X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пароутворення й конденсація. Насичена й ненасичена пара. Кипіння.

Завантажити презентацію

Пароутворення й конденсація. Насичена й ненасичена пара. Кипіння.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пароутворення й конденсація. Насичена й ненасичена пара. Кипіння.

Слайд 2

Фазові переходи Перехід речовини із одного агрегатного стану в інший називається фазовим переходом.

Слайд 3

Пароутворення та конденсація Газ (пара) пароутворення Рідина конденсація

Слайд 4

Пароутворення Випаровування Кипіння

Слайд 5

Фронтальний експеримент 1 група: Залежність випаровування від роду речовини. 2 група: Залежність випаровування від температури. 3 група: Залежність випаровування від площі поверхні. 4 група: Залежність випаровування від наявності вітру.

Слайд 6

Випаровування Відбувається з поверхні рідини При будь-якій температурі Швидкість: Від температури Від площі поверхні Від роду рідини Від конвективних потоків. При випаровуванні температура тіла знижується

Слайд 7

Сублімація Перехід речовини з твердого стану в газоподібний – сублімація. Відбувається практично при любій мінусовій температурі та сухому повітрі. Приклади - кристалики йоду, нафталіну, "сухого" льоду.

Слайд 8

Кипіння Кипіння - це пароутворення, яке відбувається в об'ємі всієї рідини при постійній температурі. Температура, при якій рідина кипить називається температурою кипіння.

Слайд 9

Процес кипіння При надходженні теплоти збільшується температура рідини. Збільшується об'єм бульбашок повітря. На бульбашку діє сила Архімеда. Бульбашка спливає та лопає, попадаючи в непрогріту частину рідини. При рівномірному нагріванні рідини, бульбашка спливає і лопається на поверхні.

Слайд 10

Конденсація Конденсація – це перехід речовини з газоподібного стану у рідину. Відбувається при охолоджені або стиску газу. Супроводжується виділенням енергії.

Слайд 11

Випаровування в закритих посудинах Процес випаровування, швидкість якого поступово зменшується. Процес конденсації, швидкість якого поступово збільшується.

Слайд 12

З часом в посудині встановлюється динамічна рівновага ( число молекул, що покидають рідину в одиницю часу, рівно числу молекул, що повертаються) Пар, що знаходиться в динамічній рівновазі зі своєю рідиною, називається насиченим.

Слайд 13

Властивості насиченої пари Густина та тиск насиченої пари залежать від температури. Тиск насиченої пари та густина не залежать від об’єму. Тиск насиченої пари наближено можна розрахувати за виразом основного рівняння МКТ: p = nkT.

Слайд 14

Критична температура Критичною називається температура, при якій зникає відмінність фізичних властивостей рідини і насиченої пари.

Слайд 15

Це цікаво. У 1995 році американські фізики Ерік Корнелл і Карл Уайман та німецький фізик Вольфганг Кеттерле отримали п’ятий агрегатний стан речовини — Бозе-Ейнштейнівський конденсат. У 2004 році міжнародною групою фізиків було відкрито шостий агрегатний стан речовини — ферміонний конденсат.

Слайд 16

Запитання Коли швидше висохне скошена трава: у вітряну чи безвітряну погоду? Вийшовши в жаркий день, з річки ми відчуваємо прохолоду. Чому? Що швидше охолоне в однакових умовах: жирний суп чи чай? Чому каністру з бензином неможна залишати відкритою? Як ви будете жарити картоплю: накриваючи сковорідку кришкою чи ні? Якщо хочете отримати хрумку картоплю?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика