X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правила гри в бадмінтон

Завантажити презентацію

Правила гри в бадмінтон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правила гри в БАДМІНТОН Вчитель-методист фізичного виховання Дунаєвецького НВК″ЗОШ I-III ст., гімназія″ Свірідов Г.П.

Слайд 2

Бадмінто н — спортивна гра, у якій супротивники за допомогою ракетки намагаються перекинути волан  через сітку на іншу половину корту.

Слайд 3

Корт і його устаткування

Слайд 4

ширина парного майданчика 6,1 м, одиночного майданчика 5,18 м, довжина 13,40 м, висота сітки - 155 см. Всі лінії є частинами тих площ корту, які вони обмежують.

Слайд 5

Стійки для сітки розташовуються на бічних лініях для парної гри

Слайд 6

Сітка

Слайд 7

ширина 760 мм; довжина не менше 6,1 м.; висота у центрі корту -1,524 м над бічними лініями 1,55 м

Слайд 8

Ракетка

Слайд 9

Основні частини ракетки 1-рамка; 2- стрижень; 3- рукоятка; 4-голівка; 5-струнна поверхня

Слайд 10

Види ракеток дерев’янні(з дерев’янною голівкою і дерев’янним стрижнем); комбіновані(з дерев’янною голівкою і металевим стрижнем); металеві(з домішками титану); вуглецевопластикові(графітові).

Слайд 11

Волан

Слайд 12

Типи воланів Пір'яні Пластикові

Слайд 13

Маркування воланів Червона стрічка - найшвидший волан; синя - середній за швидкістю; зелена - повільний.

Слайд 14

Оперення пластикових воланів Біле Жовте Жовтим воланом грають при поганому освітленні

Слайд 15

Випробування волана При прямому ударі волан повинен приземлятися не ближче 530 мм і не далі 990 мм від задньої лінії корту.

Слайд 16

Дисципліни бадмінтону Одиночний розряд чоловіки

Слайд 17

Одиночний розряд жінки

Слайд 18

Парний розряд чоловіки

Слайд 19

Парний розряд жінки

Слайд 20

Парний розряд мікст

Слайд 21

Жеребкування Сторона, що виграла кидок волана або монети повинна зробити вибір: - подавати або приймати першою; - починати гру на одній або іншій стороні корту.

Слайд 22

Система рахунку очок Матч повинен складатися максимум із трьох геймів. Сторона, що перша набирає 21 очко виграє гейм. Сторона, що виграла розиграш, повинна додати до свого рахунку очко. Якщо рахунок у геймі стає 20-20, сторона, що першою набирає різницю в 2 очка, виграє гейм. Якщо рахунок у геймі стає 29-29, сторона, що виграла 30-е очко, виграє гейм. Сторона, що виграла гейм, повинна подавати на початку наступного гейму.

Слайд 23

Зміна сторін Гравці повинні помінятися сторонами: - наприкінці першого гейму; - до початку третього гейму (якщо такий буде); - у третьому геймі, у змаганні одного матчу, коли одна зі сторін першою набирає 11 очко.

Слайд 24

Подача

Слайд 25

За правильної подачі: недопускати надмірної затримки виконання подачі; подаючий і приймаючий повинні стояти в межах діагонально розташованих полів подач; нерухоме положенні обох ступнів того, що подає і приймає від початку подачі до здійснення подачі; волан повинен знаходитися нижче за талію того, що подає; уся голівка ракетки подаючого помітно нижче за всю кисть руки, що тримає ракетку.

Слайд 26

При інших діях якщо подаючий при подачі промахнеться по волану то фіксується “фол”;   подаючий не повинен подавати, поки не підготувався приймаючий.

Слайд 27

Одиночні матчі Подача(і прийом) з справого поля при парній кількості очок у цьому геймі. Подача (і прийом) з лівого поля при непарній кількості очок у цьому геймі. Волан відбиватися послідовно до тих пір, поки не буде зроблене порушення («фол») або волан не вийде з гри.   

Слайд 28

При порушенні правил приймаючим, подаючому зараховують очко; подаючий потім подає знову з відповідного поля подачі. При порушенні правил подаючим, приймаючому зараховують очко і йому надається право виконати подачу.

Слайд 29

Парні матчі На початку гейму подачу виконують з правого поля подачі. Відбити подачу повинен тільки приймаючий.

Слайд 30

Порядок гри і розташування на корті Після відбитої подачі приймаючим, волан відбивається тим або іншим гравцем подаючої сторони, і так далі до тих пір, поки волан не вийде з гри. Після прийому подачі гравець, може відбивати волан в будь-якій позиції на своїй стороні сітки.

Слайд 31

Рахунок і подача При порушенні приймаючої сторони, подаючій стороні зараховується очко і подаючий подає знову. При порушенні подаючої сторони, подаючий втрачає право продовжувати подавати, а подача переходить до приймаючої команди і їй зараховується очко.

Слайд 32

Поля подачі та прийому   На початку гейму подача на правому полі подачі при парному рахунку і на лівому полі подачі при непарній кількості очок. Прийом подачі на початку гейму здійснюється на правому полі подачі при парному рахунку і на лівому полі подачі при непарному.

Слайд 33

Для їх партнерів порядок полів подачі протилежний. При кожній подальшій подачі тієї ж сторони повинне мінятися поле подачі. Жоден гравець не повинен подавати не в чергу, приймати не в чергу або приймати дві подачі підряд у одному й тому ж геймі.

Слайд 34

Порушення («фол») Подачу виконано не за правилами   Під час гри волан: -падає поза межами корту; -пролетить крізь сітку або під нею; -не перелетить через сітку; -торкнеться стелі або стін залу; -торкнеться тіла або одягу гравця або; -торкнеться будь-якого предмету або особи, що знаходиться в безпосередній близькості від корту.

Слайд 35

Коли волан у грі, гравець: -торкнеться сітки або стійок ракеткою, тілом або одягом; -вторгнеться на сторону супротивника поверх сітки ракеткою або тілом ; -перешкодить супротивнику здійснити удар, коли волан перетинає сітку.

Слайд 36

Під час гри волан: -буде спійманий і затриманий на ракетці; -буде відбитий двічі послідовно одним і тим же гравцем; -буде відбитий гравцем і його партнером послідовно; -при подачі волан повисає на верхній кромці сітки.

Слайд 37

Спірний «Спірний» призначається: -волан повисне на верхній кромці сітки або застрягне в ній; -при подачі одночасно порушать правила гравці обох команд; -подача здійснена до готовності приймаючого; -руйнування волана; -судді не бачили місце падіння волана.

Слайд 38

Цікаві факти про бадмінтон Бадмінтон входить у трійку найважчих по фізичних навантаженнях ігрових видів спорту. Бадмінтоніст високого класу може грати на пульсі 200 і більше ударів у хвилину. Найшвидший ракеточний вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 322 км/год. Темп обміну ударами в грі майстрів високого класу досягає 0,7 ударів у секунду Найтриваліша зустріч у тенісі — 3 години 46 хвилин, у бадмінтоні — 1 година 16 хвилин. При цьому максимальна кількість ударів у тенісі 1.004, у бадмінтоні — 19.725(при цьому волан тримався в грі 45 хвилин). Тенісист пробігає за зустріч близько 3-х кілометрів, бадмінтоніст — понад 6-ть. За даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50-а людина у світі.

Слайд 39

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура