X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Речовини в електричному полі

Завантажити презентацію

Речовини в електричному полі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Речовини в електричному полі

Слайд 2

Мета уроку: Познайомитись з основними поняттями про провідник і діелектрик, їх будову, видами діелектриків, діелектричною проникністю середовища

Слайд 3

Самостійна робота: І варіант Якою буквою позначається заряд? Чому дорівнює заряд електрона? Заряджені тіла, розміри яких малі порівняно з відстанню між ними наз … ІІ варіант Одиниці вимірювання заряду. Чому дорівнює заряд протона? Яких заряджених частинок більше на тілі, що внаслідок електризації зарядилось позитивно?

Слайд 4

Самостійна робота І варіант Як записується закон збереження заряду? Одиниці вимірювання напруженості електричного поля? За якою формулою можна визначити напруженість точкового заряду? ІІ варіант Як записується закон Кулона? Як позначається напруженість електричного поля? Як визначити напруженість електричного поля, якщо відома сила, що діє на пробний заряд q і величина самого заряду?

Слайд 5

Актуалізація знань Що таке електричне поле? Електричне поле - це особлива форма матерії, яка існує навколо заряджених тіл чи частинок Електричне поле зв’язане з нерухомими електричними зарядами називається електростатичним.

Слайд 6

Актуалізація знань Які основні властивості електричного поля? Електричне поле матеріальне, тобто існує незалежно від наших знань про нього Породжується електричним зарядом Діє на електричні заряди з деякою силою Поширюється в просторі з скінченною швидкість с ≈ 3 · 108 м/с

Слайд 7

Актуалізація знань Як називається силова характеристика електричного поля? Напруженість Яка формула напруженості? Як знайти напруженість точкового заряду?

Слайд 8

Актуалізація знань Який із зарядів позитивний, який негативний?

Слайд 9

Актуалізація знань Що зображено на даному малюнку?

Слайд 10

Речовини в електричному полі провідники діелектрики полярні неполярні

Слайд 11

ПРОВіДНИКИ ядро електрони внутрішніх рівнів Na електрон зовнішнього рівня (може легко відірватись від свого атома) речовини, що добре проводять електричний струм, за рахунок того, що містять вільні заряди

Слайд 12

ПРОВіДНИКИ + + + + Е = 0 в електричному полі електрони зовнішніх рівнів відриваються від своїх атомів і стають «вільними» частинками й переміщуються полем Перерозподіл заряджених частинок всередині речовини приводить до появи внутрішнього індукційного електричного поля, яке повністю компенсує зовнішнє поле; Напруженість електричного поля всередині провідника стає рівною 0

Слайд 13

Явище електростатичної індукції Явище електростатичної індукції полягає в тому, що на кінцях провідника виникають різнойменні заряди в рівних кількостях, а напруженість поля усередині провідника стає рівною нулю.

Слайд 14

Електростатичний захист Відсутність електричного поля й зарядів усередині провідника використовується для створення електростатичного захисту.

Слайд 15

НЕПОЛЯРНІ ДІЕЛЕКТРИКИ + + + +

Слайд 16

+ + + + Е < Е о НЕПОЛЯРНІ ДІЕЛЕКТРИКИ

Слайд 17

ПОЛЯРНІ ДІЕЛЕКТРИКИ + + + +

Слайд 18

ПОЛЯРНІ ДІЕЛЕКТРИКИ + + + + Е < Е о

Слайд 19

ДІЕЛЕКТРИЧНА ПРОНИКНІСТЬ ε = Е Е о

Слайд 20

НАПРУЖЕНІСТЬ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ В ДИЕЛЕКТРИКАХ Е = ε Е о

Слайд 21

Закріплення матеріалу Які речовини називаються провідниками? Які частинки є носіями вільних зарядів у металах? Що відбувається в металі, поміщеному в електричне поле? Як розподіляється по провіднику наданий йому заряд? У чому полягає явище електростатичної індукції?

Слайд 22

Розв’язати задачі Визначити заряд, якщо на відстані 5 см від нього напруженість поля становить 1,6*105 Н/Кл. АВ=ВС=СА=2 м, q(В)= 18 нкл, q(С)=-18 нКл. Е(А) - ?

Слайд 23

Завдання додому Опрацювати §4 Підготуватись до самостійної роботи

Слайд 24

Розв’язати задачі Визначити заряд, якщо на відстані 5 см від нього напруженість поля становить 1,6*105 Н/Кл. АВ=ВС=СА=2 м, q(В)= 18 нкл, q(С)=-18 нКл. Е(А) - ?

Слайд 25

Завдання додому Опрацювати §4 Підготуватись до самостійної роботи

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика