X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електричний струм у газах. Застосування електричного струму в газах у побуті, промисловості, техніці

Завантажити презентацію

Електричний струм у газах. Застосування електричного струму в газах у побуті, промисловості, техніці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електричний струм у газах. Застосування електричного струму в газах у побуті, промисловості, техніці

Слайд 2

До якого класу речовин належать за своїми електричними властивостями гази? діелектрики За яких умов газ із діелектрика може перетворитися на провідник? ???

Слайд 3

Електричний струм у газах

Слайд 4

Механізм провідності газів Нагріте повітря втрачає свої ізоляційні властивості. Під час нагрівання в газі з’являються вільні заряди і газ стає провідником. Процес утворення іонів і електронів у газах називається іонізацією.

Слайд 5

Електричний струм у газах Фактори, які приводять до виникнення електронів і іонів у газах, називають іонізаторами.

Слайд 6

Електричний струм у газах Якщо іонізатор перестає діяти, то газ знову стає діелектриком: відбувається рекомбінація. Газовий розряд, який відбувається тільки за наявності зовнішнього іонізатора, називають несамостійним газовим розрядом.

Слайд 7

Самостійні газові розряди Самостійний газовий розряд — розряд, який не потребує для свого підтримування зовнішнього іонізатора. тліючий, дуговий, іскровий коронний.

Слайд 8

Тліючий газовий розряд Спостерігається при малих тисках

Слайд 9

Дуговий газовий розряд Це безперервний процес проходження електричного току через повітряний зазор між електродами. Температура каналу дуги досягає 5000—7000 °С

Слайд 10

Іскровий газовий розряд Виникає при високих напругах.

Слайд 11

Коронний газовий розряд «Вогні святого Ельма»

Слайд 12

Плазма Іонізований газ, одержуваний у процесі самостійного розряду, являє собою особливий стан речовини — плазму. При температурах близько мільйона градусів будь-яка речовина перебуває в стані плазми. плазма холодна гаряча Газорозрядна плазма — приклад холодної плазми.

Слайд 13

Поясніть дослід: Дослід 1 Електрофорна машина заряджена. Однак іскрового пробою не виникає. У простір між розрядниками вносять запалену свічку — відбувається розряд.

Слайд 14

Поясніть дослід: Дослід 2 На скло наклеюють вузькі смуги фольги (завширшки 1—2 мм, відстань між смугами 1 см). Кінці смуг з’єднують і підключають до полюсів електрофорної машини. На склі гострою крейдою роблять рисунок і всі смужки прорізають за крейдовими лініями. Під час обертання дисків машини на склі утвориться світний контур квітки.

Слайд 15

Домашнє завдання Вивчити теоретичний матеріал уроку. 2. Підготувати повідомлення на теми: «Критичне значення сили струму», «Від чого залежить опір людського тіла», «Електрика в побуті: елементарні правила безпеки», «Цілюща дія струму».

Слайд 16

Заповніть таблицю

Слайд 17

Дякую за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика