X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізика в житті сучасної людини

Завантажити презентацію

Фізика в житті сучасної людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вступ Людина – найвища цінність нашої цивілізації, вона вивчає ряд наукових дисциплін: біологію, антропологію, психологію та інші. Однак створення цілісного уявлення про феномен людини неможливе без фізики. Фізика - лідер сучасного природознавства і фундамент науково-технічного прогресу. Фізика в більшій мірі, ніж будь-яка з природних наук, розширила межі людського пізнання. Фізика надала людині найбільш потужні джерела енергії, вона різко збільшила владу людини над природою. Фізика – теоретичний фундамент більшості основних напрямків технічного прогресу і областей практичного використання технічних знань.

Слайд 3

Фізика, її явища і закони діють в світі живої і неживої природи, що має дуже важливе значення для життя і діяльності людського організму і створення природних оптимальних умов існування людини на Землі.. Людина - елемент фізичного світу природи. На нього, як і на всі об'єкти природи, поширюються закони фізики, наприклад, закони Ньютона, закон збереження і перетворення енергії та інші. Тому, на мій погляд, порушена тема є надзвичайно актуальною для сучасної людини

Слайд 4

Фізика - одна з найважливіших наук Вона справила настільки серйозний вплив на життя людства, що цього просто неможливо не помітити. Колись терміни «фізика» і «філософія» були синонімами, адже обидві науки були спрямовані на пізнання світобудови і керуючих нею законів, але пізніше, з початком науково-технічної революції, фізика стала окремим науковим напрямком.

Слайд 5

Як же фізика впливає на життя людини і чи зможе сучасна людина прожити без її застосування? Що ж таке фізика? Фізика (від грец. Φύσις - природа) - область природознавства. Наука, що вивчає найбільш загальні і фундаментальні закономірності, що визначають структуру і еволюцію матеріального світу. Закони фізики лежать в основі всього природознавства.

Слайд 6

У сучасному світі значення фізики надзвичайно велике Дослідження в області електромагнетизму призвели до появи телефонів і пізніше смартфонів. Відкриття термодинаміки дозволили створити автомобіль. Розвиток електроніки призвів до появи комп'ютерів. CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES

Слайд 7

Саме завдяки фізиці людство застосовує електроприлади Так само як і електрика, магнетизм є повсякденним явищем в нашому житті. Найчастіше ми зустрічаємося з магнітним полем, яке оточує нас всюди. Магніти застосовуються в різних радіо- та електроприладах. Музичні інструменти, акустичні динаміки, ультразвукові діагностичні апарати - всього цього не було б якби в фізиці не відкрили таке явище, як коливання і хвилі.

Слайд 8

Саме завдяки фізиці людство змогло літати Колись вчені були впевнені в тому, що апарати важче повітря літати не можуть, це здавалося природним і очевидним, але брати Монгольф’є, винахідники повітряної кулі, а за ними і брати Райт, які створили перший літак, довели необгрунтованість цих тверджень. CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES

Слайд 9

Без цієї науки не були б можливі і космічні польоти Завдяки відкриттю Ісааком Ньютоном закону всесвітнього тяжіння з’явилася можливість розрахувати силу, необхідну для виведення космічного корабля на орбіту Землі. Знання законів небесної механіки дозволяє запущеним із Землі автоматичним міжпланетним станціям успішно досягати інших планет, долаючи мільйони кілометрів і точно виходячи до призначеної мети

Слайд 10

Фізика в професії лікаря У діагностиці захворювань широко застосовуються рентгенівські промені для визначення змін в кістках і м'яких тканинах. Скальпель працює на інертному газі (аргоні). Плазмовий скальпель розсікає тканину, кістки без крові. Рани після операції загоюються швидше. Найскладніші операції на мозку виконують за допомогою лазерів. Вузький пучок світла великої потужності може вразити дуже маленьку ділянку хворої тканини. Лазер використовують і онкологи, адже потужний лазерний пучок відповідного діаметру знищує злоякісну пухлину.

Слайд 11

Фізика в професії юриста Юрист повинен давати кваліфікаційні юридичні висновки і консультації. Для вирішення цих завдань необхідно добре розбиратися в такій галузі юридичної науки, як криміналістика. Речові докази, досліджувані судовими експертами, мають багато фізичних і хімічних властивостей. Для встановлення цих властивостей застосовуються методи і прилади, сутність і принцип яких засновані на законах фізики.

Слайд 12

Фізика в професії кухаря Існує безліч кухонних установок, заснованих на явищі теплопровідності, наприклад, пароварка на кипінні води при різних тисках, а також пристрої з моторами засновані на спільному застосуванні важеля, гвинта. Такими пристроями є міксер, м'ясорубка.

Слайд 13

Генійний фізик доктор Хокінг каже: «Людство повинно йти на Місяць і прагнути до іншої планети, альтернативних варіантів немає»

Слайд 14

Висновок Людина в наш час навряд чи змогла б прожити без фізики, адже саме фізика пояснює більшість явищ, що відбуваються в нашому житті, а також саме завдяки їй в нашому житті є стільки прекрасних винаходів, які допомагають нам жити краще.

Слайд 15

Багато цікавого ще в майбутньому

Слайд 16

Дякую за увагу!

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES CLICK TO EDIT MASTER TEXT STYLES

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика