X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біосфера. Основні положення вчень В.Вернадського про біосферу

Завантажити презентацію

Біосфера. Основні положення вчень В.Вернадського про біосферу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біосфера. Основні положення вчень В.Вернадського про біосферу. Виконала учениця 11 – А класу Махаринець Тетяна

Слайд 2

Біосфера Біосфера — сфера життя, оболонка Землі, населена живими організмами.

Слайд 3

Структура біосфери

Слайд 4

Біосфера з одного боку є середовищем життя,а з іншого-результатом життєдіяльності організмів. Специфіка біосфери полягає в тому,що в ній постійно підтримується пов’язаний з життєдіяльністю організмів кругообіг речовин і чітко направлені потоки енергії.

Слайд 5

Вперше термін “біосфера” використав австрійський вчений - геолог Е. Зюсс у 1875 р. Термін походить від двох слів: “біо” - життя і “сфера”. Таким чином, біосфера - сфера життя або область існування живих організмів на Землі. Термін «біосфера»

Слайд 6

Вони обґрунтували високу хімічну та геологічну активність живої речовини біосфери, підкреслюючи, що розвиток життя на планеті забезпечується особливими фізичними властивостями біосфери Основоположниками вчення про біосферу є В. І. Вернадський та Тейяр де Шарден.

Слайд 7

Вчення В.Вернадського про біосферу Уявлення про біосферу як глобальну єдину систему Землі, де увесь хід геохімічних та енергетичних перетворень визначається життям, у 20-х роках ХХ ст. розробив у своїх працях Володимир Іванович Вернадський.

Слайд 8

За Володимиром Івановичем, біосфера – це оболонка Землі, склад, структура і енергетика якої значною мірою обумовлені життєдіяльністю живих організмів. Вчення В.Вернадського про біосферу

Слайд 9

Вчення В.Вернадського про біосферу Біосфера - планетарне явище космічного характеру. "Для нас є зрозумілим,- писав він,- що життя є явище космічне, а не суто земне".

Слайд 10

"Початку життя в тому Космосі, який ми спостерігаємо, не було, оскільки не було початку цього Космосу. Життя вічне, оскільки вічний Космос". В. І. Вернадський довів, що живі організми грають дуже важливу роль у формуванні образу Землі. Хімічний склад атмосфери, гідросфери і літосфери зумовлений життєдіяльністю організмів.

Слайд 11

Біосфера на нашій планеті виконує ряд важливих функцій, які обумовлюють властивості й відносну стабільність природи Землі: Закріплення рухомих елементів поверхні літосфери (пісок, глина, гравій, дрібна галька, ліси, ґрунти різних типів); Регуляція кругообігу води шляхом сповільнення поверхневого стоку і переведення його в підземний, зволоження повітря, зниження випаровуваності з поверхні внаслідок затемнення і зменшення швидкості вітру; Акумуляція і трансформація сонячної енергії, яка в трансформованому вигляді включається в кругообіг енергії Землі. Виділення кисню в процесі фотосинтезу наземними і водними рослинами; Переведення в прості хімічні речовини величезної маси відмерлих організмів і їх виділень;

Слайд 12

Основні поняття біосфери

Слайд 13

В.І. Вернадському належить відкриття й такого основного закону біосфери: «Кількість живої речовини є планетною константою з часів архейської ери, тобто за весь геологічний час». Закон біосфери

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія