X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екологічні проблеми атомної енергетики

Завантажити презентацію

Екологічні проблеми атомної енергетики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підгогтувала проект учениця 9 класу Безверха Надія Екологічні проблеми атомної енергетики

Слайд 2

Екологічні проблеми атомної енергетики Прискорювані темпи зміни кліматичного балансу та непередбачувані наслідки цього поставили людство перед питанням інтенсивного та якомога скорішого впровадження технологій, які б дозволили відмовитися від викопного палива та припинити використовувати атмосферу Землі як смітник для викидів парникових газів.

Слайд 3

Сьогодні існує достатньо способів отримання енергії, які можуть забезпечити потреби у ній, не заподіюючи шкоди довкіллю. Але поряд із тим існує технології, які продовжують нав’язувати людству, подаючи її як альтернативу традиційним видам палива і потужним ресурсам, здатним вирушити ледь не усі енергетичні проблеми.

Слайд 4

На міжнародних переговорах зі зміни клімату представники ядерної промисловості намагаються довести, що саме ядерна енергетика спроможна вирішити проблему зміни клімату.

Слайд 5

У процесі виробництва електроенергії на АЕС утворюються радіоактивні відходи, які залишатимуться небезпечними десятки тисяч років. Досі не існує безпечної технології утилізації, переробки та захоронення радіоактивних відходів. Збільшення кількості блоків на українських АЕС та продовження строку експлуатації існуючих блоків, призведе лише до збільшення радіоактивних відходів і нових ризиків для населення.

Слайд 6

Сьогодні не існує жодного безпечного атомного реактора. На багатьох АЕС світу в результаті технічного дефекту чи людської помилки трапляються інциденти, що можуть призвести до аварії. Наслідки аварії на атомній станції значно перевищуватимуть матеріальні чи людські втрати, спричинені аварією на будь-якому іншому енергетичному об’єкті.

Слайд 7

1. Радіоактивні відходи 2. Проблема витоку радіації 3. Ядерна зброя 4. Забруднення навколишнього середовища 5. Необхідність створення санітарної зони Проблема 6. «Людський» фактор

Слайд 8

АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА Є ДУЖЕ ВРАЗЛИВОЮ ДО ПОТЕПЛІННЯ, ЩО СТАВИТЬ ПІД ЗАГРОЗУ МОЖЛИВІСТЬ БЕЗПЕЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕАКТОРІВ. АЕС потребує воду для охолодження реакторів. Зі зміною клімату і частішими випадками спекотних днів виникають проблеми для роботи АЕС. В 2003 році, коли в Європі температура повітря досягла 40°С, 17 реакторів працювали на знижених потужностях або були повністю вимкненні.

Слайд 9

Екологічні проблеми атомної енергетики Висновок: Розвиток людського суспільства нерозривно пов’язаний зі споживанням різних видів енергії. Сьогодні гостро стоїть проблема швидкого вичерпування запасів природних енергоресурсів – вугілля, нафти, газу. Теоретично ядерна енергія близька до ідеальної. Вона ефективна і недорога. Проте з виробництвом ядерної енергії пов’язано чимало проблем. Використання будь-якого виду енергії доводиться оплачувати грошима, людським життям, забрудненням навколишнього середовища. Не існує якогось універсального виду енергії, також не можна відмовитися від одного виду енергії, не замінивши його іншими видами. Доводиться балансувати між вигодами і ризиком, і проблеми ядерної енергетики повинні розв’язуватися в цьому контексті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика