X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подільність електричного заряду. Електрон. Будова атома

Завантажити презентацію

Подільність електричного заряду. Електрон. Будова атома

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Подільність електричного заряду. Електрон. Будова атома

Слайд 2

Будова речовини З чого складається будь-яка речовина? Атоми та молекули Молекули й атоми у звичайному стані не мають електричного заряду.

Слайд 3

Відкриття електрона Дж. Дж. Томсон (1856–1940), англійський фізик, що отримав Нобелевську премію з фізики за роботи, що призвели до відкриття електрона (1897 р).

Слайд 4

Що таке електрон? До складу атома будь-якого хімічного елемента входять негативно заряджені частинки. Електрон — елементарна частинка, яка вже із самого початку має електричний заряд.

Слайд 5

Подільність електричного заряду Початковий заряд розділився навпіл Отримали ¼ частину початкового заряду

Слайд 6

Чи є межа подільності електричного заряду? Електричний заряд має межу подільності. Частинка з найменшим зарядом – це електрон.

Слайд 7

За одиницю електричного заряду прийнятий один кулон (1 Кл). Заряд електрона дорівнює Маса електрона в 3700 разів менша за масу молекули Гідрогену

Слайд 8

Планетарна модель атома Бора-Резерфорда Ядро – протони (+) та нейтрони (0). Навколо ядра – електрони (-)

Слайд 9

Процес електризації тертям Під час тертя тіл, виготовлених із різних матеріалів, частина електронів переходить з одного тіла на інше. Тіло, яке віддало частину своїх електронів, буде заряджене позитивно, а тіло, яке їх одержало, — негативно. Іон — заряджена частинка, на яку перетворюється атом, втративши (приєднавши) один або кілька електронів.

Слайд 10

Закон збереження електричного заряду Електричний заряд не створюється й не зникає, а передається від тіла до тіла або переміщується всередині даного тіла (Б. Франклін, 1747 р.).

Слайд 11

Домашнє завдання 1. Вивчити теоретичний матеріал уроку. 2. Розв’язати задачу за посібником. Задача 1.74. Дві легкі однакові незаряджені металеві пластинки, підвішені на вертикальних шовкових нитках, торкаються одна одної. Пластинкам передають , додаткових електронів. Який заряд за знаком і значенням одержує кожна пластинка? Як поводитимуться пластинки після одержання заряду? 3. Творче завдання. Проведіть спостереження та з’ясуйте, за яких умов електризуються нейлонова блуза або вовняний костюм. Поясніть результати своїх спостережень.

Слайд 12

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика