У світі фізики
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Фізики світу Арістотель (384 – 322 до н.е.) – давньогрецький вчений, він дав досить повну кваліфікацію видів механічного руху, сформулював закон прямолінійного поширення світла, пояснив фізичну суть утворення звуку. Його називають хрещеним батьком фізики, адже назва його книжки «ФІЗИКА» стала назвою фізичної науки.
Дослід: знайди яйце?! Потрібно відрізнити варене яйце від сирого, та пояснити чому саме так відбувається?
Архімед (287 – 212 до н.е.) – давньогрецький вчений, інженер-винахідник. Одним із його винаходів – гвинтом – ми й досі користуємося. Вивчав умови рівноваги тіл,умови плавання тіл. 2003
Галілео Галілей (1564 – 1642) – італійський фізик, який зробив вагомий внесок у дослідження механічного руху, руху планет, коливань маятника, атмосферного тиску, атмосферних явищ тощо. Побудував телескоп, за допомогою якого відкрив гори на Місяці, фази Венери, обертання Сонця, чотири супутники Юпітера і кільця Сатурна.
Ісаак Ньютон (1643 – 1727) –створив першу фундаментальну фізичну теорію – класичну механіку. Він сформулював три основні закони руху і взаємодії тіл, покладені в основу цієї теорії. Відкрив закон всесвітнього тяжіння і на його основі розрахував рух багатьох планет. Сконстроював перший дзеркальний телескоп.
Альберт Ейнштеін (1879 – 1955) – німецький фізик, який заклав основи сучасної фізики. Він створив теорію відносності, яка докорінно змінила засади класичної фізики, щодо уявлень рух матерії. Уперше ввів поняття кванта світла, теоритично обгрунтував багато явищ, відкритих раніше дослідним шляхом (броунівський рух, фотоефект). Лауреат Нобелівської премії з фізики (1921 р.).
Фізики з України Юрій Кондратюк (1897 – 1941/42) – видатний український учений-теоретик у галузі ракетно-космічної техніки і космонавтики. Народився у Полтаві. Серед винаходів Кондратюка Шаргея – стабілізація польоту ракети за допомогоюгіроскопів,використання шлюзу для виходу у відкритий космос, використання космічного скафандра, подібного до водолазного костюма, використання атмосфери для «аеродинамічного спуску» ракети.
Дослід з листком паперу Завдання: Потрібно здути листок паперу з книги та пояснити чому саме так відбувається
Іван Пулюй (1845 – 1918) - Народився на Тернопільщині, працював у Празі, був деканом першого в Європі електротехнічного факультету. Він уперше спостерігав рентгенівські промені. Створив електричний трамвай.
Сергій Корольов (1907 – 1966) – видатний радянський учений і конструктор. Народився у Його заслужено називають творцем небувалого зоряного корабля. Під його керівництвом створені балістичні і геофізичні ракети, перші супутники Землі, супутники різноманітного призначення, космічні кораблі «Восток», «Восход», на яких уперше в історії виконані космічний політ людини й вихід людини у відкритий космос.
Семен Брауде (1911-2003) – радіофізик, академік. Народився у Полтаві. З 1955 року працює в інституті радіофізики і електроніки АН України, водночас професор Харківського політехнічного інституту. Наукові праці стосуються техніки надвисокочастотних коливань, поширення радіохвиль та радіоастономії, побудував унікальні радіотелескопи з керованими Т-подібними антенами.
Схожі презентації
Категорії