Закони динаміки. Перший закон Ньютона. Інерція. Другий закон Ньютона. Інертність. Маса.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сєдов Леонід Іванович «Усі досягнення в сучасній техніці, авіації, ракетній техніці, у морській справі і взагалі промисловості ґрунтуються на використанні й застосуванні методів і результатів ньютонівської механіки».
План заняття: 1. Явище інерції. Закон інерції. 2. Інерціальні системи відліку. 3. Перший закон Ньютона. 4. Інертність. Маса як міра інертності. 5. Другий закон Ньютона.
1. Явище інерції. Закон інерції «Щоб тіло рухалось, його необхідно весь час «рухати», при цьому чим більша швидкість, тим більших зусиль треба докладати.»
1. Явище інерції. Закон інерції Явищем інерції називають здатність тіл зберігати свою швидкість, якщо на них не діють інші тіла або дія інших тіл скомпенсована. Закон інерції: якщо на тіло не діють інші тіла, то воно рухається рівномірно прямолінійно або перебуває в стані спокою.
2. Інерціальні системи відліку Інерціальними системами відліку називають системи відліку, в яких виконується закон інерції. Усі інерціальні системи відліку цілком рівноправні, бо в них однаково відбуваються всі механічні явища. Це твердження називається принципом відносності Галілея.
3. Перший закон Ньютона. Перший закон Ньютона: існують такі системи відліку, відносно яких матеріальні точки, на які не діють інші тіла (або дія інших тіл скомпенсована), перебувають у спокої або рухаються прямолінійно рівномірно.
3. Перший закон Ньютона. Інерція — це здатність зберігати свою швидкість. Рух за інерцією — це рух, який переважно визначається початковою швидкістю тіла.
4. Інертність. Маса як міра інертності. Інертність (від латин. inertia — бездіяльність) — властивість тіл, яка виявляється в тому, що швидкість тіл залишається сталою до того моменту, доки на них не подіють інші тіла. Усі тіла інертні, але інертність у них різна.
4. Інертність. Маса як міра інертності. Для характеристики інертності тіл ввели окрему величину — масу. Масу тіла позначають символом m. Одиниця маси в СІ — кілограм (кг). 1 кг — це маса еталонного циліндра, виготовленого зі сплаву іридію та платини.
5. Другий закон Ньютона Під дією постійної сили тіло рухається з постійним прискоренням. Модуль прискорення прямо пропорційний модулю сили, що діє на тіло. Напрямок прискорення тіла збігається з напрямком сили, яка діє на це тіло:
5. Другий закон Ньютона Другий закон Ньютона: прискорення, якого набуває тіло внаслідок взаємодії з іншим тілом, прямо пропорційне силі, що діє на нього, і обернено пропорційне його масі:
Схожі презентації
Категорії