: червоної, білої і чорної. На прапорі розміщено герб Єгипту, в центрі білої смуги розташований орел Саладіна .

Слайд 4

Столиця-Каїр Офіційна мова-Арабська Державний устрій-Змішана республіка - Президент-Мухаммед Хусейн Тантаві - Прем'єр-міністр-Ессам Шараф Площа - Загалом 1 001 449 км² (30) - Води (%) 0.632 Населення - оцінка 2007 р. 82,982,364 - перепис 1996 р. 59,312,914 - Густота 74 чол/км²

Слайд 5

Клімат Єгипту: на півночі — субтропічний, на іншій території — тропічний. Але на більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний пустельний з різкими добовими коливаннями температури. У пустелях денні температури можуть досягати 50 °С, а вночі опуститися до 10 °С — 0 °С. Єгипет дуже бідна на опади територія земної кулі, адже на південь від Каїру, кількість опадів, взагалі, становить лише від 2 до 5 мм на рік.

Слайд 6

Багато районів Єгипту взагалі позбавлені грунтового покриву, особливо західні, де панують рухливі і напівзакріплені піски і кам'янисті поверхні. Там, де випадають дощі і є умови для зростання мізерної рослинності, формуються скелетні грунти. З найрозвиненіших типів грунтів виділяють такі: жовто-бурі пустельні, такировідні сіроземи, такири, солончаки, середземноморські пустельні-степові, а в дельті Нілу — болотні і болотно-лугові. По берегах Нілу розвинені найбільш родючі алювіальні грунти.

Слайд 7

В сільськогосподарському користуванні знаходиться тільки 4% земель Єгипту і всі вони припадають на ріллю. Завдяки зрошуванню землеробство цілорічне. Головний сільськогосподарський район - дельта Нілу, на зрошуваних землях якої збирають два-три врожаї на рік. Власними продуктами харчування країна забезпечує себе тільки на 40 %. Більшість посівних площ зайняті зерновими культурами. На зрошуваних землях вирощують рис, пшеницю, сорго, просо, кукурудзу, бобові, а також овочі, маслини, цитрусові та цукрову тростину. У пустельних оазисах культивують фінікову пальму. Найважливіша технічна культура - бавовна (перше місце в світі з збору). Довговолокниста бавовна, вирощена в Єгипті, вважається найякіснішою у світі. Тваринництво в Єгипті є провідною галуззю господарства в пустельних районах, але розвинене слабо, оскільки дається взнаки нестача пасовищ і кормових ресурсів. Воно розвивається екстенсивним шляхом і є, як правило, низькопродуктивним. Єгиптяни розводять велику рогату худобу, буйволів, кіз (3-є місце в світі), верблюдів, віслюків, овець (4-е місце в світі). В країні розвинене бджільництво.

Слайд 8

У структурі промисловості важливе місце займає видобувна галузь, яка охоплює видобуток нафти, газу, рудних корисних копалин, зокрема залізних руд та хромових руд, хімічної сировини, зокрема фосфоритів, цементної сировини. Розвивається чорна і кольорова металургія, однак, необхідного для їхнього функціонування власного кам'яного і коксівного вугілля країна немає і змушена його імпортувати. Машинобудування спеціалізується на виробництві суден та їхньому ремонті, автобудуванні, випуску мопедів, велосипедів і транспортного обладнання. Головні центри машинобудування - Каїр і Александрія.

Слайд 9

Важливе місце в структурі промисловості займають галузі основної або неорганічної хімії.Важливе значення має цементна промисловість (Хелуан, Александрія). Найважливішою галуззю промисловості є легка, особливо текстильна (бавовняна, шовкова, вовняна). Розвивається швейна і взуттєва промисловість. Велике значення мають старі ремесла: гончарство, килимарство, обробка шкіри, ткацтво, ювелірна справа, виробництво сувенірів.

Слайд 10

У Єгипті існує найстаріша залізнична мережа Африки (Єгипетські національні залізниці), загальна протяжність якої складає 4751 км. Близько 30% доріг протяжністю 50 000 км асфальтовано. Береги Єгипту омиваються Середземним морем на півночі і Червоним морем на сході. Хоча загальна протяжність берегових ліній досить велика, тут практично немає зручних місць для морських портів. Середземноморське побережжя протяжністю в 960 км не має жодної природної бухти, придатної для стоянки сучасних великих судів. Окремі гавані є на побережжі Червоного моря, що протягнулося на 1900 км. Проте дно Червоного моря рясніє кораловими рифами, що сильно утрудняють морську навігацію в цьому районі. Судна зі всього світу стоять на якорі у величезному порту Александрія

Слайд 11

Туристична індустрія розвивається в країні семимильними кроками, в середньому понад 4,3$ мільярда. Уряд країни спонукає своїх громадян до розвитку саме цієї сфери економіки. В свою чергу уряд розвиває інфраструктуру в країні, саме навколо прибуткових туристичних та історичних зон, будуючи сучасні автомагістралі, комфортабельні та швидкі поїзди та вдосконалюючи свою залізницю й морський транспорт. В країні функціонують уже 9 сучасних аєропортів, незлічена кількість готелів та якісне обслуговування в відпочинкових зонах — запорука успіху Єгипту в туристичній галузі. Найпопулярніші курорти Єгипту — Хургада і Шарм-ель-Шейх.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія