X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розв’язання задач на визначення ККД

Завантажити презентацію

Розв’язання задач на визначення ККД

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мета: поглибити знання учнів про процеси теплообміну, формувати вміння розв’язувати якісні і розрахункові задачі з різними тепловими процесами на визначення ККД, розвивати логічне мислення, виховувати працелюбність, ретельність, навички самоконтролю

Слайд 2

Хід уроку   І. Перевірка домашнього завдання а) «учень – учень» б) Метод «Цеглина до цеглини». (діти відтворюють формули, закони)   ІІ. Мотивація навчальної діяльності а) розв’язування якісних задач для емоційної розрядки - що є холодильником у реактивному двигуні літака? - як можна підвищити ККД ідеальної теплової машини? - чому розкидані вуглинки багаття гаснуть швидко, а складені в купу довго зберігаються в розпеченому вигляді?

Слайд 3

Задачі розв’язуються на дошці «учитель – учень». З якої висоти повинна падати крапля води, щоб після удару об землю вона виявилася кип’яченою? Початкова температура краплі 00С. передачу енергії середовищі не враховуйте. ККД ідеального теплового двигуна 35%. Газ одержав від нагрівача 70 кДж теплоти. Яка кількість теплоти віддана холодильнику? З чим пов'язаний максимально високий ККД циклу Карно – з ідеальністю робочої речовини чи з ідеальністю процесів, які відбуваються в машині?  

Слайд 4

Робота в групах (завдання роздаються на карточках) 1 група. При згоранні палива в тепловому двигуні виділилась кількість теплоти 200кДж, а холодильну передано кількість теплоти 120кДж. Знайдіть ККД теплового двигуна. 2 група. Який ККД теплового двигуна, якщо робоче тіло, одержавши від нагрівача кількість теплоти 1,6 МДж, виконало роботу 400 кДж? Яку кількість теплоти передано холодильнику? 3 група. Який ККД теплового двигуна потужністю 50 к Вт, якщо за 10с він передав навколишньому середовищу кількість теплоти 1 МДж? 4 група. Який ККД теплової машини якщо температура нагрівача дорівнює 3470С, а температура холодильника 370С?

Слайд 5

Взаємоперевірка 1 група 4 група 2 група 3 група VІ. Звіт про способи і результати роботи Презентація розв’язку задач (кожною групою) VІІ. Підведення підсумків уроку і повідомлення домашнього завдання Підготувати доповіді про роль теплових двигунів у розвитку народного господарства, теплоенергетики і транспорту.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика