X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Застосування електричного струму"

Завантажити презентацію

"Застосування електричного струму"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування електричного струму

Слайд 2

План Електричний струм. Чим зумовлений електричний струм. Вимірювання електричного струму. Змінний струм. Постійний струм. Електрика. Види ламп. Висновок.

Слайд 3

Електричний струм — впорядкований рух заряджених частинок у просторі. У металах це електрони, напівпровідниках - електрони та дірки, у електролітах - позитивно та негативно заряджені іони, у іонізованих газах — іони та електрони. За напрямок струму вибирають рух позитивно заряджених частинок. Таким чином, напрямок струму в металах протилежний напрямку руху електронів. Електричний струм за напрямом протікає від позитивного полюса джерела живлення до негативного.

Слайд 4

Чим зумовлений струм Електричний струм в речовині виникає під дією електричного поля. Електричне поле змушує рухатися вільні носії заряду: електрони, дірки чи йони. Узгоджений рух носіїв заряду в зовнішньому електричному полі називається дрейфовим струмом.

Слайд 5

Іноді електричний струм зумовлений сторонніми силами. Кількісною характеристикою здатності сторонніх сил створювати електричний струм є так звана електрорушійна сила, або скорочено ЕРС: Дифузійний струм виникає тоді, коли носії заряду розподілені в речовині неоднорідно. Дифузійний струм важливий для роботи напівпровідникових приладів, зокрема транзисторів. У гальванічних елементах, батарейках, акумуляторах електричний струм виникає внаслідок хімічних перетворень які відбуваються на межі електродів з електролітом. У термоелектричних джерелах струму електричний струм виникає внаслідок градієнту температури.

Слайд 6

Електричний струм викликається також змінним магнітним полем. Зміна магнітного потоку створює вихрове електричне поле, яке й призводить до руху носіїв заряду.

Слайд 7

Вимірювання Сила струму вимірюється приладами, які називають амперметрами і гальванометрами. В цих приладах зазвичай вимірюється не сам струм, а механічна дія створеного ним магнітного поля. Для вимірювання напруги використовуються прилади, які називаються вольтметрами, мілівольтметрами тощо.

Слайд 8

Змінний струм — електричний струм, сила якого періодично змінюється з часом. Змінний струм Змінний струм виникає в електричному колі зі змінною напругою. Перевагою змінного струму є те, що його легше виробляти й передавати до споживача. Трансформатор — пристрій, що використовується для зміни напруги й сили змінного струму.

Слайд 9

Постійний струм Постійний струм — електричний струм, незмінний в часі. Простим джерелом постійного струму є хімічне джерело (гальванічний елемент або акумулятор), оскільки полярність такого джерела не може мимовільно змінитися. Для отримання постійного струму використовують також електричні машини — генератори постійного струму. Постійний струм можна отримати зі змінного за допомогою випрямлення.

Слайд 10

Електрика Електрика — розділ фізики, що вивчає електричні явища: взаємодію між зарядженими тілами, явища поляризації та проходження електричного струму.

Слайд 11

Які лампи зберігають електроенергію? Лампи Розжарювання Люмінесцентні Світлодіодні

Слайд 12

Лампа розжарювання Лампа розжарювання — освітлювальний прилад, штучне джерело світла. Світло випромінюється нагрітою металевою спіраллю при протіканні через неї електричного струму. Скляна колба Інертний газ Нитка розжарювання Контактний дріт (з'єдується з ніжкою) Контактний дріт (з'єднується з цоколем) Тримачі Скляна ніжка (лопатка) Вивід контакту на цоколь Цоколь Ізоляційний матеріал Контактний носик

Слайд 13

Люмінесцентна лампа Люмінесцентна лампа — газорозрядне джерело світла, світловий потік якого визначається в основному світінням люмінофорів під впливом ультрафіолетового випромінювання розряду. Переваги: світлова віддача і термін служби в кілька разів більший, ніж у ламп з ниткою розжарювання того ж призначення. Недоліки: у виробництві застосовуються шкідливі ртутні випарювання, світло з такого джерела шкодить на людський зір. Схема підключення лінійної ЛЛ з електромагнітним баластом.

Слайд 14

Світлодіодні лампа Світлодіод (англ. LED - light-emitting diode) — напівпровідниковий пристрій, що випромінює світло, при пропусканні через нього електричного струму (ефект, відомий як електролюмінесценція).   Недоліки: досить висока собівартість Переваги: світлодіодні лампи споживають від 3% до 60% потужності, необхідної для звичайних ламп розжарювання, аналогічної яскравості. Вони не бояться частих вмикань і вимикань. Термін служби світлодіодної лампи — більше 100 000 годин (більше 11 років).

Слайд 15

Електрична енергія широко використовується в промисловості, та транспорті, в сільському господарстві, побуті. Електричний струм, проходячи через тіло людини, зумовлює перетворення поглинутої організмом електричної енергії в інші види і спричиняє термічну, електролітичну, механічну і біологічну дію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика