X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зміна сили струму в колі. Реостат

Завантажити презентацію

Зміна сили струму в колі. Реостат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зміна сили струму в колі. Реостат

Слайд 2

План Проходження електричного струму в колі. Зв’язок між силою струму, зарядом, концентрацією заряджених частинок і швидкістю їх напрямленого руху. Одиниця сили струму. Визначення одиниці сили струму – ампера. Одиниці сили струму і заряду. Амперметр. Вмикання амперметра в коло. Реостати.

Слайд 3

Проходження електричного струму в колі. Силою струму називається фізична величина, що характеризує електричний струм у колі та дорівнює відношенню електричного заряду q, що проходить крізь поперечний переріз провідника, до часу його проходження t:

Слайд 4

Зв’язок між силою струму, зарядом, концентрацією заряджених частинок і швидкістю їх напрямленого руху. Розглянемо провідник, нехай струм рухається з ліва на право. S – площа поперечного перерізу, _ v – швидкість руху частинки, q0 – заряд частинки, l – відстань між перерізами 1 і 2.

Слайд 5

V=S*l, N=n*S*l – частинки, що містяться в ньому, де n – концентрація заряджених частинок. q= q0*N= q0*n*S*l – загальний заряд частинок. t=l/ v. Всі частинки, що є в об'ємі, пройдуть крізь переріз 2. I=q/t, q= q0*n*S*l, отже I= q0*n*S*l /t, Враховуємо, що l/t= v: I= q0*n*S* v. Для металевого провідника q0 =e I= e*n*S* v.

Слайд 6

Одиниця сили струму I=q/t 1А=1Кл/1с Ампер – одиниця вимірювання сили струму, названа на честь фізика Андре Ампера. Це основна одиниця Міжнародної системи (СІ).

Слайд 7

Визначення одиниці сили струму – ампера. Щоб ввести одиницю сили струму в міжнародній системі одиниць, необхідно взяти тонкі і нескінченно довгі провідники і розмістити їх у вакуумі на відстані 1м один від одного. Чим більша сила струму в кожному провіднику, тим з більшою силою вони взаємодіють. Ампер – це така сила незмінного струму, при якій відрізки двох тонких, нескінченно довгих провідників на відстані 1м один від одного, у вакуумі, взаємодіють із силою 2*10(7)н.

Слайд 8

Одиниці сили струму і заряду. 1кулон=1ампер*1секунда, або 1Кл=1А*1с За одиницю електричного заряду 1Кл приймають заряд, який проходить крізь поперечний переріз провідника за 1с за сили струму1А.

Слайд 9

Амперметр. Амперметр – це прилад для вимірювання сили струму в електричному колі. Його шкалу проградуйовано в амперах, або частинних чи кратних одиницях ампера. Амперметр складається з легкої котушки з дротом, яка розміщується між полюсами постійного магніту. До котушки кріпиться стрілка. При проходженні струму стрілка відхиляється на певне значення.

Слайд 10

Вмикання амперметра в коло. Щоб виміряти силу струму, амперметр вмикають у коло послідовно із тим приладом, силу струму якого вимірюють за допомогою двох клем або затискачів, що є на приладі, з позначками “+” та “-”. На рисунку показана схема вмикання і його умовне позначення.

Слайд 11

Реостати. Реостат – це прилади, призначенні для регулювання сили струму в колі. Реостати бувають: Повзункові (мал. а); Магазин резисторів (мал. б); Важільні (мал. с). а

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика