Трансформатор. Версія 1
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Трансформатор — статичний електромагнітний пристрій, що має дві або більше індуктивно зв'язані обмотки і призначений для перетворення за допомогою електромагнітної індукції однієї або кількох систем змінного струму в одну або декілька інших систем змінного струму без зміни частоти системи змінного струму.
Найпростіший трансформатор складається з обмоток на спільному осерді. Одна з обмоток під'єднана до джерела змінного струму. Ця обмотка називається первинною. Інша обмотка, вторинна, служить джерелом струму для навантаження. Створений струмом у первинній обмотці змінний магнітний потік викликає появу е.р.с. у вторинній обмотці, оскільки обидві обмотки мають спільне осердя. Співвідношення е.р.с. у вторинній обмотці й напруги на первинній залежить від кількості витків у обох обмотках. В ідеально- му випадку де індексом P позначені величини, що сто- суються первинної обмотки, а індексом S — відповідні ве- личини для вторинної обмотки, U — напруга, N — кількість витків, I — сила струму.
Звичайно генератори змінного струму на електростанціях виробляють напругу, яка не перевищує 20кВ, оскільки за більш високих напруг різко зростає вірогідність електричного пробою ізоляції в обмотках генератора.
Для зниження втрат потужності напруга в лініях електропередачі (ЛЕП) має бути максимальною, тому на великих електростанціях ставлять підвищувальні трансформатори. Використання електроенергії на промислових підприємствах вимагає значного зниження напруги, що здійснюється за допомогою знижувальних трансформаторів.
Подальше зниження напруги до величини порядку 4кВ необхідне для енергорозподілу по місцевих мережах. Менш потужні трансформатори знижують напругу до 220В. За великої довжини лінії електропередачі її електричний опір стає значним. Це призводить до значних втрат у підвідних проводах потужності, що передається. Втрати потужності в підвідних проводах становлять, де: Р – потужність генератора, U – напруга, що передається, R – опір ЛЕП
Потреба в електроенергії постійно збільшується як у промисловості, на транспорті, так і в побуті.Задовольнити цю потребу можна двома способами. Найпростіший спосіб – будівництво нових потужніх електростанцій ( теплових, гідравлічних, атомних ). Передові технології дозволяють задовольнити потреби в електроенергії іншим способом. Пріоритет у зусиллях має бути відданий підвищенню ефективності використання електроенергії, а не зростанню потужності електростанцій.
Схожі презентації
Категорії