Азія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Нові індустріальні країни Азії сформувати загальні уявлення про особливості економічного розвитку НІК; продовжити формування практичних навичок роботи з картами атласу; вдосконалити уміння аналізувати картографічний і статистичний матеріал; продовжити роботу по формуванню компетентності самоосвіти та саморозвитку (опрацювання інформації отриманої з мережі Internet); розвивати полікультурну компетентність (виховувати толерантне відношення, повагу до національних традицій інших народів); розвиток критичного мислення.
Загальна характеристика Азії 48 держав С У Б Р Е Г І О Н И Східна і Центральна Азія Південно-Східна Азія Південна Азія 5 держав 11 держав Площа 32 млн. км2 Населення 3,7 млрд. чол. 1. Китай 2. Монголія 3. КНДР 4. Пів. Корея 5. Японія Південно-Зах. Азія Середня Азія 7 держав 17 держав 5 держав 1. Мьянма 2. Лаос 3. Вьетнам 4. Таиланд 5. Камбоджа 6. Малайзія 7. Бруней 8. Сінгапур 9. Індонезія 10. Сх. Тимор 11. Філіппіни 1. Пакистан 2. Індія 3. Непал 4. Бутан 5. Бангладеш 6. Шрі-Ланка 7. Мальдіви 1. Ірак 2. Кувейт 3. Бахрейн 4. Сирія 12. Катар 5. Туреччина 13. ОАЭ 6. Кіпр 14. Оман 7. Ліван 15. Афганістан 8. Йорданія 16. Іран 9. Палестина 17. Йомен 10. Ізраїль 11. Саудівська Аравія 1. Казахстан* 2. Узбекистан* 3. Туркменістан* 4. Таджикистан* 5. Киргизстан* (* - держави в складі СНГ)
Р Е Г І О Н И А З І Ї Доля регионов Азии в площади и населении 32 млн. км2 = 20% суши 3,7 млрд. чел. = 60%
РОЗМІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ Монголия Бангладеш max min Приморські рівнини, долини річок Пустелі, напівпустелі, високогір'я, троп. ліси Проаналізуйте карту. Який субрегіон Азії має найбільшу густоту населення, а який найменшу? населення 1. Китай - 1,3 млрд. чол. 2. Індія - 1 млрд. чол. 3. Індонезія - 200 млн. 4. Бангладеш - 150 млн. 5. Пакистан - 140 млн. 6. Японія - 125 млн.
Нові індустріальні країни Азії (НІК) Проблема уроку: Особливості економічного розвитку Причини швидкого економічного зростання Можна використати модель економічного зростання НІК до України? Чи стане Україна НІК Європи?
Етапи економічного зростання країн Азії Японія. Країни першого покоління. “Азіатські тигри (далекосхідні дракони)”. Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Тайвань. Країни другого покоління. Малайзія, Таїланд, Індонезія. Країни третього покоління. Філіппіни, Шрі-Ланка, Туреччина.
Критерії зарахування до НІК ВВП на душу населення не менше 1100 дол.; частка переробної промисловості у ВНП більше 20%; високі темпи зростання; динамічні структурні зрушення в економіці; зростання професійного рівня робочої сили; інтенсивна участь у МПП; широке використання іноземного капіталу з метою розвитку. Україна. ВВП на душу населения 6400 долларов США (2009)
Південна Корея Республіка Корея або Південна Корея — країна у Східній Азії. Розташована у південній частині Корейського півострова. Межує на півночі з Північною Кореєю. На сході омивається Японським морем, на заході — Жовтим, на півдні — Східнокитайським морем. Володіє декількома десятками островів, найбільші з яких — Чеджудо, Чедо і Коджедо. Столиця — Сеул, «глобальне місто», друга за розміром міська агломерація у світі. Знаходиться в помірному поясі на переважно гірській місцевості.
Корея — в основному гориста країна. Плоскі і горбисті рівнини займають бл. 25% тер. країни. Південна Корея є однорідним суспільством з 98% жителів, що ототожнюють себе з корейською національністю. Населення Південної Кореї станом на 2001 рік становило 47,7 млн. осіб. Густота населення - 479,5 особи на 1 кв. км. Корейська мова домінуюча в країні і нею говорить переважна більшість населення. У країні панує повна релігійна свобода. Південна Корея — член ООН, АТЕС (форум Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва), Азіатського банку розвитку, ЄБРР, Групи-77, Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Інтерполу, ОБСЄ (партнер), ЮНЕСКО, Світової організації торгівлі, Організації економічного співробітництва і розвитку.
Економіка Південної Кореї Республіка Корея – індустріальна країна, яка швидко розвивається. Основні галузі промисловості: електроніка, автомобільна, хімічна, кораблебудівна, сталеливарна, текстильна, легка, харчова. Транспорт – автомобільний, залізничний, морський, повітряний. Сільське господарство, рибальство і лісове господарство поступово втрачають колишнє значення: їх питома вага в ВВП поменшала з 45% в 1963 до 8% в 1991. Зайняті у сфері послуг становили 69%, у промисловості - 20%, у сільському господарстві - 11%. У 1990-х роках виробництво електроенергії було майже на 50% зосереджене на АЕС, на 45% - на ТЕС; 5% - ГЕС. У 2000 р 40,1% всієї корейської електроенергії вироблені АЕС; 37,3% - на вугільних ТЕС; 10,3% - на нафтових ТЕС, і 11% на газових ТЕС, і лише 1,4% - на ГЕС.
Тайвань Тайвань — острів у Східній Азії. Керується урядом Республіки Китай, Окрім Республіки Китай, на володіння островом претендує комуністичний уряд Китайської Народної Республіки. Сам острів, також знаний як Формоза розташований у південній частині Східної Азії, на північ і на захід від континентального Китаю. На сході і південному сході Тайвань межує з водами Японії і островами Рюкю. На південь від нього розташовані Філіппіни. Тайвань омивається Тихим океаном на сході, Південно-Китайським морем і Лусонською протокою на півдні, Тайванською протокою на заході і Східнокитайським морем на сході. Площа острова становить 35.801 км², довжина — 394 км, ширина — 144 км. На Тайвані переважають скелясті уступчасті гори вкриті тропічними і субтропічними лісами.
Економіка Тайваню Тайвань є значним експортером капіталу в світі, особливо в Південно-Східну Азію (за останні п'ять років інвестиції у цьому регіоні досягли 36 млрд. $). Тайвань має шість блоків атомної станції. Уранову сировину постачає переважно з Африки, як і інші країни Східної Азії. В новітніх технологіях Тайвань спеціалізується на виробництві ЕОМ та дисплеїв для них. Натомість, у судноплавстві Тайвань є одним із світових лідерів з виробництва спортивних яхт. Тайвань є одним із світових лідерів за випуском взуття (особливо спортивного), спортивного одягу та інвентарю (тенісні ракетки, м'ячі тощо).
Важливу роль в країні відіграє туризм. Іноземних туристів приваблює поєднання східної розкоші («уламок» дореволюційного Китаю) з комфортом Заходу. Економіка цього острова залежить від імпортного палива, сировини, продовольства і обладнання, на експорт йдуть готові вироби сучасної промисловості. Головні торгові партнери Тайваню — США, Японія, Сянган (Гонконг) та ФРН.
СІНГАПУР Республіка Сінгапур — країна в Південно-Східній Азії на краю Малайського півострова;; столиця — Сінгапур. Складається з острова Сінгапур і 57 дрібних островів. Політична система: ліберальна демократія з обмеженнями для опозиції. Сінгапур — республіка, парламентська демократія англійської однопалатної (Вестмінстерської) системи. Головою держави є президент, якого обирають на 6 років. Голова уряду — Прем'єр-міністр. Населення 3 млн.164 тис. (1998) (китайці 75%, малайці 14%, тамільці 7%). Мови: малайська (національна), китайська, тамільська, англійська (державні). За даними перепису населення 2000 року в Сінгапурі сповідуються такі релігії: буддизм — 42,5%, іслам — 14,9%, даосизм — 8,5%, індуїзм — 4%, католицизм — 4,8%, інші християни — 9,8%, інші 0,7%, не релігійні 14,8%.
Займає територію в 692,7 км². Довжина узбережжя становить 193 км. Висота крайнощів: найнижча точка — Сінгапурська протока 0 м, найвища точка — Букіт Тіма 164 м Ландшафт: низовина, лише центральна частина, злегка, горбисте плато. Основні природні ресурси: риба. Використання землі: орна земля — 2%, постійні посіви зернових культур — 6%, пасовища — 0%, ліс і лісиста місцевість — 5%, інше — 87% (дані на 1993 рік) Пагорби і долини з осадових порід переважають на північному заході острова, тоді як східна частина складається з піщаних і намивних порід.
Кліматичні умови в Сінгапурі класифікується як екваторіальні, які характеризуються слабо вираженими сезонними змінами. Серед корисних копалин є граніт. А осадкові породи спостерігаються в західній частині Сінгапуру й головним чином складаються з пісковиків і аргілітів, незначна частина яких ще знаходиться й в південно-західному районі острова. Оскільки Сінгапур є острівною державою, то звідси й витікає його морський статус, а зважаючи на історичні та територіальні особливості він став ключовою місциною Азії. Сінгапур омивається водами Південно-Китайського моря, являючись крайньою його межею. Безпосередньо з самої Малаккської протоки виходить Сінгапурська протока, яка й омиває Сінгапур з південної та західної сторін. А з північної та східної сторін він відмежований від континенту численними протоками, найбільша з яких протока Джохор. Сінгапур не має природних озер та річок, але водосховища і водозбірні резервуари були побудовані для накопичення і зберігання прісної води задля водопостачання Сінгапуру.
Сінгапур, порівняно з іншими країнами регіону, має добре розвинену ринкову економіку без помітної корупції, зі стабільними цінами на товари і високою заробітною платнею. Відсоток безробітних становить приблизно 3%. Економіка сильно залежить від експорту, зокрема від електроніки та виробництва. Галузева зайнятість населення на 2003 рік — Обробна промисловість 18%, Будівництво 6%, Перевезення та засоби сполучення 11%, Сервіс, в тому числі фінансова та комерційна діяльність 39%, інші 26%. Сільськогосподарська продукція — гума, копра (сушене ядро кокосового горіха), фрукти та овочі, квіти, птиця, яйця, риба, акваріумна риба тощо. Промисловості — електронна, хімічна, нафтопереробна, харчова промисловість, машинобудування. Експортні товари — машини та механізми, зокрема електроніка, споживчі товари, хімікати, природне паливо. Імпортні товари — машини та механізми, природне паливо, хімікати, харчові товари. Економіка Сінгапуру
Етапи економічного зростання країн Азії Японія. Країни першого покоління. “Азіатські дракони”. Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Тайвань. Країни другого покоління. “Держави - тигри”. Малайзія, Таїланд, Індонезія… Країни третього покоління Філіппіни, В‘єтнам, Шрі-Ланка…
Держава в Південно-Східній Азії, складається з двох частин: Західної Малайзії (Малайї) та Східної Малайзії (Саравак і Сабах). Площа 332,8 тис. км2 . Населення 23 млн. чоловік Державний устрій – конституційна монархія Федерація Малайзія
Природа Малайзія розташована в екваторіальному поясі. Поряд з островом Калімантан розташовано багато коралових рифів. Природна зона - вологі вічнозелені ліси.
Населення Понад 54% малайці, даяки , 36,7 % — китайці, 8,6 % — індійці . Державна релігія — іслам, 300 тис. християн (головним чином католики), Китайці — буддисти та конфуціанці, індійці — буддисти, частина — мусульмани. Населення Малайзії швидко росте в наслідок природного приросту (в середньому 3 % в рік).
Загальна характеристика економіки. Довге колоніальне панування зумовило аграрно-сировинний характер економіки Малайзії, визначило його залежність від іноземного, головним чином англійського, капіталу. Після оголошення незалежності в економіці Малайзії відбуваються структурні зміни, хоча основу господарства складає виробництво на експорт каучуку та олова, лісоматеріалів, продуктів маслинної й кокосової пальм , сільськогосподарської та мінеральної сировини.
Транспорт Довжина залізних доріг 2,3 тис. км. Довжина автодоріг 17,6 тис. км . Важливу роль грає морський транспорт, в тому числі каботажне судноплавство. В Куала-Лумпуре розташовано крупніший міжнародний аеропорт Азії.
Зовнішня торгівля. Основні статті експорту: каучук (30—40 % вартості), олово (18—20 %), лісоматеріали (16 %), нафта та нафтопродукти (4—7), пальмове масло (7,5 %). Основні статті імпорту: машини та обладнання (30 %), харчові товари (18—20 %), паливо (12—14 %), чорні метали (6 %). Зовнішньоторгові зв'язки : з Японією, Сінгапуром, США, Великобританією, ФРН, КНР,
Висновки: Займає вигідне географічне положення. Багата природними ресурсами. Розвиваються високі технології. Відноситься до НІК Азії
География Індонезія — найбільший у світі архіпелаг. До його складу входить більше 17тис. островів: 5 основних і 30 невеликих архіпелагів. Країна простягається на 5120 км між азіатським материком і Австралією. Екватор розділяє тут Тихий и Індійський океан.
Корисні копалини Індонезія багата корисними копалинами. Є великі родовища нафти і газу, бурого и кам'яного вугілля, руд заліза, міді, нікелю, олова; бокситів, сірки; середньо і мало — руд марганцю, хрому, свинцю, цинку, золота, срібла, молібдену; алмазів, фосфоритів, пемзи, азбесту та інших.
Економіка Індонезія — індустріально-аграрна країна, з найбільшим в Азії плантаційним господарством та розвинутою гірничовидобувною промисловістю.
Основа економіки — видобуток та переробка нафти і газу (на експорт) на Суматрі, Яві, Калімантані та в західній частині Іріан-Джая.
Важливе значення має рибальство, вилов омарів, креветок, трепангів. Заготівля деревини цінних порід.
Населення 97% індонезійців складають більше чим 150 близьких народів, які розмовляють на більш чим 1000 різних мовах та діалектах (яванці, сунданці, мадурці, батаки, малайці, балійці). Живуть також китайці, араби, вихідці із Південної Азії. Офіційна мова — індонезійська.
Транспорт Найбільш важливу роль у житті грає морське та річкове судноплавство, яке забезпечує сполучення з островами архіпелагу і сусідніми країнами.
ДЕРЖАВНА СИМВОЛІКА Прапор Таїланду. Кольори: червоний, синій і білий, означають народ, релігію й короля. На гербі Таїланду зображено Гаруду, «всепоглинаюче сонце» - бог індуської міфології. Символізує енергію сонця.
Таїланд, у минулому Сіам - дивна й гостинна країна яскравих фарб, пряних ароматів. Це самобутня держава із древньою культурою й багатими буддійськими традиціями, що дотепер пронизують повсякденне життя тайців Унікальний клімат, сервіс високого рівня, розмаїтість екскурсій і розважальних програм роблять Таїланд одним зі світових центрів паломництва туристів
Економіка Таїланду Таїланд - аграрна держава, залежна від іноземного капіталу з експортною орієнтацією господарства. Основа економіки - сільське господарство (60% ВНП). Зовнішня торгівля має велике значення для Таїланду. Головні статті експорту - рис, каучук, олов'яна руда, ліс. Імпорт: бавовняні тканини, нафтопродукти, продовольчі и промислові товари. Одним із джерел доходу для Таїланду є туризм.
ПРИРОДНІ РЕСУРСИ Корисні копалини: олово, гіпс, вапняк, вольфрам, свинець, флюорит, буре вугілля, дорогоцінні каміння. В Сіамській затоці ведеться видобуток природного газу, родовища природного газу знайдені в провінції Кхонгкхен на північно-східному плато, а в провінції Кхампхенгпхет — родовища нафти.
НАСЕЛЕННЯ В Таїланді проживає 64,87 млн. чоловік. Середня густота населення – 118 чоловік на 1 кв. км. 25% населення живе в містах. Більш 50% всього населення – молодше 30 років. Трудові ресурси Таїланду в 2009 році оцінювались в 34 млн. чоловік. Головна проблема – недостатньо високий рівень освіти и нехватка висококваліфікованих кадрів. Релігія 93% населення сповідують буддизм. В Таїланді також живуть мусульмани, христіани, індуїсти, сикхи.
Транспорт В Таїланді густа мережа авіаліній, автомагістралей та залізничних доріг. Велике значення для внутрішнього сполучення має водний річковий транспорт, що забезпечує 60% перевезень.
Етапи економічного зростання країн Азії Японія. Країни першого покоління. “Азіатські дракони”. Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Тайвань. Країни другого покоління. “Держави - тигри”. Малайзія, Таїланд, Індонезія… Країни третього покоління Філіппіни, В‘єтнам, Шрі-Ланка…
Экономика, транспортные коммуникации. Наиболее развитые отрасли промышленности (около 35% ВНП): электронная, текстильная, химическая, деревообрабатывающая, пищевая, фармацевтическая. Сельскохозяйственный сектор, включая лесоводство и рыболовство, играет важную роль в экономике (около 30% ВНП). Филиппины - крупнейший экспортер кокосовых орехов и продуктов из кокоса. Кроме этого, произрастают рис, кукуруза, сахарный тростник, бананы, ананасы, манго, развито животноводство. Важнейшие торговые партнеры: США, Германия, Япония, Гонконг, Великобритания, Тайвань, Сингапур.
Население. Средняя плотность населения около 244 человек на км2. Более 90% жителей страны - малайцы, другие этнические группы - китайцы, испанцы, американцы, илоканы, висаяны, мори. Католическую религию исповедует 83% населения, протестантов - 9%, мусульман - 5%. Рождаемость - 30,42 новорожденных на 1 000 человек (1995). Смертность -6,97 смертельных исхода на 1 000 человек (уровень детской смертности - 49,6 смертельных исхода на 1 000 новорожденных). Средняя продолжительность жизни: мужчин - 63 года, женщин - 68 лет (1995). Трудоспособное население составляет 24 120 000 человек. Городское население – 55%, сельское – 45%. В ее состав входят такие крупные города как Кесон-Сити, Калоокан и Пасай.
Из рудных минералов встречаются золото, медь, никель, железо, свинец, марганец, серебро, цинк и кобальт. К числу выявленных полезных ископаемых относятся уголь, известняк, сырье для цементной промышленности. В настоящее время эксплуатируется только небольшая часть имеющихся залежей промышленного значения. Полезные ископаемые.
Острова архипелага вулканического происхождения и все гористые. имеются около 20 действующих вулканов, довольно часты землетрясения. Исламского терроризма Уничтожение лесов Эрозия почв Проблемы.
Схожі презентації
Категорії