X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ТЕПЛОВІ ЯВИЩА

Завантажити презентацію

ТЕПЛОВІ ЯВИЩА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вчитель фізики Сажнєва Є.Б. ТЕПЛОВІ ЯВИЩА

Слайд 2

Що ми спостерігаємо?

Слайд 3

На сьогоднішньому уроці ми з'ясуємо, причини виникнення тепла, види теплових явищ; чому влітку нам спекотно, а взимку — холодно; чому, виходячи після купання з води, нам прохолодно; які явища повторюються рік у рік, день у день, та інші не менш цікаві явища у житті. ТЕПЛОВІ ЯВИЩА

Слайд 4

Що є головним джерелом тепла на Землі? Головним джерелом тепла на Землі є Сонце. Воно розтоплює навесні сніг, випаровує калюжі. З ним пов'язана зміна пір року. Від нього залежить, холодним чи теплим буде день. Більшість інших джерел тепла так чи інакше пов'язані із Сонцем. Вугілля, нафта, газ зберігають у собі накопичене протягом мільйонів років тепло сонячних променів. Вітер також зобов'язаний своєю діяльністю променям Сонця.

Слайд 5

Види теплових явищ. До теплових явищ належать: • Нагрівання – зростання температури тіла; • Охолодження – зниження температури тіла; • Випаровування - пароутворення з поверхні рідини (тепло поглинається з простору);

Слайд 6

До теплових явищ належать: • Кипіння – перетворення рідини на пару. • Конденсація – перехід з газоподібного стану у рідкий (тепло виділяється у простір); • Плавлення – перехід з твердого стану в рідину (тепло поглинається з простору); • Твердення – перехід з рідини в твердий стан. Види теплових явищ.

Слайд 7

Швидкість випаровування залежить від: 1) виду речовини (ефір випаровуватиметься швидше ніж вода, а олія сохнутиме взагалі кілька діб), 2) площі ії поверхні (з широкої тарілки вода випарується швидше ніж з чашки), 3) температури (якщо тарілку з водою поставити на батарею то вода випарується швидше), 4) вітру (білизна скоріше висохне у суху вітряну погоду ніж у тиху).

Слайд 8

Це цікаво знати… У нас в Україні, як і в більшості країн Європи та Азії, застосовують систему відліку температури, яку запропонував у 1742 році шведський астроном і фізик Андерс Цельсій (°С). Він взяв за постійні точки відліку точки замерзання і кипіння води (0° і 100°), а відстань між ними поділив на 100 частин. Ця система відліку виявилася найпростішою і набула поширення у світі. Градуси вище від нуля вважають додатними (тепло), а нижче нуля - від'ємними (холод).

Слайд 9

Це цікаво знати… Перший термометр виготовив у 1586 році видатний італійський учений Галілео Галілей. Нині існує велика кількість різних термометрів, а саме: ртутні, спиртові, медичні тощо.

Слайд 10

Які термометри ви знаєте?

Слайд 11

Чому існують різні термометри? Спеціальними термометрами вимірюють температуру води в річках, температуру повітря на вулиці і в приміщеннях. Термометри для вимірювання високих температур мають бути ртутними, оскільки температура кипіння ртуті +357 °С, а замерзання -39 °С.

Слайд 12

Чому існують різні термометри? У випадках коли треба виміряти більш низьку температуру використовують спиртові термометри, бо температура замерзання спирту-112 °С, а кипіння +78 °С. Медичним термометром вимірюють температуру тіла людини.

Слайд 13

Питання і відповідь Яка особливість градусної шкали медичного термометра? (Шкала починається з 34°С). Чому відлік градусів на медичному термометрі не починають з нуля? (Температура тіла людини не може бути нижчою за 34 градусів). Яка температура тіла здорової людини? ( 36,6 °С).

Слайд 14

Які явища природи повторюються рік у рік? (Зміна пори року). Що є причиною цих змін у природі? Обертання Землі навколо своєї осі та навколо Сонця, обертання Місяця навколо Землі - ці явища є причиною багатьох періодичних змін на Земній кулі. Наприклад, чергуються день і ніч, змінюються пори року. Відповідно до пори доби чи року в довкіллі змінюється освітленість, температура, вологість повітря. Повторюваність явищ.

Слайд 15

Цікаво знати. Періодичні явища в живій природі називають біоритмами. Періодичні явища спостерігаються і впродовж доби. Наприклад, повертання до Сонця своїх голівок багатьох рослин, розкриття і закриття своїх віночків квітками кульбаби, цикорію та інших рослин.

Слайд 16

Цікаво знати. Живими годинниками можуть бути і тварини. Ластівки, синиці знають коли їм братись до роботи. Кажани, які сплять у схованці, не визирають щоразу зі схованки, щоб довідатись, чи настала ніч. Вони точно знають, коли вилітати на полювання.

Слайд 17

Спробуй відповісти 1. Які з теплових явищ ви спостерігали у довкіллі? 2. Чому, коли ви виходите з води вам прохолодно? 3. Чому рано навесні коли тане сніг, на вулиці прохолодно?

Слайд 18

Спробуй відповісти 4. Як пояснити народну прикмету: коли вранці випала роса – день буде теплим ? 5. Як жива природа реагує на усілякі періодичні зміни довкілля?

Слайд 19

Спробуй відповісти 1. Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці? 2. Що вам найбільше сподобалось на уроці? 3. Про що ви б хотіли дізнатися на наступних уроках?

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика