X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда

Завантажити презентацію

Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. LOGO

Слайд 2

Мета: ознайомити учнів із класичними уявленнями про будову атома; сформувати уявлення про атом і атомне ядро; ознайомити учнів з дослідом Резерфорда; формувати світогляд учнів, та зацікавлення предметом; виховувати пізнавальний інтерес.

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Питання для бесіди: Що ви знаєте про будову речовини? Що означає слово “ атом ”? З чого складається атом? Що таке електрон? З чого складається ядро атома? Чи знаєте ви про існування ядерної фізики? Слово атом походить від грецького “ atomos ” – неподільний. Як ви гадаєте, чому?

Слайд 4

Вивчення нового матеріалу Демокріт Томсон Резерфорд Перші ідеї про існування атомів Перша модель атома Ядерна “планетарна” модель атома молекула частинки атом Класичний дослід Резерфорда. Чи знаєте ви що…

Слайд 5

Дослід Резерфорда Мета дослідів Планетарна модель атома Схема установки Інтерпретація результатів

Слайд 6

Дослід Резерфорда Альфа-частинки мають позитивний заряд Відхилення альфа-частинки від початкового напряму Деякі частинки змінювали напрям руху Позитивно заряджена альфа-частинка Позитивно заряджене ядро Вивчення проходження альфа-частинок через тонкі плівки золота та інших металів З’ясувати будову атома!!!

Слайд 7

Проведення досліду Альфа-частинки мають позитивний заряд, за абсолютним значенням удвічі більший за заряд електрона Падаючи на флуоресціюючий екран, кожна альфа-частинка викликає спалах, що дає можливість рахувати альфа-частинки і вивчати їх розподіл Маса альфа-частинки в 7350 раз більша за масу електрона При радіоактивному розпаді Полонію випромінюються альфа-частинки, які летять зі швидкістю 1,6 м/с

Слайд 8

Висновки із дослідів Атом складається з позитивно зарядженого масивного ядра навколо якого рухаються електрони, утворюючи так звану оболонку атома. Число протонів у ядрі має дорівнювати числу електронів у атомній оболонці, тобто атомному номеру Z. Загальне число нуклонів (тобто протонів і нейтронів) у ядрі позначається через А і називається масовим числом. А = Z + N Ядерна “ планетарна ” модель атома Атом електрично нейтральний Будова ядра

Слайд 9

Закріплення нового матеріалу Що являла собою перша модель атома? Які сили утримують електрон на орбіті? Як дізнатися про кількість електронів в атомі? Що можна сказати про заряд ядра? Які частинки рухаються навколо ядра? Який у них заряд? Хто досліджував структуру атома? Чому модель називають планетарною? Фронтальне опитування Чи знаєте ви… Що має більшу масу: атом Літію чи позитивний йон Літію? Атом Хлору чи негативний Йон Хлору? У ядрі Карбону 12 частинок. Навколо ядра рухаються 6 електронів. Скільки в ядрі протонів і нейтронів?

Слайд 10

Підсумок уроку Що ми вивчили? Чому навчилися? Який зробимо висновок?

Слайд 11

LOGO

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика