X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування ядерної енергії

Завантажити презентацію

Застосування ядерної енергії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відео матеріал до уроку за темою: «Застосування ядерної енергії : проблеми і перспективи» Презентацію підготувала Учитель фізики СЗОШ №76 Передереєва Олена Станіставівна

Слайд 2

Целый мир, охватив от земли до небес, Всполошив не одно поколение, По планете шагает научный прогресс. Что стоит за подобным явлением? Человек вышел в космос и был на Луне. У природы всё меньше секретов. Но любое открытье – подспорье войне: Тот же атом и те же ракеты… Как использовать знанье – забота людей. Не наука – учёный в ответе. Давший людям огонь – прав ли был Прометей, Чем прогресс обернётся планете?

Слайд 3

Наслідки аварії ЧАЕС Аварія на Чорнобильській АЕС викликала великомасштабне радіоактивне зараження місцевості, будівель, споруд, доріг, лісових масивів і водойм не лише на Україні, але і далеко за її межами. На волю вирвалося більше 8 тонн палива, яке містить плутоній і інші високорадіоактивні продукти розпаду.

Слайд 4

Аварії з викидом радіоактивних речовин Саркофаг над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. 1998. Аварія на ЧАЕС привела до викиду з активної зони реактора 50 МКи радіонуклідів і 50 МКи радіоактивних благородних газів [4], що складає 3-4% від початкової кількості радіонуклідів в реакторі, які піднялися із струмом повітря на висоту 1200 м Викид радионуклеидов в атмосферу тривав до 6 травня, доки зруйновану активну зону реактора не закидали мішками з доломітом, піском, глиною і свинцем. І весь цей час в атмосферу поступали радіонукліди, які розвіялися вітром по всьому світу.

Слайд 5

Ми зобов'язані пам'ятати

Слайд 6

Мета уроку : Розглянути питання, пов'язані з радіоактивністю Оцінити позитивні і негативні сторони використання ядерної енергії в сучасному суспільстві Сформувати ідеї, пов'язані із загрозою світу і людству при використанні ядерної енергії

Слайд 7

ОБОРОНА КРАЇНИ

Слайд 8

КОСМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Слайд 9

Медицина Методи діагностики і терапії показали свою високу ефективність. При опроміненні ракових клітин γ - променями вони припиняють своє ділення. І якщо ракове захворювання знаходиться на початковій стадії, то лікування є успішним Малі кількості радіоактивних ізотопів використовуються з метою діагностики. Наприклад, при рентгеноскопії шлунку використовується радіоактивний барій Успішно застосовуються ізотопи при дослідженні йодного обміну щитовидної залози

Слайд 10

Сільське господарство Опромінення насіння рослин невеликими дозами гамма - променів від радіоактивних препаратів приводить до помітного збільшення врожайності і більшого часу зберігання . Великі дози радіації викликають мутації рослин і мікроорганізмів, що призводить до появи сортів з новими цінними властивостями.

Слайд 11

Ядерний реактор на транспорті

Слайд 12

Чи можна обійтися без ядерної енергетики? Аварія на японській АЕС «Фукусима-1» змусила світ згадати про альтернативні джерела енергії. У багатьох європейських містах проходять акції протесту проти розвитку мирного атома. Всюди почалися перевірки АЕС, влада деяких держав припиняє будівництво нових станцій. Уряд Німеччини прийняв рішення тимчасово законсервувати усі реактори, побудовані до 1980 року. У свою чергу, атомне лобі радить не робити скороспішних висновків. Представники ядерного бізнесу упевнені, що усі гучні заяви, що прозвучали в останні два тижні, зроблені виключно на хвилі емоцій, викликаних ЧП в Японії. Чи варто добувати атомну енергію ціною Чорнобиля і «Фукусимы» і чи є їй реальна альтернатива.

Слайд 13

Думка Сергій Парашин замсекретаря СНБО, з 1977 року працював на Чорнобильській АЕС (з 1994 по 1998 рік — гендиректором) Альтернатива є завжди, у тому числі і атомній енергетиці. Але в першу чергу не слід забувати про економічну складову — альтернативні джерела енергії дорожчі. Їх розвиток вимагає вкладення величезних засобів і часу. 50% електроенергії ми отримуємо завдяки атомній енергетиці. Це дуже великий відсоток, тому повністю відмовитися від неї не вийде. Так і ні у держави таких можливостей!

Слайд 14

Скільки атомних станцій експлуатується в Україні?

Слайд 15

АЕС екологічно чистіше, ніж ТЭС на органічному паливі

Слайд 16

ЕКОЛОГІЯ

Слайд 17

Чи піддаємося ми дії радіації в повсякденному житті?

Слайд 18

ВИДИ ОПРОМІНЕННЯ ЛЮДЕЙ ВІД РІЗНИХ ПРИРОДНИХ І ТЕХНОГЕННИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ 1 мкбэр Перегляд телепрограм На відстані 2 метрів 0,02—0,1 мбэр Проживання біля АЕС. Опромінення за рік 18—35 мбэр Політ на космічному Кораблі в течії 1 години 0,003—0,3 бэр 0,01—0,1 бэр «Рентген« Зубів «Рентген« Грудної клітини

Слайд 19

Яку дозу опромінення отримує населення в районах розміщення АЕС?

Слайд 20

Дія радіоактивних речовин на організм людини Радіоактивні речовини, що потрапляють на поверхню продуктів, проникають всередину: в хліб і сухарі — на глибину пір; у сипкі продукти (борошно, крупу, цукровий пісок, куховарську сіль) — в поверхневі М'ясо, риба, овочі і фрукти зазвичай забруднюються радіоактивним пилом з поверхні, до якої вона дуже щільно прилипає. У рідких продуктах великі частки осідають на дно тари, а дрібні утворюють суспензії. Найбільшу небезпеку представляє попадання радіоактивних речовин всередину організму із зараженою ними їжею і водою, причому вступ їх в кількостях більше встановлених величин викликає променеву хворобу.

Слайд 21

Наслідки радіаційного ураження Доза облучения Признаки поражения 50 Признаки поражения отсутствуют 100 Наблюдаются тошнота и рвота, чувство усталости без серьезной потери трудоспособности 200 При многократном облучении в течение З месяцев работоспособность не уменьшается. При острых (однократных) облучениях дозой 100—250 Р возникают слабо выраженные признаки поражения (лучевая болезнь 1 степени) 300 Возникает лучевая болезнь II степени. Заболевания в большинстве случаев заканчиваются выздоровлением 400-700 Лучевая болезнь III степени. Более 700 Смертельный исход. Поражение проявляется через несколько часов — лучевая болезнь 4 степени Более 1000 Молниеносная форма лучевой болезни. Пораженные практически полностью теряют работоспособность и погибают в первые дни облучения

Слайд 22

Кожна стара або нова АЕС - потенційний Чорнобиль!

Слайд 23

Атом покорен, НО цивилизация под угрозой. Прав ли был Прометей, давший людям огонь? Мир рванулся вперед, мир сорвался с пружин, Из прекрасного лебедя вырос дракон, Из запретной бутылки был выпущен джин.

Слайд 24

Зброя масового ураження

Слайд 25

Ядерні відходи (ОЯТ) : перевезення небезпечного вантажу.

Слайд 26

Чи існує переробка відпрацьованого ядерного палива у нас в країні?

Слайд 27

Утилизация отходов на АЭС:

Слайд 28

Величезний вплив людського чинника на безпеку великої кількості людей.

Слайд 29

Використання ядерної енергії Достоїнства Ефективні методи лікування ряду захворювань Сільське господарство Геологія Космічна і військова промисловості: оборона країни Археологія Металургійна промисловість Недоліки Ядерна зброя Радіаційне забруднення довкілля Негативна дія на живі організми Проблема поховання радіоактивних відходів ОПРАВДАН ЛИ РИСК ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ЯДЕРНОЙ ЭНЕРГЕТИКИ?

Слайд 30

«ХТО МНОЖИТЬ ПІЗНАННЯ, МНОЖИТЬ СКОРБОТУ «?

Слайд 31

Фукусима-1 (фоторепортаж) Про трагедію, що осягнула Японію 11 березня, відомо всьому світу, у усіх на слуху і що стала сумно знаменитою атомна станція Фукусима-1, яка під час землетрусу отримала серйозні ушкодження, що спричинили за собою викиди радіації і зараження великої території. До цього дня на станції ведуться роботи, покликані не допустити вибуху і ще тяжчих наслідків. На даний момент відомо, що практично повністю зруйновані паливні стержні реакторів цієї АЕС, а радіоактивний фон в тисячі разів перевищує допустимий.

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика