X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гідравлічні машини

Завантажити презентацію

Гідравлічні машини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Манометри. Гідравлічні машини. Насоси Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Рідинний манометр складається з металевого або дерев’яного вертикального корпуса, на якому закріплена U-подібна скляна трубка й шкала для вимірювання висоти рівня рідини в кожному коліні трубки.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Механізми, що працюють за допомогою якої-небудь рідини, називаються гідравлічними. Тиск рідини в обох колінах на одному рівні однаковий. Однак при цьому сили тиску рідини на поршні різні: при рівності тисків рідина тисне із більшою силою на поршень, що має більшу площу. Якщо позначити площі поршнів S1 й S2, а сили тиску рідини на ці поршні F1 й F2, то: отриманий у даному механізмі. З отриманої формули випливає, що чим більше відношення площ поршнів, тим більше виграш у силі.

Слайд 6

Підняття рідини за поршнем лежить в основі роботи всмоктувальних насосів, що піднімають воду з колодязів. Існують насоси, за допомогою яких зменшують тиск газу,— такі насоси називають розріджувальними.

Слайд 7

Питання 1. Чому у відкритому манометрі рівні однорідної рідини в обох колінах однакові? 2. За яким принципом влаштований і діє металевий манометр? 3. Які фізичні закони лежать в основі дії гідравлічної машини? 4. За якої умови гідравлічна машина дає виграш у силі? 5. Яке явище використовують у пристрої поршневого водяного насоса? 6. Чим обмежується висота підняття рідини у всмоктувального насоса?

Слайд 8

Задачі 1. Якщо на менший поршень гідравлічного преса діє сила 80 Н, то на більший поршень площею 2400 см2 передається сила тиску 32 кН. Яка площа меншого поршня? 2. На менший поршень гідравлічної машини площею 2 см2 діє сила 50 Н. Яку силу тиску буде створювати більший поршень, площа якого 100 см2?

Слайд 9

Поміркуй 1. Куди рухається поршень насоса: нагору або вниз? 2. Чому в гідравлічній машині використовують рідину, а не газ? 3. Поясніть принцип дії насоса, схема якого зображена на рисунку. Що відбудеться при переміщенні поршня вгору? Униз?

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Завдання для самостійної роботи Початковий рівень 1. Виберіть правильне твердження. За допомогою барометра в класі вимірюють тиск повітря. А Повітря тисне на кришку парти, але не тисне на стіни. Б На верхньому поверсі будинку школи тиск більше, ніж на нижньому. В Сили тиску повітря на кришку парти зверху й знизу практично однакові.

Слайд 15

2. Виберіть правильне твердження. Барометр показав тиск повітря 760 мм рт. ст. А Якщо підняти барометр на дах висотного будинку, показання барометра збільшиться. Б Показання барометра змінюються залежно від погоди. В Якщо опустити барометр у підвал будинку, показання барометра зменшаться.

Слайд 16

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: fizika.ru Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група «Основа», 2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика