Кінематика. Відносність руху. Відносні величини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Відносні величини Рух тіл можна описувати в різних системах відліку. З точки зору кінематики всі системи відліку равноправны. Проте кінематичні характеристики руху, такі як траєкторія, переміщення, швидкість, в різних системах опиняються різними. Величини, залежні від вибору системи відліку, в якій виробляється їх вимір, називають відносними
Приклад Хай є дві системи відліку. Система XOY умовно вважається нерухомою, а система X'O'Y' рухається поступально по відношенню до системи XOY із швидкістю Vo Система XOY може бути, наприклад, пов'язана із Землею, а система X'O'Y' - з рухомою по рейках платформою.
Переміщення Хай людина перейшла по платформі за деякий час з точки A в точку B. Тоді його переміщення відносно платформи відповідає вектору S’, а переміщення платформи відносно Землі відповідає вектору So. Переміщення людини відносно Землі відповідатиме вектору що є сумою векторів S’ і So.
Поступальна хода У разі, коли одна з систем відліку рухається відносно іншої поступально з постійною швидкістю цей вираз набирає вигляду: S=Vo* t+S’
Вектор швидкості Якщо розглянути переміщення за малий проміжок часу t, то, розділивши обоє частини цього рівняння на t і потім перейшовши до межі при t прагнучому до нуля, отримаємо: V=Vo+V’ де V – швидкість тіла в нерухомій с/о XOY, V’ – швидкість тіла в рухливій с/о X'O'Y'.
Абсолютна, відносна і переносна швидкості Зазвичай швидкості V, V’ і Vo називають абсолютною, відносною і переносною швидкостями відповідно.
Класичний закон складання швидкостей Абсолютна швидкість тіла V дорівнює векторній сумі його відносної швидкості V’ і переносній швидкості Vo рухливої системи відліку.
Схожі презентації
Категорії