X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Реактивний Рух"

Завантажити презентацію

"Реактивний Рух"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реактивний Рух Підготували учениці 10-В класу Висьцька Ірина та Юдіна Анна

Слайд 2

Реактивний Рух Ні один вчений, ні один письменник-фантаст за багато століть не зміг назвати єдиного розташованого у розпорядженні людини засобу, за допомогою якого можна подолати силу земного тяжіння і полетіти в космос. Це зміг здійснити російський вчений Констянтин Едуардович Ціолковський (1857-1935)(мал.1). Він показав, що єдиний апарат, спроможний подолати силу тяжіння - це ракета, тобто. апарат з реактивним двигуном, використовуючим пальне і окислювач, розташовані на самому апараті. Реактивний двигун – це двигун, перетворюючий хімічну енергію палива в кінетичну енергію газової струї, при цьому двигун набирає швидкість у зворотньому напрямку. На яких принципах и фізичних законах основується його дія?

Слайд 3

Реактивний рух — рух, що виникає за рахунок відкидання частини маси тіла із певною швидкістю. За законом збереження імпульсу, при відокремленні від тіла масою M маси m із швидкістю v, тіло набуває швидкості V, яку можна розрахувати за формулою , а, отже, Швидкість V направлена проти руху відкинутого тіла. Вона тим більша, чим більша маса відкинутого тіла та його швидкість. В реальних випадках реактивний рух виникає за рахунок сталого викидання газів, які утворюються при спалюванні палива. При цьому маса тіла змінюється неперервно. Спалювання забезпечує високу швидкість витоку газу. У загальному випадку, коли від тіла неперервно відділяється і приєднується певна маса, реактивний рух описується рівнянням Мещерського.

Слайд 4

Будова Ракети

Слайд 5

Використання Ідею використання ракет для космічних польотів запропонував ще на початку нашого століття видатний російський учений К. Е. Ц і о л к о в с ь к и й. Цю ідею здійснили радянські вчені й іехніки під керівництвом видатного вченого Сергія Павловича К о р о л ь о в а. Багато сотень штучних супутників Землі й космічних кораблів запушено в космічний простір за допомогою ракет. Завдяки застосуванню ракет люди побували й на Місяці. За допомогою ракет на Місяць доставлено космічні лабораторії, створено штучні супутники Місяця. Перший в історії штучний супутник Землі було запущено в Радянському Союзі за допомогою ракети 4 жовтня 1957 р. Першою людиною, яка на штучному супутнику здійснила політ у космічному просторі, був громадянин Радянського Союзу Юрій Олексійович Гагарін. 12 квітня 1961 р. він облетів земну кулю на кораблі-супутнику «Восток». Радянські ракети першими досягли Місяця, першими облетіли Місяць і сфотографували його невидимий, «зворотний> бік, першими досягли планети Венера. СРСР посідає провідне місце в дослідженні космічного простору.

Слайд 6

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика