X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Атмосферний тиск

Завантажити презентацію

Атмосферний тиск

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Як і всяке інше тіло, що має масу, атмосфера притягується до Землі. Діючи на тіла своєю вагою, вона створює тиск, що називається атмосферним тиском. Повітря оточує всю Землю у вигляді кулястого шару, тому повітряну оболонку Землі називають атмосферою (грецьк. «атмос» — пара, повітря; «сфера» — куля).

Слайд 3

Якщо різко підняти рукоятку поршня, то між ним і рідиною утвориться безповітряний простір, тиск у якому практично дорівнює нулю. Тому атмосферний тиск, впливаючи на поверхню рідини в посудині, витисне рідину нагору по трубці в простір з меншим тиском. Виявляється, що підняти воду за допомогою поршня більш ніж на 10 метрів не можливо, тому що стовп води висотою 10 м створює тиск, рівний тиску атмосфери.

Слайд 4

Саме таким способом і набирають рідину в шприц. За цим же принципом працюють і всмоктувальні насоси, що піднімають воду з колодязів.

Слайд 5

На питання «Як виміряти атмосферний тиск?» знайшов відповідь італійський фізикі математик Е. Торрічеллі.

Слайд 6

Слайд 7

Залежність атмосферного тиску від висоти над поверхнею Землі вперше виявив Блез Паскаль. Коли висота змінюється на десятки або сотні метрів, густину повітря приблизно можна вважати постійною. При підйомі на висоту h тиск повітря зменшується на де ρ — густина повітря. Біля поверхні Землі при невеликих змінах висоти (у кілька сотень метрів) тиск змінюється на 1 мм рт. ст. кожні 11 м висоти.

Слайд 8

Трубка Торрічеллі з лінійкою є найпростішим барометром — приладом для вимірювання атмосферного тиску. Виміри атмосферного тиску показують, що він у місцевостях, які лежать на рівні Світового океану, у середньому дорівнює близько 760 мм рт. ст. Такий тиск при температурі ртуті 0 °С називається нормальним атмосферним тиском.

Слайд 9

На практиці для вимірювання атмосферного тиску використовують металеві барометри-анероїди. 1 — корпус, 2— легка, пружна, порожня усередині металева коробочка з гофрованою поверхнею (повітря з коробочки відкачано). 3 —скло, 4 — шкала, 5 — металева пластина, 6 — стрілка, 7 — вісь

Слайд 10

Питання 1. Що являє собою атмосфера Землі? 2. Чому повітря утримується біля поверхні Землі? 3. Чому не можна досить точно обчислити атмосферний тиск? 4. Які недоліки ртутного барометра? 5. Яке практичне значення має вимірювання тиску барометрами?

Слайд 11

Задачі 1. Виразіть у кілопаскалях тиск 420 мм рт. ст. 2. Виразіть у міліметрах ртутного стовпа такі тиски: 20кПа, 75кПа. 3. Біля підніжжя гори барометр показує 740 мм рт. ст., а на вершині 720 мм рт. ст. Чому дорівнює висота гори? 4. Визначте глибину шахти, якщо на дні її барометр показує 109 297 Па, а на поверхні Землі — 103 965 Па.

Слайд 12

Поміркуй 1. На яку граничну висоту можна підняти воду поршневим насосом при нормальному атмосферному тиску? 2. Атмосфера складається з молекул, кожна з яких притягається до Землі. Чому атмосфера «не падає»? 3. Чому пасажирам у літаках далекого прямування авторучки із чорнилом треба поміщати в спеціальні поліетиленові пакетики?

Слайд 13

Слайд 14

Завдання для самостійної роботи Початковий рівень 1. Виберіть правильне твердження. Космонавт вийшов у відкритий космос із орбітальної станції. А Внаслідок охолодження тиск повітря в скафандрі космонавта збільшився. Б У відкритому космосі скафандр космонавта трохи роздувся. В У стані невагомості тиск повітря в скафандрі дорівнює нулю.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: fizika.ru, dic.academic.ru, fizportal.ru Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія