X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
БАГАТСТВА ВОД СВІТОВОГО ОКЕАНУ

Завантажити презентацію

БАГАТСТВА ВОД СВІТОВОГО ОКЕАНУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СТОРОЖЕНКО Є.С. Вчитель географії Смілянської ЗОШ № 11

Слайд 2

РЕСУРСИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ Головними багатствами Світового океану є різноманітні природні ресурси - природні об'єкти і явища, придатні для людини. Розрізняють : біологічні, мінеральні енергетичні ресурси.

Слайд 3

Біологічні ресурси океану усі живі організми океану, які може використати людина. Світовий океан іноді вважають своєрідною коморою біологічних ресурсів

Слайд 4

Біологічні ресурси океану живе понад 160 тис. видів тварин близько 10 тис. видів водоростей. Це і мешканці морського дна : морські черви, поліпи, молюски, рачки,

Слайд 5

ПЛАНКТОН Це і дрібні організми, які населяють товщу води. Вони немов зависли у воді і пасивно переміщуються течією. Сукупність таких організмів називають планктоном.

Слайд 6

БІОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ Попри величезну кількість і різноманіття морських мешканців, 60 % площі Світового океану нагадують пустелі материків. Організми, потребуючи сонячного світла та кисню, оселяються переважно у прибережних та поверхневих водах.

Слайд 7

БІОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ОКЕАНІВ Найбільше біологічних ресурсів видобувають у Тихому океані. Йому помітно поступаються Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий океани.

Слайд 8

Слайд 9

МІНЕРАЛЬНІ РЕСУРСИ корисні копалини океану, що може використати людина. Найважливішою сировиною Світового океану можна вважати саму воду, зокрема питну воду.

Слайд 10

МІНЕРАЛЬНІ РЕСУРСИ Основним мінералом морської води є сіль. Сіль, яку містять води Світового океану, могла б рівномірно вкрити поверхню суходолу шаром завтовшки у багато десятків метрів. Отже, не випадково в морі видобувають приблизно кожну четверту тонну необхідної людству кухонної солі.

Слайд 11

МІНЕРАЛЬНІ РЕСУРСИ З морського дна активно видобувають нафту й газ, запаси яких в океані становлять не менш як 40 % від усіх, що є на планеті. Останнім часом відкриті та експлуатуються велетенські родовища не лише на шельфі, а й на великих глибинах у ложі океану

Слайд 12

Факти сьогодення Диво-вежі. Нині у Світовому океані налічують близько 1000 нафтогазових родовищ. Територія видобутку в океані нафти й газу не поступається за розмірами площі Євразії. Корисні копалини видобувають за допомогою морських бурових платформ (мал. 143), яких налічується багато тисяч. Це справжнє диво інженерної думки. Багато з них сягають велетенських розмірів і розташовані на палях завдовжки 400 м. Вони здатні витримувати ураганні вітри в 200 км/год і більше, 30-метрові хвилі і цунамі, сильні землетруси та потужні льодові поля.

Слайд 13

Енергетичні ресурси енергія океану, яку може використати людина. Насамперед це енергія припливів і відпливів, яку вже використовують для отримання електроенергії. Для цього споруджують спеціальні припливні електростанції. Вони діють у Франції, Росії, Китаї тощо.

Слайд 14

Енергетичні ресурси енергію морських хвиль використовують у Японії, Австралії, Великобританії, Індії

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Проблеми Світового океану негативні зміни в океані, спричинені господарською діяльністю людини.

Слайд 18

Проблема забруднення і виснаження Світового океану давно набула глобального характеру Для розумного вирішення цієї проблеми потрібні загальні зусилля всього людства, адже від цього залежить і його майбутнє. Щоб привернути увагу світової громадськості до цієї проблеми, 1998 рік був оголошений ООН Міжнародним роком Океану.

Слайд 19

Факти сьогодення Корали гинуть! За останні декілька десятиріч понад чверть коралових рифів на планеті зруйновано через нераціональну господарську діяльність людини. Особливо дістається кораловим рифам у водах таких країн, як Малайзія, В'єтнам, Індонезія, Філіппіни. Якщо не зупинити цей процес, то протягом життя лише одного покоління людей зникне більше половини всіх коралових рифів. Між іншим, загибель коралових рифів загрожує життю 500 млн людей, що мешкають на узбережжях. Адже рифи - природне місце оселення багатьох тисяч видів риб, які є основним продуктом харчування для місцевого населення. Риф, площею в 1 км , може забезпечити 15 тонн риби та інших продуктів харчування, достатніх для того, щоб прогодувати 2500 осіб.

Слайд 20

ПІДСУМКИ • Головними багатствами Світового океану є біологічні, мінеральні та енергетичні ресурси. • До біологічних ресурсів належать усі живі організми океану, що може використати людина. • Мінеральні ресурси — корисні копалини океану, що може використати людина. • Енергетичні ресурси — енергія океану, яку може використати людина. • Проблеми Світового океану — забруднення його вод і виснаження ресурсів, спричинені господарською діяльністю людини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія