X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
демографічні проблеми в україні

Завантажити презентацію

демографічні проблеми в україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема 1. Демографічні процеси та статево-віковий склад населення світу та України.

Слайд 2

Зміст навчального матеріалу Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух, міграції. Міграційна політика держав. Статево-віковий склад населення світу й України. Тривалість життя населення. Зміна кількості населення в світі та Україні. Регіональні відмінності демографічних процесів. Дослідження П. Чубинського. Демографічна політика.  Механічний рух населення: причини і види міграцій, основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні. Українська діаспора. Міграційна політика.

Слайд 3

Практичні роботи з теми «Демографічні процеси та статево-віковий склад населення світу та України». 1.Обчислення показників природного та механічного руху населення в різних регіонах України. 2. Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу

Слайд 4

Соціальна географія – вивчає населення Насе лення — сукупність людей, що постійно живуть у межах якоїсь конкретно вказаної території (районі, місті, області, частини країни, країні, континенту чи всієї земної кулі). Наука, яка вивчає розмір, структури, динаміку руху і розвиток населення - демографією.

Слайд 5

Місце соціальної географії в системі наук Соціологія Етнографія Статистика Демографія Географія населення-розміщення

Слайд 6

Населення планети Земля =20 тисяч людських поколінь Індія

Слайд 7

Демографія – вивчає процеси відтворення, зміну поколінь через природний рух населення Природний рух населення - Вимірювання: %0 проміле, або кількість чол. На 1000 жителів/ рік Природній приріст

Слайд 8

Природній приріст = Н-С Депопуляція

Слайд 9

Депопуляція – системне зниження чисельності населення країни «Старіння нації» - зростання частки людей літнього віку

Слайд 10

7 млрд. чол. Загальна кількість населення світу

Слайд 11

На Чисельність населення впливають: Природній рух Механічний рух

Слайд 12

Країни-лідери за чисельністю населення 1,379 мільярди чоловік (2016)

Слайд 13

Країни-лідери за чисельністю населення Індія 1,252 млрд осіб на 21 січня 2017

Слайд 14

Країни-лідери за чисельністю населення США населення — 315 663 000 осіб (оцінка 2013 року, 3 місце у світі)

Слайд 15

Країни-лідери за чисельністю населення Індонезія  на червень 2016 року, населення становить понад 237 500 000 осіб 

Слайд 16

Країни-лідери за чисельністю населення Бразилія 192 376 496 (5-та)

Слайд 17

Фактори, що впливають на розміщення населення: Природні умови Історичні Демографічні Соціально-економічні

Слайд 18

Демографічна політика. Китай Характер політики Китаю«Одна сім’я — одна дитина», схоже, що найближчим часом вона не припиниться. 19 січня 2010 року віце-прем’єр Китаю Лі Кецян заявив, що «Китай продовжить прагнути до низьких показників народжуваності».

Слайд 19

Демографічна політика в Індії проходить під схожим девізом: "Мала сім'я - щаслива сім'я".  боротьба з перенаселенням в Індії не настільки ефективна, як в Китаї. Про це говорять і "сухі" цифри. Населення Індії росте в три рази швидше, ніж населення КНР. 

Слайд 20

Слайд 21

Механічний рух населення міграції  (лат. migratio — переселення) — механічні переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди, на більш-менш тривалий час або з регулярним поверненням до нього.

Слайд 22

Слайд 23

Міграційна політика держав - комплекс законодавчих, організаційних, економічних заходів, спрямованих на регулювання в'їзду в країну і виїзду з країни населення, і зокрема робочої сили. Імміграційне законодавство передбачає певні вимоги до рівня освіти, стажу роботи, до здоров'я, віку, політичного і соціального світогляду іммігранта. Приймаюча країна, як правило, обмежує тривалість перебування іноземних робітників у країні; вимагає проходження процедури визнання документів про освіту тощо. Залежно від національного складу приймаючої країни може враховуватися і національність іммігранта. Для регулювання процесу імміграції використовується імміграційна квота – кількість іноземних працівників, які можуть в'їхати в країну протягом певного терміну.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія