X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
оптичні прилади та іх застосування іибудова

Завантажити презентацію

оптичні прилади та іх застосування іибудова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бактерії – найменші одноклітинні організми.

Слайд 2

ІСТОРІЯ ВИВЧЕННЯ БАКТЕРІЙ Французький вчений Луї Пастер (1822-1895рр.)розробив методи дослідження бактерій і з’ясував, що саме ці організми є причиною багатьох хвороб людини. Він є засновником науки про бактерії – мікробіології.

Слайд 3

НАРАЗІ ВЧЕНИМИ ОПИСАНО БЛИЗЬКО 30 тис. ВИДІВ БАКТЕРІЙ. СЕРЕД НИХ ЛИШЕ МЕНШЕ 100 ВИДІВ Є ВИЗНАНИМИ ЗБУДНИКАМИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ. НА ТІЛІ ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ ЖИВЕ ВІД 300 ДО 1000 ВИДІВ БАКТЕРІЙ. ЗАГАЛЬНА МАСА ЯКИХ СКЛАДАЄ БЛИЗЬКО 1 КГ! ЧИСЕЛЬНІСТЬ КЛІТИН БЛИЗЬКО 10 КВАДРИЛЬЙОНІВ. ЦЕ В 10 РАЗІВ ПЕРЕВИЩУЄ ЧИСЕЛЬНІСТЬ КЛІТИН САМОЇ ЛЮДИНИ.

Слайд 4

ФОРМИ БАКТЕРІЙ БАКТЕРІЇ МОЖУТЬ БУТИ КУЛЯСТИМИ, ПАЛИЧКОПОДІБНИМИ, ЗІГНУТИМИ І СПІРАЛЬНИМИ.

Слайд 5

РОЗМІРИ БАКТЕРІЙ КЛІТИНИ БАКТЕРІЙ ДУЖЕ ДРІБНІ. РОЗМІР БАКТЕРІАЛЬНОЇ КЛІТИНИ СТАНОВИТЬ ВІД 0, 5 ДО 2 МКМ ( МІКРОН). ЦЕ У 10-100 РАЗІВ МЕНШЕ, НІЖ СЕРЕДНІ РОЗМІРИ КЛІТИНИ РОСЛИН ЧИ ТВАРИН.

Слайд 6

БУДОВА БАКТЕРІЙ БАКТЕРІЇ – ПРОКАРІОТИЧНІ ОРГАНІЗМИ ( ТОБТО У НИХ НЕМА ЯДРА). КЛІТИНА ВКРИТА КЛІТИННОЮ МЕМБРАНОЮ, МАЄ ЦИТОПЛАЗМУ В ЯКІЙ РОЗМІЩЕНІ РИБОСОМИ ТА МОЛЕКУЛА ДНК ( НОСІЙ СПАДКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ). БІЛЬШІСТЬ БАКТЕРІЙ МАЮТЬ НАД МЕМБРАНОЮ І КЛІТИННУ ОБОЛОНКУ , ЯК У РОСЛИН; АЛЕ ДЕЯКІ ЇЇ НЕ МАЮТЬ. МІТОХОНДРІЇ, ХЛОРОПЛАСТИ, ЛІЗОСОМИ, ВАКУОЛІ З КЛІТИННИМ СОКОМ У БАКТЕРІЙ ЗОВСІМ ВІДСУТНІ. ДЕЯКІ БАКТЕРІЇ МАЮТЬ ДЖГУТИКИ- ОРГАНЕЛИ РУХУ.

Слайд 7

РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЙ РОЗМНОЖЕННЯ БАКТЕРІЙ ВІДБУВАЄТЬСЯ ШЛЯХОМ ПОДІЛУ КЛІТИНИ НАВПІЛ. БАКТЕРІЇ ДІЛЯТЬСЯ ДУЖЕ ШВИДКО. НАПРИКЛАД КИШКОВА ПАЛИЧКА ДІЛИТЬСЯ КОЖНІ 20 ХВ. ЗА ДВІ ДОБИ ПОКОЛІННЯ ВІД МАТЕРИНСЬКОЇ КЛІТИНИ ЗА МАСОЮ ЗДАТНЕ ПЕРЕВИЩИТИ МАСУ НАШОЇ ПЛАНЕТИ. АЛЕ ЦЬОГО НЕ ТРАПЛАЄТЬСЯ, ТОМУ ЩО НЕ ЗАВЖДИ Є СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ РОЗМНОЖЕННЯ І РОЗВИТКУ БАКТЕРІЙ - ЦЕ ВОЛОГА, ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ, ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ, ТЕМПЕРАТУРА ТА ІН.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика