X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Робота та потужність електричного струму

Завантажити презентацію

Робота та потужність електричного струму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Робота електричного струму Робота електричного струму показує, яку роботу виконує електричне поле. При проходженні електричного струму по провіднику, електричне поле змушує заряджені частинки рухатися впорядковано, Отже воно виконує роботу.

Слайд 3

Работа электрического тока

Слайд 4

Розв’яжіть задачі: 1. Якою повинна бути напруга на ділянці кола, якщо за 2 с при силі струму 1 А здійснювалась робота струму 10 Дж? 2. Використовуючи закон Ома, виразіть роботу струму через силу струму, опір та час; через напругу, опір та час.

Слайд 5

Робота електричного струму

Слайд 6

Робота електричного струму

Слайд 7

Робота електричного струму

Слайд 8

Слайд 9

Експериментальне завдання

Слайд 10

Поясни дослід У якому випадку у лампі виділиться більше енергії? У якому випадку електричний струм виконує більшу роботу? 1. 2.

Слайд 11

Потужність – це фізична величина, яка характеризує швидкість виконання роботи Потужність електричного струму

Слайд 12

Потужність електричного струму

Слайд 13

Розв’яжіть задачу: Яку потужність струму споживає електричний водонагрівач, який за 4 год нагріває 200 л води від 100С до 800С ?

Слайд 14

Різні електроприлади мають різну потужність Потужність електричного струму

Слайд 15

Чому під час проходження електричного струму провідник нагрівається?

Слайд 16

Закон Джоуля-Ленца Теплова дія струму При проходженні струму через провідник в провіднику виділяється кількість теплоти, що прямо пропорційна опору провідника, квадрату силі струму та часу проходження сили струму

Слайд 17

Розв’яжіть якісні задачі: У якому випадку кількість теплоти, що виділилася у провіднику, обернено пропорційна опору провідника, а в якому випадку прямо пропорційна? Спіраль електричної плитки вкоротили. Як зміниться кількість теплоти, що в ній виділяється, якщо плитку увімкнути на ту саму напругу? Два дроти однакової довжини й перерізів – залізний і мідний – з’єднані паралельно. У якому з них виділиться більша кількість теплоти?

Слайд 18

правила поводження з електричними приладами Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними. Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути. Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

Слайд 19

Якщо електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно: вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!) Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові; терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу. Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою: обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки; накрий палаючий предмет ковдрою; повідом дорослих про пожежу.

Слайд 20

Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: підходити до оголених дротів і чіпати їх руками; розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач; гратись поблизу підстанцій. Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних пр иладах може усунути лише спеціаліст-електрик!

Слайд 21

Дайте відповіді на запитання: одна електрична лампа ввімкнена в мережу з напругою 127 В, а інша – 220 В. у якій лампі під час проходження 1 Кл відбувається більша робота? за яких умов робота струму у провіднику дорівнює кількості теплоти, що виділяється при цьому у провіднику? якими приладами і як можна виміряти потужність провідника на певній ділянці електричного кола? два електричних чайника, потужність яких 2000 Вт та 1800 Вт ввімкнені в мережу з напругою 220 В. у якого з них нагрівальний елемент має менший опір? розкажіть про основні правила безпечної роботи з електричними приладами

Слайд 22

Підсумки уроку: Я дізнався … Я навчився … Мені сподобалось … Мені не сподобалось … Я навчився …

Слайд 23

Домашнє завдання Прочитати Розв’язати задачі:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика