Реактивний рух
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
I Імпульс тіла. Імпульс сили II Закон збереження імпульсу III Реактивний рух: Реактивний рух в природі і техніці; Історія розвитку реактивного руху; Значення освоєння космосу.
Протягом багатьох століть люди милувалися і вивчали зоряне небо- одне з найбільших видовищ природи. З найдавніших часів небо привертало увагу людини, відкриваючи його погляду дивовижні і незрозумілі картини. Оточені глибокої чорнотою, мерехтять маленькі яскраві вогники, Незрівнянно яскравіше найкращих дорогоцінних каменів. Чи можливо відірвати погляд від цих величезних далеких світів!
Я говорю человеку: поверь в себя! Ты все можешь! Ты можешь познать все тайны вечности,. стать хозяином всех богатств природы. У тебя крылья за спиной. Взмахни ими! Ну, взмахни, и ты будешь счастлив, могуществен и свободен... К. Э. Циолковский
Імпульс тіла -- векторна фізична величина, що є мірою механічного руху, чисельно дорівнює добутку маси тіла на швидкість його руху. Імпульс сили -- векторна фізична величина, що є мірою дії сили за певний проміжок часу. Зміна імпульсу тіла дорівнює імпульсу сили. При взаємодії тіл їх імпульси можуть змінюватися.
Рух тіла, що виникає внаслідок відділення від нього частини його маси з певною швидкістю, називають реактивним. Принципи реактивного руху знаходять широке практичне застосування в авіації та космонавтиці.
Першим проектом пілотованої ракети був у 1881 році проект ракети з пороховим двигуном відомого революціонера Миколи Івановича Кибальчича (1853-1881). Будучи засудженим царським судом за участь у вбивстві імператора Олександра II, Кибальчич в камері смертників за 10 днів до страти подав адміністрації в'язниці записку з описом свого винаходу. Але царські чиновники приховали від вчених цей проект. Про нього стало відомо лише в 1916 році.
У 1903 році Костянтин Едуардович Ціолковський запропонував першу конструкцію ракети для космічних польотів на рідкому паливі і вивів формулу швидкості руху ракети. У 1929 році вчений запропонував ідею створення ракетних поїздів (багатоступеневих ракет)
Пристрій ракети носія Визначення швидкості руху ракети До старта: Після старту, згідно закону збереження імпульсу:
Сергій Павлович Корольов був найбільшим конструктором ракетно-космічних систем. Під його керівництвом було здійснено запуски перших у світі штучних супутників Землі, Місяця і Сонця, перших пілотованих космічних кораблів і перший вихід людини з супутника у відкритий космос
Перший штучний супутник Землі запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. 3 листопада 1957 року в космос був запущений супутник з собакою Лайкою на борту. 2 січня 1959 року була запущена перша автоматична міжпланетна станція «Луна-1", яка стала першим штучним супутником Сонця.
12 квітня 1961 року Гагарін Юрій Олексійович здійснив перший у світі пілотований космічний політ на кораблі-супутнику"Восток-1". Дані про «Восток-1": маса......................................4,73 т період обігу ...............1 год. 48 хв. висота над Землею...............327 км число витків.........................1 довжина траєкторії.................41 000 км
Перший у світі космічний політ, перший в світі космонавт, перший в світі вихід у відкритий космос, перше в світі "дотик" до інших небесних об'єктів і багато чого іншого перше в світі у справі практичного освоєння космосу належить нашій Батьківщині.
Значення освоєння космосу Використання супутників для зв'язку. Здійснення телефонного та телевізійної зв'язку. Використання супутників для навігації морських судів і літаків. Використання супутників в метеорології і для вивчення процесів, що відбуваються в атмосфері; прогнозування стихійних явищ. Використання супутників для проведення наукових досліджень, здійснення різних технологічних процесів в умовах невагомості, уточнення природних ресурсів. Використання супутників для вивчення космосу та фізичної природи інших тіл Сонячної системи. И т. д.
Схожі презентації
Категорії