X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Електрична іскра, від якої доводиться рятуватися"

Завантажити презентацію

"Електрична іскра, від якої доводиться рятуватися"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лінійна блискавка  Лінійна блискавка, яка є іскровим розрядом. Під впливом електричного поля вільні електрони набувають великої швидкості і при зіткненні з молекулами іонізують їх. Внаслідок цього у повітрі збільшується кількість електронів, які знову розганяються електричним полем і в свою чергу спричиняють іонізацію молекул. У вузькому каналі повітря лавиноподібно збільшується кількість електронів, що рухаються від хмари до землі. Цим іонізованим каналом із хмари починають витікати заряди. Виникає лідер блискавки, який пробігає 50—100 м і зупиняється. Потім він відразу ж відновлюється у тому ж каналі і пробігає ще таку ж відстань. Так триває доки лідер не досягне землі.

Слайд 2

«Історія» блискавки Люди з непам'ятних часів намагалися захиститися від блискавки різними способами. Для знаходження ефективних засобів порятунку від неї потрібно було з'ясувати її природу і причини виникнення. З цією метою в грозове небо запускали повітряні кулі для спостереження електричного розряду, що проскакує по шнуру до землі. Першим подав ідею блискавковідводу Б. Франклін, пропонуючи заземлювати будинки, встановлюючи в їх найвищих точках загострені вертикальні металеві стержні, з'єднані дротиною з металевим предметом у землі. Проте до цієї ідеї його опоненти віднеслися скептично.

Слайд 3

Блискавка з точки зору електрики Фульмінологія – наука, що вивчає блискавки. Блискавка – це електричне, світлове та звукове явище. Проте пояснення її з точки зору електрики краще розповідає її природу, ніж з точки зору оптики та акустики.

Слайд 4

Найбільш часто блискавка виникає в купчасто-дощових хмарах, іноді блискавка утворюється в шарувато-дощових хмарах, а також при вулканічних виверженнях, торнадо і пилових бурях. Існує дві області в хмарах, позитивна і негативна, це дві половини електричного кола, негативний розряд прагне до позитивного, і цей заряд називається лідером. Позитивний заряд, стример, прагне до лідера. Лідер виходить в основному з хмари, а стример - з поверхні землі або іншої хмари з позитивно зарядженою областю. Блискавка це не один розряд, а кілька десятків пульсуючих розрядів.

Слайд 5

Блискавка у числах Струм в розряді блискавки досягає 10-100 тисяч ампер, напруга - 1000000 вольт (іноді досягає 50000000 вольт). Середня довжина блискавки 2,5 км, деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км. Середня швидкість руху блискавки 150 км/с.

Слайд 6

Космічні блискавки Вчені давно з'ясували , що блискавки - не унікальний для Землі явище . Наприклад , їх спостерігають на Марсі , Венері , Юпітері, Сатурні , Урані . Але до недавнього часу не було відомо , що блискавки можуть виникати прямо посеред космічного Нічого. Електричний розряд був виявлений поряд з галактикою 3C303 - довжина цієї « блискавки » оцінюється в 150 000 світлових років. Як і більшість найкрутіших космічних явищ , цей розряд викликаний чорною дірою. Астрономи припускають, що чорна діра, має сильне магнітне поле, яке в свою чергу генерує електрику.

Слайд 7

Слайд 8

Кульова блискавка Кульова блискавка — сферичний розряд, який існує в атмосфері певний час. Це з куля діаметром 10—20 см,червонуватого світіння, яка повільно рухається у повітряній течії і супроводжується свистячим або шиплячим звуком. Куля може існувати від декількох секунд до декількох днів. У момент зникнення куля часто вибухає, спричиняючи великі руйнування і залишаючи по собі хмарку, яка має гострий запах сірки. Куля може проходити через вузькі отвори та уникати перепони, тому вона може з легкістю проникнути в дім.

Слайд 9

Плоска блискавка Чоткова блискавка Один з найменш вивчених типів блискавки. Являє собою різновид лінійної блискавки, проте частина імпульсів не проявляється та між проявленням кожного нового існує проміжок у часі та просторі. Виглядає як пунктирна лінійна блискавка. Серед проблем вивчення — дуже низька частота проявлення таких блискавок. Плоска блискавка являє собою тихий розряд у хмарах, коли в них немає достатніх зарядів для утворення лінійної блискавки. Цей вид блискавки не супроводжується гуркотом. .

Слайд 10

Гамма-блискавка Короткотривалий спалах високоенергетичного гамма-випромінювання на низьких і середніх висотах в грозових хмарах атмосфери одразу ж після звичайної лінійної блискавки. Вперше зареєстровано орбітальною гамма-обсерваторією «Комптон» НАСА в 1991 році. Фізична природа гамма-блискавок поки що вивчається.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Фігури Ліхтенберга

Слайд 17

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ :)

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика